Goudprijs naar record om zorgen handelsoorlog China en VS
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is woensdag verder gestegen tot een nieuw recordniveau, mede door zorgen op de aandelenbeurzen over een Chinees-Amerikaanse handelsoorlog. In onrustige tijden op de financiële markten wordt goud door beleggers vaak als veilige investering gezien.
De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) steeg in Singapore tot meer dan 2860 dollar. Kenners verwachten dat de goudprijs door kan stijgen tot 3000 dollar. China heeft als reactie op de Amerikaanse importheffingen op Chinese goederen vergeldingsmaatregelen genomen. Ook heeft president Donald Trump gezegd geen haast te hebben om gesprekken aan te gaan met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.
Daarnaast speelt ook de zwakkere dollar een rol. Daardoor wordt goud goedkoper voor handelaren met andere valuta, wat voor een grotere vraag naar het edelmetaal kan zorgen.
Analisten wijzen verder ook op de geopolitieke onrust nadat Trump zei de controle over Gaza te willen nemen. De bevolking in Gaza zou dan elders moeten worden gevestigd. Dit plan heeft al tot felle kritiek geleid van onder meer VN-secretaris-generaal António Guterres, die spreekt van "etnische zuivering". Ook de Democraten in Washington hebben kritiek geuit. Hamas heeft gezegd dat dit soort ideeën de regio in "vuur en vlam" kunnen zetten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.
5 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.
6 uur geleden