Goudprijs klimt naar nieuw recordniveau
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag naar een nieuw recordniveau gestegen. De prijs van het edelmetaal kreeg met name steun van de zwakkere dollar die goud voor handelaren met andere valuta goedkoper maakt, wat de vraag dus helpt.
De prijs van een troy ounce (31,1 gram) klom naar meer dan 2792 dollar. Daarmee werd het vorige record van ongeveer 2790 dollar van eind oktober verbroken. De dollar verloor aan waarde na tegenvallende cijfers over de Amerikaanse economie. De groei van de economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal afgezwakt.
Die zwakkere groei kan de Federal Reserve aansporen om de rente verder te verlagen om zo de economie te stimuleren. Woensdag hield de Amerikaanse centrale bank de rente nog onveranderd, na de drie renteverlagingen van vorig jaar. Fed-voorzitter Jerome Powell verklaarde daarbij ook dat de centrale bank geen haast heeft met het verder verlagen van de rente. Maar door de afkoelende economie zijn er dus speculaties dat de Fed weer eerder tot een verlaging kan overgaan.
Goud heeft vorig jaar een opmerkelijke prijsstijging doorgemaakt van bijna 30 procent. Dat komt ook doordat beleggers goud zien als veilige investering in onrustige tijden door bijvoorbeeld de spanningen in het Midden-Oosten. Verder hebben ook centrale banken in landen als China en India veel goud opgekocht.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.
35 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.
36 minuten geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van bierbrouwer Heineken leggen maandag 3 uur lang het werk neer vanwege de kabinetsplannen rond sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Medewerkers in de brouwerijen in Den Bosch en het Zuid-Hollandse Zoeterwoude werken die dag tussen 10.00 uur en 13.00 uur niet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers wachten vooral op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de inflatie te bestrijden door de leenkosten te verhogen, terwijl een zwakke banengroei een reden kan zijn om de rente onveranderd te laten.
2 uur geleden