Goudprijs stijgt naar nieuw recordniveau
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau ooit, vooral geholpen door een afzwakkende dollar. De prijs van het edelmetaal steeg op de metaalmarkt in Singapore tot 2135 dollar per troy ounce (31,1 gram). Daarmee werd het oude recordniveau van iets meer dan 2075 dollar uit augustus 2020 ruimschoots verbroken. Later zakte de prijs wel weer wat terug tot onder de 2100 dollar.
De goudprijs gaat nu al wekenlang omhoog. Dat komt met name door de zwakkere dollar door toenemende speculaties dat de Amerikaanse centrale bank al komend voorjaar kan beginnen met het verlagen van de rente. Door een zwakkere dollar wordt goud goedkoper voor handelaren met andere valuta. Daardoor is er meer vraag en dat stuwt de prijs.
Eerder kreeg de goudprijs nog steun door de oorlog tussen Israël en Hamas. Door de onrust op de beurzen die ontstond door het conflict zochten beleggers veilig geachte investeringen op zoals goud.
Renteverlaging
Op de financiële markten wordt nu verwacht dat de Federal Reserve al in maart de rente kan gaan verlagen. Fed-voorzitter Jerome Powell verklaarde vrijdag nog dat de rente in de Verenigde Staten nu "ver in restrictief terrein is", wat op de markten wordt gezien als een teken dat de rente verlaagd kan worden. Powell zei wel dat het nog te vroeg is om te speculeren over een renteverlaging.
Vrijdag komt het belangrijke Amerikaanse banenrapport naar buiten. Dat rapport speelt een grote rol bij het rentebeleid van de Fed.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
7 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, hebben vakbonden FNV en CNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.
3 uur geleden