Gouden generatie Belgen uitgeschakeld op WK in Qatar
DOHA (ANP) - Een gouden generatie Belgische voetballers is ook op het WK van Qatar vroegtijdig van het hoogste podium gevallen. De Rode Duivels speelden in de laatste groepswedstrijd slechts gelijk tegen Kroatië (0-0), dat daardoor samen met Marokko naar de achtste finales gaat.
België stond zo'n 3,5 jaar onafgebroken aan kop van de wereldranglijst van de FIFA. Maar een echte prijs leverde dat niet op voor de huidige nummer 2 van dat klassement. De Belgen eindigden als derde op het vorige WK van Rusland en verlieten het WK van 2014 en de EK's van 2016 en 2020 na de kwartfinale.
Van een gouden generatie Belgen zijn Marouane Fellaini, Mousa Dembélé, Vincent Kompany en Thomas Vermaelen al gestopt. Jan Vertonghen (35 jaar), Dries Mertens (35), Toby Alderweireld (33) en Axel Witsel (33) gaan het volgende WK waarschijnlijk ook niet meer halen. Kevin De Bruyne (31), Thibaut Courtois (30) en Romelu Lukaku (29) zijn er over vier jaar misschien wel nog bij in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Buitenspel
Kroatië was lang sterker dan België. Luka Modric dacht dat hij in de openingsfase een strafschop mocht nemen voor de nummer 2 van het vorige WK. Maar de VAR zag dat Andrej Kramarić buitenspel stond voordat hij door Yannick Carrasco werd gevloerd. Kroatië verwerkte die teleurstelling snel. Maar de beste kans voor rust was voor Mertens, die voorlangs schoot.
Mertens en Leandro Trossard verschenen aan de aftrap omdat Lukaku en aanvoerder Eden Hazard onvoldoende fit waren volgens bondscoach Roberto Martínez. Lukaku mocht direct na rust invallen en schoot na een uur op de paal. Daarvoor stond doelman Courtois in zijn honderdste interland tot driemaal toe de openingstreffer van Kroatië in de weg. In de slotfase kreeg Lukaku twee grote kansen. Maar de topscorer aller tijden van de Belgen miste jammerlijk.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi komt niet meer voor de nationale voetbalploeg van Argentinië uit. De 39-jarige aanvaller van Inter Miami heeft via sociale media zijn afscheid als international aangekondigd. De verloren finale van het WK tegen Spanje in de Verenigde Staten was zijn laatste landenwedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat geen geld teruggeven aan supporters als er dit Champions League-seizoen door straffen van de UEFA vakken leeg moeten blijven. Dat heeft de Rotterdamse club maandag gemeld in de kaartverkoopinformatie voor de Europese wedstrijden. Ook wijst Feyenoord op een voorwaardelijke straf die nog openstaat vanwege wanordelijkheden vorig seizoen bij de thuiswedstrijd met Panathinaikos.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Allan Elias bevestigd. De 22-jarige vleugelaanvaller komt over van Palmeiras. De Braziliaan heeft een vijfjarig contract ondertekend.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Cedric Hatenboer. De middenvelder komt over van Anderlecht, waar hij nooit doorbrak. Hij heeft een vierjarig contract ondertekend, zo meldt de club uit Rotterdam.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Noam Emeran heeft afscheid genomen van FC Groningen. De 23-jarige Fransman kwam niet voor in de plannen van trainer Dick Lukkien en heeft zijn contract laten ontbinden. Zijn verbintenis liep aan het einde van dit seizoen af.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mees Hilgers maakt de overstap van FC Twente naar sc Heerenveen. Dat meldt de Friese Eredivisieclub maandag. De 25-jarige centrale verdediger heeft getekend voor twee jaar tot de zomer van 2028, met een optie voor een extra jaar.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-voetballer Michel Platini wil dat voorzitter Gianni Infantino vertrekt bij wereldvoetbalbond FIFA. De Zwitser staat onder druk na zijn plan om een deel van de aandelen van een nieuw op te richten bedrijf, FIFA Forward Enterprise, te verkopen aan particuliere investeerders.
19 uur geleden