Gouden wereldbeker begint aan rondreis langs alle WK-deelnemers
SEOUL (ANP) - De massief gouden bokaal die hoort bij het WK voetbal is aan de traditionele rondreis over de wereld begonnen. De 6 kilo zware trofee doet de komende maanden voor het eerst alle 32 deelnemende landen aan. Op 25 september is de wereldbeker in Nederland, meldde de wereldvoetbalbond FIFA.
Het betreft de originele bokaal, die weliswaar na de finale van een WK wordt uitgereikt aan de voetballers die de wereldtitel hebben veroverd, maar daarna in bezit blijft van de FIFA. De wereldkampioen krijgt wel een speciale vergulde trofee die het mag houden.
De originele trofee vloog deze week vanuit het hoofdkantoor van de FIFA in het Zwitserse Zürich naar de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Van daaruit reist de trofee via Japan naar Australië en zo verder langs alle WK-deelnemers, om op 13 november te arriveren in Doha, de hoofdstad van WK organisator Qatar. Het WK begint op 20 november.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
19 uur geleden