Gouden Spike para-atlete Jong voor wereldrecord verspringen
LEIDEN (ANP) - Para-atlete Fleur Jong heeft de Gouden Spike gewonnen. Ze verbeterde bij het jaarlijkse atletiekgala in Leiden met een afstand van 6,27 meter het wereldrecord.
De Belgisch Nafissatou Thiam, olympisch kampioene op de zevenkamp, won in Leiden het verspringen met 6,62. Anouk Vetter werd tweede met een persoonlijk record van 6,49.
Benjamin de Haan en Tirza van der Wolf veroverden in Leiden de Nederlandse titels op de 10.000 meter.
De Haan
De Haan eindigde in de race, waarin ook buitenlandse atleten meeliepen, als vierde in 28.31,14. Die tijd was goed voor het goud. Frank Futselaar liep naar het zilver in 28.45,30. De bronzen medaille was voor Yorben Ruiter die 28.51,62 liep. De Fransman Felix Bour was de snelste in 27.51,22.
Van der Wolf kwam achter de Duitse winnares Svenja Pingpank (33.29,84) en de Franse Eugénie Lorain (34.04,56) als derde over de meet in 34.31,46 en kreeg het goud om de nek. Marcella Herzog won het zilver met een tijd van 34.55,00. Brons ging naar Renee Sijbesma in 35.39,90.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
25 minuten geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
16 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
21 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geleden