Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goudprijs naar record om zorgen handelsoorlog China en VS

Goudprijs naar record om zorgen handelsoorlog China en VS

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is woensdag verder gestegen tot een nieuw recordniveau, mede door zorgen op de aandelenbeurzen over een Chinees-Amerikaanse handelsoorlog. In onrustige tijden op de financiële markten wordt goud door beleggers vaak als veilige investering gezien.

De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) steeg in Singapore tot meer dan 2860 dollar. Kenners verwachten dat de goudprijs door kan stijgen tot 3000 dollar. China heeft als reactie op de Amerikaanse importheffingen op Chinese goederen vergeldingsmaatregelen genomen. Ook heeft president Donald Trump gezegd geen haast te hebben om gesprekken aan te gaan met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.

Daarnaast speelt ook de zwakkere dollar een rol. Daardoor wordt goud goedkoper voor handelaren met andere valuta, wat voor een grotere vraag naar het edelmetaal kan zorgen.

Analisten wijzen verder ook op de geopolitieke onrust nadat Trump zei de controle over Gaza te willen nemen. De bevolking in Gaza zou dan elders moeten worden gevestigd. Dit plan heeft al tot felle kritiek geleid van onder meer VN-secretaris-generaal António Guterres, die spreekt van "etnische zuivering". Ook de Democraten in Washington hebben kritiek geuit. Hamas heeft gezegd dat dit soort ideeën de regio in "vuur en vlam" kunnen zetten.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

10 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

10 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

10 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

14 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

14 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

14 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

15 uur geleden