Goudprijs op hoogste niveau sinds 2012 door zorgen coronacrisis
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft het hoogste niveau bereikt in bijna acht jaar door zorgen op de financiële markten over de coronacrisis. De prijs van het edelmetaal is dit jaar bezig met een duidelijke opmars omdat beleggers vanwege virusvrees naar veilige havens zoeken om in te investeren.
De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) staat nu op circa 1760 dollar, het hoogste niveau sinds oktober 2012. De prijs ging verder omhoog na waarschuwingen van voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve over de economische schade die het coronavirus kan veroorzaken.
Ook de prijzen van andere edelmetalen zaten in de lift zoals zilver en platina. De goudprijs bereikte in september 2011 een recordniveau met meer dan 1900 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
28 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij vuurwerkwinkels is het maandag al een grote drukte met mensen die bestellingen komen afhalen nu het dit jaar waarschijnlijk voor het laatst is dat Nederlanders consumentenvuurwerk mogen afsteken. Lange rijen met afhalers staan voor de winkels. Vooral de zogenoemde compounds, een cakebox met een enkele lont, doen het uitstekend. Vuurwerkverkopers zien dat mensen vaker in groepen gezamenlijk vuurwerk inkopen, bijvoorbeeld als vriendenclubs of in familieverband.
6 uur geleden