Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden Schoen voor Immobile met 36 doelpunten

Gouden Schoen voor Immobile met 36 doelpunten

NAPELS (ANP) - De Gouden Schoen voor de topscorer van Europa is voor Ciro Immobile. De Italiaanse spits van Lazio maakte dit seizoen 36 doelpunten in de Serie A. Dat zijn er twee meer dan Robert Lewandowski, de Pool die in de Bundesliga 34 keer scoorde voor Bayern München. In Engeland werd Jamie Vardy topscorer met 23 goals, Lionel Messi pakte de topscorerstitel in Spanje met 25 doelpunten. Messi ontving vorig jaar voor de zesde keer in zijn carrière de Gouden Schoen als topschutter van Europa.

Immobile had in principe alleen nog concurrentie van Cristiano Ronaldo, maar de Portugese vedette van Juventus sloeg de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen AS Roma over. Ronaldo bleef daarom op 31 doelpunten staan.

Immobile wist in de slotwedstrijd van Lazio tegen Napoli nog een keer te scoren. Zijn 36e competitietreffer van het seizoen bleek in Napels echter niet genoeg om een nederlaag te voorkomen (3-1). Lazio kwalificeerde zich als nummer 4 van de Serie A voor de Champions League.

De 30-jarige Immobile evenaarde het record van Gonzalo Higuain, die in het seizoen 2015-2016 voor Napoli ook 36 doelpunten maakte in de Serie A. Francesco Totti was in 2006-2007 de laatste speler uit de Serie A die topscorer van Europa werd. Totti tekende toen voor 26 doelpunten voor AS Roma.

Meer uit Voetbal

Galatasaray verspeelt ruime voorsprong en ontsnapt in verlenging

TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).

9 uur geleden
Real Madrid naar achtste finale van Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).

10 uur geleden
Como meldt blessure en operatie voor aanvaller Addai

COMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.

10 uur geleden
Geblesseerde topscorer Mbappé mist komende duels van Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.

10 uur geleden
De Roon met Atalanta naar achtste finales Champions League

BERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.

12 uur geleden
Benfica gaat vergeefs in beroep en mist Prestianni tegen Real

MADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.

15 uur geleden
Bondscoach Veurink blijft scherp op sfeer na onthullingen Spitse

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.

15 uur geleden