Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden wereldbeker begint aan rondreis langs alle WK-deelnemers

Gouden wereldbeker begint aan rondreis langs alle WK-deelnemers

SEOUL (ANP) - De massief gouden bokaal die hoort bij het WK voetbal is aan de traditionele rondreis over de wereld begonnen. De 6 kilo zware trofee doet de komende maanden voor het eerst alle 32 deelnemende landen aan. Op 25 september is de wereldbeker in Nederland, meldde de wereldvoetbalbond FIFA.

Het betreft de originele bokaal, die weliswaar na de finale van een WK wordt uitgereikt aan de voetballers die de wereldtitel hebben veroverd, maar daarna in bezit blijft van de FIFA. De wereldkampioen krijgt wel een speciale vergulde trofee die het mag houden.

De originele trofee vloog deze week vanuit het hoofdkantoor van de FIFA in het Zwitserse Zürich naar de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Van daaruit reist de trofee via Japan naar Australië en zo verder langs alle WK-deelnemers, om op 13 november te arriveren in Doha, de hoofdstad van WK organisator Qatar. Het WK begint op 20 november.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona blijft na winst tegen Rayo Vallecano op titelkoers

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.

8 minuten geleden
Brobbey schiet Sunderland naar winst op Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.

10 minuten geleden
Til keert na maand terug in basiselftal PSV, Veerman op de bank

VELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.

11 minuten geleden
NEC speelt thuis gelijk tegen sc Heerenveen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.

1 uur geleden
Dokter leidt vijfkamp na twee onderdelen op WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.

3 uur geleden
Hiddink benoemd tot erelid van De Graafschap

DOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.

3 uur geleden
PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

17 uur geleden