Goudprijs klimt naar nieuw recordniveau
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag naar een nieuw recordniveau gestegen. De prijs van het edelmetaal kreeg met name steun van de zwakkere dollar die goud voor handelaren met andere valuta goedkoper maakt, wat de vraag dus helpt.
De prijs van een troy ounce (31,1 gram) klom naar meer dan 2792 dollar. Daarmee werd het vorige record van ongeveer 2790 dollar van eind oktober verbroken. De dollar verloor aan waarde na tegenvallende cijfers over de Amerikaanse economie. De groei van de economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal afgezwakt.
Die zwakkere groei kan de Federal Reserve aansporen om de rente verder te verlagen om zo de economie te stimuleren. Woensdag hield de Amerikaanse centrale bank de rente nog onveranderd, na de drie renteverlagingen van vorig jaar. Fed-voorzitter Jerome Powell verklaarde daarbij ook dat de centrale bank geen haast heeft met het verder verlagen van de rente. Maar door de afkoelende economie zijn er dus speculaties dat de Fed weer eerder tot een verlaging kan overgaan.
Goud heeft vorig jaar een opmerkelijke prijsstijging doorgemaakt van bijna 30 procent. Dat komt ook doordat beleggers goud zien als veilige investering in onrustige tijden door bijvoorbeeld de spanningen in het Midden-Oosten. Verder hebben ook centrale banken in landen als China en India veel goud opgekocht.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
10 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
11 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
11 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
14 uur geleden