Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden generatie Belgen uitgeschakeld op WK in Qatar

Gouden generatie Belgen uitgeschakeld op WK in Qatar

DOHA (ANP) - Een gouden generatie Belgische voetballers is ook op het WK van Qatar vroegtijdig van het hoogste podium gevallen. De Rode Duivels speelden in de laatste groepswedstrijd slechts gelijk tegen Kroatië (0-0), dat daardoor samen met Marokko naar de achtste finales gaat.

België stond zo'n 3,5 jaar onafgebroken aan kop van de wereldranglijst van de FIFA. Maar een echte prijs leverde dat niet op voor de huidige nummer 2 van dat klassement. De Belgen eindigden als derde op het vorige WK van Rusland en verlieten het WK van 2014 en de EK's van 2016 en 2020 na de kwartfinale.

Van een gouden generatie Belgen zijn Marouane Fellaini, Mousa Dembélé, Vincent Kompany en Thomas Vermaelen al gestopt. Jan Vertonghen (35 jaar), Dries Mertens (35), Toby Alderweireld (33) en Axel Witsel (33) gaan het volgende WK waarschijnlijk ook niet meer halen. Kevin De Bruyne (31), Thibaut Courtois (30) en Romelu Lukaku (29) zijn er over vier jaar misschien wel nog bij in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

Buitenspel

Kroatië was lang sterker dan België. Luka Modric dacht dat hij in de openingsfase een strafschop mocht nemen voor de nummer 2 van het vorige WK. Maar de VAR zag dat Andrej Kramarić buitenspel stond voordat hij door Yannick Carrasco werd gevloerd. Kroatië verwerkte die teleurstelling snel. Maar de beste kans voor rust was voor Mertens, die voorlangs schoot.

Mertens en Leandro Trossard verschenen aan de aftrap omdat Lukaku en aanvoerder Eden Hazard onvoldoende fit waren volgens bondscoach Roberto Martínez. Lukaku mocht direct na rust invallen en schoot na een uur op de paal. Daarvoor stond doelman Courtois in zijn honderdste interland tot driemaal toe de openingstreffer van Kroatië in de weg. In de slotfase kreeg Lukaku twee grote kansen. Maar de topscorer aller tijden van de Belgen miste jammerlijk.

Meer uit Voetbal

Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

3 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

3 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

3 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

3 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

3 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

3 uur geleden
Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

5 uur geleden