Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden generatie Belgen 'staat of valt niet met zilverwerk'

Gouden generatie Belgen 'staat of valt niet met zilverwerk'

BRUSSEL (ANP) - Eden Hazard heeft een droom. De aanvaller wil op 19 december, een dag na de finale van het WK in Qatar, met de Belgische ploeg op het balkon van het stadhuis in Brussel staan. Niet zoals in 2018 om een derde plaats te vieren. Maar wel om de wereldbeker te tonen.

"We moeten naar Qatar gaan om te winnen", zei Hazard in de aanloop naar het thuisduel van vrijdag met het Nederlands elftal in de Nations League. "We hebben niet meer dezelfde ploeg als op het vorige WK. Maar we hebben nog altijd grote spelers en talenten. We kunnen iets moois neerzetten."

Hazard maakt al jaren deel uit van een gouden generatie Belgische voetballers die nog steeds op een hoofdprijs wacht. De Rode Duivels strandden in de kwartfinales van het WK van 2014 en de laatste twee EK's. Op het laatste WK ging het mis in de halve finale. Zelfs de Nations League werd nooit gewonnen.

Nu of nooit

Veel Belgische internationals strijden in Qatar voor het laatst om de wereldtitel. Thomas Vermaelen, Vincent Kompany, Mousa Dembélé, Marouane Fellaini en Steven Defour zijn al afgezwaaid, Jan Vertonghen (35 jaar), Dries Mertens (35) Toby Alderweireld (33) en Axel Witsel (33) ontbreken over vier jaar ook. En niemand weet of Hazard (31), Thibaut Courtois (30), Kevin de Bruyne (30) en Romelu Lukaku (29) het WK van 2026 nog halen.

In Qatar moet het gebeuren voor België, het lijkt nu of nooit. Maar kleine naties worden zelden wereldkampioen. Alleen Uruguay wist de hegemonie van Brazilië, Argentinië, Italië, Duitsland, Frankrijk en Engeland tweemaal te doorbreken. Uruguay veroverde de wereldtitel in 1930 en 1950, in de prehistorie van het voetbal.

Fantastische periode

Het Nederlands elftal eindigde driemaal als tweede op het WK en won het EK van 1988. Zo ver kwamen de Belgen nooit. Landen met weinig inwoners blijven niet lang aan de top. Vraag dat maar aan de opvolgers van Johan Cruijff, Willem van Hanegem, Wim Jansen en Johan Neeskens of de internationals die in de voetsporen mochten treden van Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard. En na mooie tijden met Arjen Robben, Wesley Sneijder en Robin van Persie miste Oranje het EK van 2016 en WK van 2018.

België voerde lange tijd de wereldranglijst aan, totdat Brazilië twee maanden geleden de koppositie overnam. Roberto Martínez, de Spaanse bondscoach van België, wil dolgraag wereldkampioen worden in Qatar. "Maar deze generatie heeft het voetbal in België sowieso veranderd", zei hij onlangs. "Deze generatie staat of valt niet met zilverwerk. Zij kunnen wedijveren met de beste ploegen van de wereld. Dit is een fantastische periode voor het Belgische voetbal."

Meer uit Voetbal

Liverpool tegen Brighton zonder geblesseerde aanvaller Salah

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.

3 minuten geleden
Verdediger Maguire na twee jaar terug in Engelse selectie

LONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.

1 uur geleden
AZ-middenvelder Smit (20) debuteert in selectie Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.

1 uur geleden
Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

14 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

14 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

14 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

15 uur geleden