Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden hockeysters Verschoor en De Waard lassen pauze in

Gouden hockeysters Verschoor en De Waard lassen pauze in

UTRECHT (ANP) - Maria Verschoor en Xan de Waard maken voorlopig geen deel meer uit van het Nederlands hockeyteam. Ze hebben in een persoonlijk gesprek met de nieuwe bondscoach Raoul Ehren aangegeven dat ze ruimte nodig hebben en even minder met hockey bezig willen zijn.

De twee speelsters, die afgelopen zomer deel uitmaakten van de ploeg die in Parijs olympisch goud won, ontbreken om die reden in de eerste trainingsgroep die Ehren heeft samengesteld. "Ik heb aan zowel Maria als Xan aangegeven dat ik dat respecteer. Met beiden heb ik afgesproken dat ze contact met me opnemen als zij daar klaar voor zijn. Dan plannen we een gesprek in om te bespreken hoe de situatie dan is", aldus Ehren.

Verschoor gaf aan Ehren door dat ze vooral op zoek is naar mentale rust. De Waard, die aanvoerder was en twaalf jaar onafgebroken in Oranje speelde, lichtte haar keuze toe in een persbericht van de hockeybond: "Ik wil nu bewust kiezen voor ruimte om mezelf verder te ontwikkelen, zowel op maatschappelijk vlak als persoonlijk. De fysieke pijn die ik momenteel ervaar, speelt hierin een grote rol en heeft invloed op mijn plezier in het spel. Ik wil de tijd nemen om aan zowel mijn fysieke als mentale herstel te werken, zodat ik hopelijk weer met volle energie kan terugkeren."

De trainingsgroep van Ehren bestaat uit 29 speelsters. Julia Remmerswaal, Ilse Kappelle en Sabine Plönissen zijn niet opgeroepen. "Het zijn stuk voor stuk goede speelsters en ze waren geruime tijd een gewaardeerd onderdeel van de groep, maar op dit moment kies ik voor anderen op hun posities. Ik vond het belangrijk duidelijk aan te geven waar ze aan toe zijn" aldus Ehren, die ernaar uitziet om te beginnen met de trainingen. "De trainingsgroep is wat mij betreft een mooie mix tussen de bekende gouden olympiërs, speelsters die al eerder meetrainden en al een aantal interlands achter hun naam hebben staan en een aantal talentvolle speelsters die doorstromen vanuit Jong Oranje. Met deze groep gaan we hard aan de slag om er samen voor te zorgen dat we de concurrentie continu voor blijven."

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

7 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

9 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

9 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

10 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

10 uur geleden