Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouden generatie Belgen 'staat of valt niet met zilverwerk'

Gouden generatie Belgen 'staat of valt niet met zilverwerk'

BRUSSEL (ANP) - Eden Hazard heeft een droom. De aanvaller wil op 19 december, een dag na de finale van het WK in Qatar, met de Belgische ploeg op het balkon van het stadhuis in Brussel staan. Niet zoals in 2018 om een derde plaats te vieren. Maar wel om de wereldbeker te tonen.

"We moeten naar Qatar gaan om te winnen", zei Hazard in de aanloop naar het thuisduel van vrijdag met het Nederlands elftal in de Nations League. "We hebben niet meer dezelfde ploeg als op het vorige WK. Maar we hebben nog altijd grote spelers en talenten. We kunnen iets moois neerzetten."

Hazard maakt al jaren deel uit van een gouden generatie Belgische voetballers die nog steeds op een hoofdprijs wacht. De Rode Duivels strandden in de kwartfinales van het WK van 2014 en de laatste twee EK's. Op het laatste WK ging het mis in de halve finale. Zelfs de Nations League werd nooit gewonnen.

Nu of nooit

Veel Belgische internationals strijden in Qatar voor het laatst om de wereldtitel. Thomas Vermaelen, Vincent Kompany, Mousa Dembélé, Marouane Fellaini en Steven Defour zijn al afgezwaaid, Jan Vertonghen (35 jaar), Dries Mertens (35) Toby Alderweireld (33) en Axel Witsel (33) ontbreken over vier jaar ook. En niemand weet of Hazard (31), Thibaut Courtois (30), Kevin de Bruyne (30) en Romelu Lukaku (29) het WK van 2026 nog halen.

In Qatar moet het gebeuren voor België, het lijkt nu of nooit. Maar kleine naties worden zelden wereldkampioen. Alleen Uruguay wist de hegemonie van Brazilië, Argentinië, Italië, Duitsland, Frankrijk en Engeland tweemaal te doorbreken. Uruguay veroverde de wereldtitel in 1930 en 1950, in de prehistorie van het voetbal.

Fantastische periode

Het Nederlands elftal eindigde driemaal als tweede op het WK en won het EK van 1988. Zo ver kwamen de Belgen nooit. Landen met weinig inwoners blijven niet lang aan de top. Vraag dat maar aan de opvolgers van Johan Cruijff, Willem van Hanegem, Wim Jansen en Johan Neeskens of de internationals die in de voetsporen mochten treden van Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard. En na mooie tijden met Arjen Robben, Wesley Sneijder en Robin van Persie miste Oranje het EK van 2016 en WK van 2018.

België voerde lange tijd de wereldranglijst aan, totdat Brazilië twee maanden geleden de koppositie overnam. Roberto Martínez, de Spaanse bondscoach van België, wil dolgraag wereldkampioen worden in Qatar. "Maar deze generatie heeft het voetbal in België sowieso veranderd", zei hij onlangs. "Deze generatie staat of valt niet met zilverwerk. Zij kunnen wedijveren met de beste ploegen van de wereld. Dit is een fantastische periode voor het Belgische voetbal."

Meer uit Voetbal

AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

12 minuten geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

13 minuten geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

14 minuten geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

1 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

2 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

2 uur geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

2 uur geleden