Goudenmedaillewinnaars geridderd in Sportcampus Zuiderpark
DEN HAAG (ANP) - Alle nieuwe goudenmedaillewinnaars deze Olympische Spelen in Tokio zijn dinsdagmiddag tijdens een ceremonie in Sportcampus Zuiderpark in Den Haag geridderd. Hockeysters Eva de Goede en Lidewij Welten zijn bevorderd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau.
Sporters Sifan Hassan, Matthijs Büchli, Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland, Shanne Braspennincx, Niek Kimmann, Sanne Koolen, Malou Pheninckx, Laurien Leurink, Xan de Waard, Marloes Keetels, Felice Albers, Maria Verschoor, Caia van Maasakker, Frederique Matla, Pien Sanders, Laura Nunnink, Lauren Stam, Josine Koning, Margot van Geffen, Koen Metsemakers, Abe Wiersma, Tone Wieten, Dirk Uittenbogaard, Kiran Badloe zijn benoemd tot ridders in de Orde van Oranje-Nassau. Ook Alyson Annan, de bondscoach van het vrouwelijke hockeyteam, heeft de onderscheiding gekregen. Annemiek van Vleuten was ooit al geridderd en kreeg een beeldje. Omdat De Goede en Welten ook dat 'Chapeaubeeldje' al hadden, zijn zij benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau.
De sporters die een gouden plak hebben behaald mochten het podium betreden, waarna zij van demissionair staatssecretaris Paul Blokhuis het lintje kregen. Wielrenner Matthijs Büchli was nog in Japan, bij zijn geblesseerde vriendin. Hij was erbij via een liveverbinding en krijgt zijn lintje later.
Topsportland
"Nog nooit hebben we zoveel medailles behaald", stelde staatssecretaris Blokhuis. "We kunnen ons met recht een topsportland noemen. Ik wil jullie namens het kabinet en Nederland bedanken voor dit mooie resultaat."
TeamNL won op de Olympische Spelen van Tokio 36 medailles, waarvan tien gouden, twaalf zilveren en veertien bronzen medailles. De medaillewinnaars gaan door naar Paleis Noordeinde in Den Haag, waar ze worden ontvangen door koning Willem-Alexander en koningin Máxima.
Meer uit Binnenland
VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
7 minuten geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
11 uur geleden