Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goudprijs stijgt naar nieuw recordniveau

Goudprijs stijgt naar nieuw recordniveau

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau ooit, vooral geholpen door een afzwakkende dollar. De prijs van het edelmetaal steeg op de metaalmarkt in Singapore tot 2135 dollar per troy ounce (31,1 gram). Daarmee werd het oude recordniveau van iets meer dan 2075 dollar uit augustus 2020 ruimschoots verbroken. Later zakte de prijs wel weer wat terug tot onder de 2100 dollar.

De goudprijs gaat nu al wekenlang omhoog. Dat komt met name door de zwakkere dollar door toenemende speculaties dat de Amerikaanse centrale bank al komend voorjaar kan beginnen met het verlagen van de rente. Door een zwakkere dollar wordt goud goedkoper voor handelaren met andere valuta. Daardoor is er meer vraag en dat stuwt de prijs.

Eerder kreeg de goudprijs nog steun door de oorlog tussen Israël en Hamas. Door de onrust op de beurzen die ontstond door het conflict zochten beleggers veilig geachte investeringen op zoals goud.

Renteverlaging

Op de financiële markten wordt nu verwacht dat de Federal Reserve al in maart de rente kan gaan verlagen. Fed-voorzitter Jerome Powell verklaarde vrijdag nog dat de rente in de Verenigde Staten nu "ver in restrictief terrein is", wat op de markten wordt gezien als een teken dat de rente verlaagd kan worden. Powell zei wel dat het nog te vroeg is om te speculeren over een renteverlaging.

Vrijdag komt het belangrijke Amerikaanse banenrapport naar buiten. Dat rapport speelt een grote rol bij het rentebeleid van de Fed.

Meer uit Financieel

Chevron stijgt op Wall Street na aanval VS op olierijk Venezuela

NEW YORK (ANP) - Chevron behoorde maandag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela, waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro werd gearresteerd. Chevron, de enige grote Amerikaanse oliemaatschappij die momenteel met speciale Amerikaanse toestemming in het olierijke Zuid-Amerikaanse land actief is, werd bijna 6 procent meer waard. Ook andere oliebedrijven als Exxon Mobil en ConocoPhillips gingen omhoog en wonnen 1,9 en 5,7 procent.

7 minuten geleden
Koperprijs naar nieuw record van 13.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is maandag voor het eerst gestegen tot boven de 13.000 dollar per ton. De prijs van koper gaat al maanden omhoog, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal. Ook stijgt de prijs door de verwachting van een verder toenemende vraag naar het industriële metaal, dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie en voor AI-datacenters.

8 minuten geleden
EU kijkt naar Grok na klachten over seksueel getinte beelden

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie zegt "zeer serieus te kijken" naar klachten dat Elon Musks chatbot Grok seksueel getinte afbeeldingen genereert van minderjarigen. "Dit is illegaal. Dit is afschuwelijk", heeft een woordvoerder van de commissie maandag gezegd.

1 uur geleden
Tweede repatriëringsvlucht TUI om reizigers Antillen op te halen

SCHIPHOL (ANP) - TUI fly voert woensdag een tweede repatriëringsvlucht uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen. Dat bevestigt de maatschappij na berichtgeving door De Telegraaf. Zaterdag gingen meerdere vluchten naar Curaçao, waaronder een die ook Bonaire zou aandoen, niet door vanwege de ontwikkelingen in Venezuela. De extra vlucht van woensdag doet ook Bonaire aan.

1 uur geleden
Schiphol weer in beperkte mate open voor landende vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen in zeer beperkte mate weer landen op Schiphol. Bij zowel aankomende als vertrekkende vluchten gaat het om enkele per uur, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Eerst zouden er door de gevolgen van de sneeuwval tot zeker 14.00 uur geen vluchten kunnen landen.

1 uur geleden
Ondernemingskamer buigt zich over onderzoek naar Nexperia-dossier

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam houdt 14 januari een hoorzitting om te beslissen of er een onderzoek wordt geopend naar vermeend wanbeheer bij chipmaker Nexperia. Dat bevestigt de ondernemingskamer na berichtgeving van Reuters.

2 uur geleden
Vertraging in haven Rotterdam door winters weer

ROTTERDAM (ANP) - Terminals in de haven van Rotterdam hebben last van de sneeuwval. Het zorgt voor vertraging in de Rotterdamse haven. "Het weer heeft vooral impact op het wegverkeer", laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten.

2 uur geleden