Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden hockeysters Verschoor en De Waard lassen pauze in

Gouden hockeysters Verschoor en De Waard lassen pauze in

UTRECHT (ANP) - Maria Verschoor en Xan de Waard maken voorlopig geen deel meer uit van het Nederlands hockeyteam. Ze hebben in een persoonlijk gesprek met de nieuwe bondscoach Raoul Ehren aangegeven dat ze ruimte nodig hebben en even minder met hockey bezig willen zijn.

De twee speelsters, die afgelopen zomer deel uitmaakten van de ploeg die in Parijs olympisch goud won, ontbreken om die reden in de eerste trainingsgroep die Ehren heeft samengesteld. "Ik heb aan zowel Maria als Xan aangegeven dat ik dat respecteer. Met beiden heb ik afgesproken dat ze contact met me opnemen als zij daar klaar voor zijn. Dan plannen we een gesprek in om te bespreken hoe de situatie dan is", aldus Ehren.

Verschoor gaf aan Ehren door dat ze vooral op zoek is naar mentale rust. De Waard, die aanvoerder was en twaalf jaar onafgebroken in Oranje speelde, lichtte haar keuze toe in een persbericht van de hockeybond: "Ik wil nu bewust kiezen voor ruimte om mezelf verder te ontwikkelen, zowel op maatschappelijk vlak als persoonlijk. De fysieke pijn die ik momenteel ervaar, speelt hierin een grote rol en heeft invloed op mijn plezier in het spel. Ik wil de tijd nemen om aan zowel mijn fysieke als mentale herstel te werken, zodat ik hopelijk weer met volle energie kan terugkeren."

De trainingsgroep van Ehren bestaat uit 29 speelsters. Julia Remmerswaal, Ilse Kappelle en Sabine Plönissen zijn niet opgeroepen. "Het zijn stuk voor stuk goede speelsters en ze waren geruime tijd een gewaardeerd onderdeel van de groep, maar op dit moment kies ik voor anderen op hun posities. Ik vond het belangrijk duidelijk aan te geven waar ze aan toe zijn" aldus Ehren, die ernaar uitziet om te beginnen met de trainingen. "De trainingsgroep is wat mij betreft een mooie mix tussen de bekende gouden olympiërs, speelsters die al eerder meetrainden en al een aantal interlands achter hun naam hebben staan en een aantal talentvolle speelsters die doorstromen vanuit Jong Oranje. Met deze groep gaan we hard aan de slag om er samen voor te zorgen dat we de concurrentie continu voor blijven."

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

10 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

13 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

14 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

14 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

15 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

15 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

16 uur geleden