
Gouden Palm voor Zweedse regisseur Ruben Östlund
CANNES (ANP) - De Zweedse filmregisseur Ruben Östlund heeft op het 75e filmfestival van Cannes de Gouden Palm in de wacht gesleept. Hij kreeg de prestigieuze filmprijs voor de film Triangle of Sadness. Het is de tweede keer dat de Zweed in Cannes met de eer gaat strijken.
Triangle of Sadness gaat over een cruiseschip dat vergaat. De rijke opvarenden moeten daarna op een onbewoond eiland een nieuw bestaan opbouwen. De film werd zeer goed ontvangen in Cannes en kreeg een staande ovatie van acht minuten. Harris Dickinson, Charlbi Dean en Woody Harrelson zijn in de film te zien.
Östlund won in 2017 zijn eerste Gouden Palm voor de film The Square. Verder is de Zweed bekend van de film Force Majeure. Die won in 2014 de juryprijs in Cannes.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zijn bij een militaire parade in de Chinese hoofdstad Beijing op 3 september. De drie leiders willen hun onderlinge solidariteit benadrukken.
40 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn bij meerdere Russische aanvallen zeker drie doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, aldus ambtenaren van de stad. Onder de doden was een veertienjarig kind.
51 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei is tijdens een campagne-evenement bekogeld met stenen. Hij stond in een auto met open dak toen er verschillende objecten op hem afkwamen. De auto reed snel weg van de menigte en de president raakte niet gewond.
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse FBI doet onderzoek naar de schietpartij in Minneapolis als "binnenlands terrorisme en haatmisdrijf gericht op katholieken". De schutter doodde twee kinderen bij een kerk van een katholieke school en verwondde nog zeventien anderen. Daarna schoot hij zichzelf dood.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft Israël aangesproken op de hongersnood in de Gazastrook. In een gezamenlijke verklaring staat dat het gaat om een door mensen veroorzaakte crisis en dat Israël onmiddellijk alle beperkingen voor de toevoer van hulpgoederen moet opheffen. Die verklaring werd getekend door veertien van de vijftien lidstaten. Alleen de Verenigde Staten deden niet mee.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïense delegatie overlegt vrijdag in New York met "het team van president Trump" over de pogingen om de oorlog in Oekraïne te stoppen. President Volodymyr Zelensky heeft dit aangekondigd.
11 uur geledenLUGANO (ANP) - Inwoners van en bezoekers aan delen van het Alpengebied moeten de komende twee dagen rekening houden met extreem noodweer, meldt Weeronline woensdag. Met name in het zuiden van Zwitserland komt het met bakken uit de hemel. Tot en met vrijdag wordt daar meer dan 400 millimeter neerslag verwacht, gelijk aan wat er normaal in een half jaar valt.
14 uur geleden