Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goudprijs kruipt richting oude recordniveau

Goudprijs kruipt richting oude recordniveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs kruipt langzaam richting het oude recordniveau dat in 2020 werd bereikt. Vanwege de zorgen op de beurzen over een recessie zoeken beleggers veilig geachte investeringen, waaronder goud.

Op de Londense metaalmarkt noteerde de prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) donderdag op iets meer dan 2020 dollar. Dat is het hoogste niveau in meer dan een jaar. De goudprijs bereikte een recordniveau van ruim 2075 dollar per troy ounce in augustus 2020.

De prijs van het edelmetaal kreeg vorige maand een flinke boost door de onrust in de bankensector. Op de beurzen zorgde die onrust voor flinke koersdalingen, waardoor beleggers dus veilig geachte havens opzochten.

Analisten van de Zwitserse bank UBS denken dat de goudprijs nog kan stijgen naar 2200 dollar aan het begin van volgend jaar.

Meer uit Financieel

Franse wijnboeren vrezen kleinere oogst door aanhoudende hitte

PARIJS (ANP/RTR) - De extreme zomerhitte in Frankrijk remt de druivengroei in belangrijke wijnregio's zoals Champagne, Bordeaux en Bourgogne. Wijnproducenten waarschuwen dinsdag voor een kleinere oogst en een van de vroegste oogsten ooit.

27 minuten geleden
Chipaandelen dalen op gemengd Wall Street, Dow verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien. De Amerikaanse chipbedrijven gingen omlaag na de zware koersverliezen in de Aziatische en Europese chipsector. Beleggers grepen de nieuwe recordresultaten van het Zuid-Koreaanse Samsung, de grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld, aan om winst te nemen in chipaandelen die door de AI-rally dit jaar sterk in waarde zijn gestegen.

57 minuten geleden
Duitse brouwers produceren recordhoeveelheid alcoholvrij bier

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse brouwerijen hebben vorig jaar een recordhoeveelheid alcoholvrij bier geproduceerd. De productie van bier zonder alcohol steeg met 6,5 procent naar 616 miljoen liter, meldt het Duitse federale statistiekbureau. Tegelijkertijd daalde de productie van bier met alcohol met bijna 6 procent tot 6,8 miljard liter.

1 uur geleden
Chinees AI-bedrijf DeepSeek ontwikkelt eigen chip, meldt Reuters

HANGZHOU (ANP/RTR) - Ook het Chinese AI-bedrijf DeepSeek ontwikkelt een eigen AI-chip. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Daardoor wil de Chinese start-up minder afhankelijk worden van Nvidia en Huawei voor chips.

2 uur geleden
Europarlement stemt in met hulp aan boeren voor dure mest

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met financiƫle steun aan landbouwers die worden getroffen door de sterk gestegen prijzen van meststoffen. De Europese Commissie had deze liquiditeitssteun voorgesteld om een daling van de productie of de voedselkwaliteit en stijgende prijzen voor consumenten te voorkomen.

3 uur geleden
IEA: conflict Midden-Oosten blijft wereldwijde gasmarkt verstoren

PARIJS (ANP) - De gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten blijven de wereldwijde gasmarkt verstoren. Een krapper aanbod en hogere gasprijzen drukken de vraag, vooral in de industrie en de elektriciteitssector. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een rapport over de gasmarkt.

3 uur geleden
Groene belegger ziet af van juridische stappen tegen BP

LONDEN (ANP) - De activistische beleggersgroep Follow This ziet af van juridische stappen tegen olie- en gasconcern BP. Het groene beleggerscollectief meldt dinsdag dat het in plaats daarvan een nieuwe aandeelhoudersresolutie zal indienen voor de algemene vergadering van 2027. Het is nog niet bekend wat dat voorstel inhoudt.

3 uur geleden