Goudhandel profiteert fors van hoge goudprijzen
AMSTERDAM (ANP) - Goudhandelaren doen goede zaken met de goudprijs die de afgelopen weken tot recordhoogtes is gestegen. De goudprijs steeg deze week zelfs even tot boven de 2300 dollar per troy ounce (31,1 gram). AmsterdamGold, naar eigen zeggen marktleider, zag het aantal transacties de laatste weken vervijfvoudigen.
"Vooral veel nieuwe particuliere investeerders ontdekken goud als belegging", zegt AmsterdamGold-directeur Edzard van Engelsdorp Gastelaars. "Maar we zien ook veel nieuwe klanten uit het vastgoed die vanwege de strengere regelgeving in die branche op zoek zijn naar nieuwe investeringsmogelijkheden."
Goudhandelsbedrijf Doijer & Kalff, met naar eigen zeggen 30.000 klanten, heeft het ook razend druk. "De afgelopen twee weken hebben we vijf tot zes keer zoveel nieuwe klanten. Winstnemingen zien we ook, net als bestaande klanten die hun posities uitbouwen."
Nieuwe kantoren
Goudwisselkantoor, met 150 vestigingen in Nederland, België en Duitsland, zag de inkoop van goud en sieraden de laatste weken eveneens sterk toenemen. In het eerste kwartaal was het aantal inkooptransacties bijna de helft hoger dan het jaar daarvoor. "Dat zijn dus vooral consumenten die oude sieraden of erfstukken te gelde maken, omdat ze daar nu een mooie prijs voor kunnen krijgen", zegt directeur Johan de Ruiter. Goudwisselkantoor opent volgens hem door de grote belangstelling elke twee weken een nieuw kantoor.
Opvallend is volgens de goudhandelaren dat de zilverprijs, die lang bij goud achterbleef, ook sterk aantrekt. Het is volgens AmsterdamGold niet voor het eerst dat de goudhandel in korte tijd zo snel toeneemt. "Aan het begin van de coronacrisis zagen we ook zo'n stijging. Het is met goud hollen of stilstaan."
Opmerkelijke dubbelrol
Volgens veel experts is de top nog niet in zicht. De geopolitieke onrust, met conflicten In Oekraïne en Israël, dragen daaraan bij, zegt Van Engelsdorp Gastelaars. "Je ziet nu ook dat dat grote institutionele beleggers en centrale banken in goud investeren. Dat zorgt voor een bodem."
Doijer & Kalff wijst op een opmerkelijke dubbelrol die centrale banken in de stijging van de goudprijs spelen. Centrale banken hebben de afgelopen jaren massaal goud gekocht. Tegelijkertijd is de hoge inflatie, die particulieren aanzet om goud te kopen, het gevolg van hun beleid.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.
56 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
4 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
4 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
5 uur geleden