Goudprijs klimt naar nieuw recordniveau
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag naar een nieuw recordniveau gestegen. De prijs van het edelmetaal kreeg met name steun van de zwakkere dollar die goud voor handelaren met andere valuta goedkoper maakt, wat de vraag dus helpt.
De prijs van een troy ounce (31,1 gram) klom naar meer dan 2792 dollar. Daarmee werd het vorige record van ongeveer 2790 dollar van eind oktober verbroken. De dollar verloor aan waarde na tegenvallende cijfers over de Amerikaanse economie. De groei van de economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal afgezwakt.
Die zwakkere groei kan de Federal Reserve aansporen om de rente verder te verlagen om zo de economie te stimuleren. Woensdag hield de Amerikaanse centrale bank de rente nog onveranderd, na de drie renteverlagingen van vorig jaar. Fed-voorzitter Jerome Powell verklaarde daarbij ook dat de centrale bank geen haast heeft met het verder verlagen van de rente. Maar door de afkoelende economie zijn er dus speculaties dat de Fed weer eerder tot een verlaging kan overgaan.
Goud heeft vorig jaar een opmerkelijke prijsstijging doorgemaakt van bijna 30 procent. Dat komt ook doordat beleggers goud zien als veilige investering in onrustige tijden door bijvoorbeeld de spanningen in het Midden-Oosten. Verder hebben ook centrale banken in landen als China en India veel goud opgekocht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag met kleine koersverliezen de handel uitgegaan. Beleggers wachten af hoe de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran verlopen. Vooralsnog is er sprake van een patstelling.
4 uur geledenHOLLYWOOD (ANP/AFP) - Californië vindt dat Paramount de Amerikaanse staat chanteert door te dreigen het hoofdkantoor van het entertainmentconcern te verplaatsen uit de staat. Het dreigement volgt op de aangekondigde rechtszaak tussen Paramount en twaalf Amerikaanse staten, waaronder Californië, over de aanstaande overname van Warner Bros.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse koffie-export ligt grotendeels stil na de aardbeving van maandag. Dat stelt de voorzitter van een Colombiaanse organisatie van koffie-exporteurs. De beving in het westen van het land heeft de werkzaamheden in een belangrijke haven verstoord en voor wegversperringen op cruciale snelwegen gezorgd.
5 uur geledenSTARBASE (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, lanceert een nieuw AI-product. Grok Bot, zoals de nieuwe tool heet, moet SpaceX in de race houden rond de ontwikkelingen van kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets blijft bij de curatoren van het faillissement van Accell aandacht vragen voor compensatie voor eigenaren van een ondeugdelijke Babboe-bakfiets. Dat laat advocaat Quirijn Bongaerts van de stichting weten. "Het belang van de bakfietser moet gehoord worden en betrokken worden in de afwegingen van de curatoren."
8 uur geledenBUNNIK (ANP) - Het faillissement van de Nederlandse fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, is "ontzettend droevig nieuws voor de fietsmarkt, een aantal prachtige Nederlandse merken en de dealers van deze merken". Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG weten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.
9 uur geleden