Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden Schoen voor Immobile met 36 doelpunten

Gouden Schoen voor Immobile met 36 doelpunten

NAPELS (ANP) - De Gouden Schoen voor de topscorer van Europa is voor Ciro Immobile. De Italiaanse spits van Lazio maakte dit seizoen 36 doelpunten in de Serie A. Dat zijn er twee meer dan Robert Lewandowski, de Pool die in de Bundesliga 34 keer scoorde voor Bayern München. In Engeland werd Jamie Vardy topscorer met 23 goals, Lionel Messi pakte de topscorerstitel in Spanje met 25 doelpunten. Messi ontving vorig jaar voor de zesde keer in zijn carrière de Gouden Schoen als topschutter van Europa.

Immobile had in principe alleen nog concurrentie van Cristiano Ronaldo, maar de Portugese vedette van Juventus sloeg de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen AS Roma over. Ronaldo bleef daarom op 31 doelpunten staan.

Immobile wist in de slotwedstrijd van Lazio tegen Napoli nog een keer te scoren. Zijn 36e competitietreffer van het seizoen bleek in Napels echter niet genoeg om een nederlaag te voorkomen (3-1). Lazio kwalificeerde zich als nummer 4 van de Serie A voor de Champions League.

De 30-jarige Immobile evenaarde het record van Gonzalo Higuain, die in het seizoen 2015-2016 voor Napoli ook 36 doelpunten maakte in de Serie A. Francesco Totti was in 2006-2007 de laatste speler uit de Serie A die topscorer van Europa werd. Totti tekende toen voor 26 doelpunten voor AS Roma.

Meer uit Voetbal

Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

1 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

9 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

11 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

12 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

14 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

14 uur geleden