Gouden vierzonder en Twellaar/Broenink gehuldigd in TeamNL Huis
PARIJS (ANP) - De roeisters van de vierzonder en het duo Melvin Twellaar en Stef Broenink zijn donderdagavond gehuldigd in het TeamNL Huis in Parijs. De vierzonder pakte eerder op de dag goud, Twellaar en Broenink veroverden zilver in de dubbeltwee.
De zes Nederlandse roeiers betraden rond 22.00 uur het podium in het Parc de la Villette. Ze werden aangekondigd door 'Chef de Maison' Rob Kemps. Broenink (33) maakte op het podium bekend dat hij later dit jaar vader wordt. Zijn plannen voor de toekomst zijn nog onduidelijk.
Op het podium werd flink gefeest op de muziek van dj La Fuente. "We hebben zoveel feestjes gemist, dus vanavond gaan we alle feestjes die we hebben gemist tegelijk vieren. We hebben bruiloften overslagen en de baby's van vriendinnen nog niet gezien. Dat moeten we goed gaan maken", zei Hermijntje Drenth, roeister uit de vierzonder, donderdagmiddag al op de roeibaan.
De muziek wordt donderdag verzorgd door VanVelzen.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
1 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
15 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 dag geleden