Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden wereldbeker begint aan rondreis langs alle WK-deelnemers

Gouden wereldbeker begint aan rondreis langs alle WK-deelnemers

SEOUL (ANP) - De massief gouden bokaal die hoort bij het WK voetbal is aan de traditionele rondreis over de wereld begonnen. De 6 kilo zware trofee doet de komende maanden voor het eerst alle 32 deelnemende landen aan. Op 25 september is de wereldbeker in Nederland, meldde de wereldvoetbalbond FIFA.

Het betreft de originele bokaal, die weliswaar na de finale van een WK wordt uitgereikt aan de voetballers die de wereldtitel hebben veroverd, maar daarna in bezit blijft van de FIFA. De wereldkampioen krijgt wel een speciale vergulde trofee die het mag houden.

De originele trofee vloog deze week vanuit het hoofdkantoor van de FIFA in het Zwitserse Zürich naar de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Van daaruit reist de trofee via Japan naar Australië en zo verder langs alle WK-deelnemers, om op 13 november te arriveren in Doha, de hoofdstad van WK organisator Qatar. Het WK begint op 20 november.

Meer uit Voetbal

Lewandowski leidt Barcelona langs Celta, rood voor De Jong

VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.

5 uur geleden
Internazionale koploper in Serie A na zege op Lazio

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.

5 uur geleden
Van Persie noemt verloren duel met Eagles 'een magere wedstrijd'

DEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.

6 uur geleden
Feyenoord is koppositie kwijt na nederlaag bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.

6 uur geleden
Voetbalsters Manchester City koploper na zege en doelpunt Miedema

LIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.

7 uur geleden
VfL Wolfsburg bevestigt vertrek trainer Simonis

WOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.

8 uur geleden
Uitblinker Til groeit met drie treffers verder in rol als spits

ALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.

8 uur geleden