Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goudprijs klimt naar nieuw recordniveau

Goudprijs klimt naar nieuw recordniveau

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag naar een nieuw recordniveau gestegen. De prijs van het edelmetaal kreeg met name steun van de zwakkere dollar die goud voor handelaren met andere valuta goedkoper maakt, wat de vraag dus helpt.

De prijs van een troy ounce (31,1 gram) klom naar meer dan 2792 dollar. Daarmee werd het vorige record van ongeveer 2790 dollar van eind oktober verbroken. De dollar verloor aan waarde na tegenvallende cijfers over de Amerikaanse economie. De groei van de economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal afgezwakt.

Die zwakkere groei kan de Federal Reserve aansporen om de rente verder te verlagen om zo de economie te stimuleren. Woensdag hield de Amerikaanse centrale bank de rente nog onveranderd, na de drie renteverlagingen van vorig jaar. Fed-voorzitter Jerome Powell verklaarde daarbij ook dat de centrale bank geen haast heeft met het verder verlagen van de rente. Maar door de afkoelende economie zijn er dus speculaties dat de Fed weer eerder tot een verlaging kan overgaan.

Goud heeft vorig jaar een opmerkelijke prijsstijging doorgemaakt van bijna 30 procent. Dat komt ook doordat beleggers goud zien als veilige investering in onrustige tijden door bijvoorbeeld de spanningen in het Midden-Oosten. Verder hebben ook centrale banken in landen als China en India veel goud opgekocht.

Meer uit Financieel

KLM vliegt 'voorlopig' niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt "voorlopig niet" op Dubai, Tel Aviv en Saudi-Arabië vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Dat zou aanvankelijk tot donderdag gelden, maar in het radioprogramma Sven op 1 zei topvrouw Marjan Rintel dat de maatschappij deze maatregel verlengt. "We kunnen alleen maar vliegen als het veilig is."

18 minuten geleden
Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

1 uur geleden
Gasprijs weer omlaag na dagen met forse stijgingen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Ook gaat er een bericht rond dat Iran bereid is te praten over het beëindigen van de oorlog. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.

1 uur geleden
Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

3 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

4 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

4 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

4 uur geleden