Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goudhandel profiteert fors van hoge goudprijzen

Goudhandel profiteert fors van hoge goudprijzen

AMSTERDAM (ANP) - Goudhandelaren doen goede zaken met de goudprijs die de afgelopen weken tot recordhoogtes is gestegen. De goudprijs steeg deze week zelfs even tot boven de 2300 dollar per troy ounce (31,1 gram). AmsterdamGold, naar eigen zeggen marktleider, zag het aantal transacties de laatste weken vervijfvoudigen.

"Vooral veel nieuwe particuliere investeerders ontdekken goud als belegging", zegt AmsterdamGold-directeur Edzard van Engelsdorp Gastelaars. "Maar we zien ook veel nieuwe klanten uit het vastgoed die vanwege de strengere regelgeving in die branche op zoek zijn naar nieuwe investeringsmogelijkheden."

Goudhandelsbedrijf Doijer & Kalff, met naar eigen zeggen 30.000 klanten, heeft het ook razend druk. "De afgelopen twee weken hebben we vijf tot zes keer zoveel nieuwe klanten. Winstnemingen zien we ook, net als bestaande klanten die hun posities uitbouwen."

Nieuwe kantoren

Goudwisselkantoor, met 150 vestigingen in Nederland, België en Duitsland, zag de inkoop van goud en sieraden de laatste weken eveneens sterk toenemen. In het eerste kwartaal was het aantal inkooptransacties bijna de helft hoger dan het jaar daarvoor. "Dat zijn dus vooral consumenten die oude sieraden of erfstukken te gelde maken, omdat ze daar nu een mooie prijs voor kunnen krijgen", zegt directeur Johan de Ruiter. Goudwisselkantoor opent volgens hem door de grote belangstelling elke twee weken een nieuw kantoor.

Opvallend is volgens de goudhandelaren dat de zilverprijs, die lang bij goud achterbleef, ook sterk aantrekt. Het is volgens AmsterdamGold niet voor het eerst dat de goudhandel in korte tijd zo snel toeneemt. "Aan het begin van de coronacrisis zagen we ook zo'n stijging. Het is met goud hollen of stilstaan."

Opmerkelijke dubbelrol

Volgens veel experts is de top nog niet in zicht. De geopolitieke onrust, met conflicten In Oekraïne en Israël, dragen daaraan bij, zegt Van Engelsdorp Gastelaars. "Je ziet nu ook dat dat grote institutionele beleggers en centrale banken in goud investeren. Dat zorgt voor een bodem."

Doijer & Kalff wijst op een opmerkelijke dubbelrol die centrale banken in de stijging van de goudprijs spelen. Centrale banken hebben de afgelopen jaren massaal goud gekocht. Tegelijkertijd is de hoge inflatie, die particulieren aanzet om goud te kopen, het gevolg van hun beleid.

Meer uit Financieel

Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

27 minuten geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

1 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

2 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

5 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

6 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

7 uur geleden