Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden Schoen voor Immobile met 36 doelpunten

Gouden Schoen voor Immobile met 36 doelpunten

NAPELS (ANP) - De Gouden Schoen voor de topscorer van Europa is voor Ciro Immobile. De Italiaanse spits van Lazio maakte dit seizoen 36 doelpunten in de Serie A. Dat zijn er twee meer dan Robert Lewandowski, de Pool die in de Bundesliga 34 keer scoorde voor Bayern München. In Engeland werd Jamie Vardy topscorer met 23 goals, Lionel Messi pakte de topscorerstitel in Spanje met 25 doelpunten. Messi ontving vorig jaar voor de zesde keer in zijn carrière de Gouden Schoen als topschutter van Europa.

Immobile had in principe alleen nog concurrentie van Cristiano Ronaldo, maar de Portugese vedette van Juventus sloeg de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen AS Roma over. Ronaldo bleef daarom op 31 doelpunten staan.

Immobile wist in de slotwedstrijd van Lazio tegen Napoli nog een keer te scoren. Zijn 36e competitietreffer van het seizoen bleek in Napels echter niet genoeg om een nederlaag te voorkomen (3-1). Lazio kwalificeerde zich als nummer 4 van de Serie A voor de Champions League.

De 30-jarige Immobile evenaarde het record van Gonzalo Higuain, die in het seizoen 2015-2016 voor Napoli ook 36 doelpunten maakte in de Serie A. Francesco Totti was in 2006-2007 de laatste speler uit de Serie A die topscorer van Europa werd. Totti tekende toen voor 26 doelpunten voor AS Roma.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

10 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

10 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

10 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

11 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

14 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

14 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

14 uur geleden