Gouden generatie Belgen 'staat of valt niet met zilverwerk'
BRUSSEL (ANP) - Eden Hazard heeft een droom. De aanvaller wil op 19 december, een dag na de finale van het WK in Qatar, met de Belgische ploeg op het balkon van het stadhuis in Brussel staan. Niet zoals in 2018 om een derde plaats te vieren. Maar wel om de wereldbeker te tonen.
"We moeten naar Qatar gaan om te winnen", zei Hazard in de aanloop naar het thuisduel van vrijdag met het Nederlands elftal in de Nations League. "We hebben niet meer dezelfde ploeg als op het vorige WK. Maar we hebben nog altijd grote spelers en talenten. We kunnen iets moois neerzetten."
Hazard maakt al jaren deel uit van een gouden generatie Belgische voetballers die nog steeds op een hoofdprijs wacht. De Rode Duivels strandden in de kwartfinales van het WK van 2014 en de laatste twee EK's. Op het laatste WK ging het mis in de halve finale. Zelfs de Nations League werd nooit gewonnen.
Nu of nooit
Veel Belgische internationals strijden in Qatar voor het laatst om de wereldtitel. Thomas Vermaelen, Vincent Kompany, Mousa Dembélé, Marouane Fellaini en Steven Defour zijn al afgezwaaid, Jan Vertonghen (35 jaar), Dries Mertens (35) Toby Alderweireld (33) en Axel Witsel (33) ontbreken over vier jaar ook. En niemand weet of Hazard (31), Thibaut Courtois (30), Kevin de Bruyne (30) en Romelu Lukaku (29) het WK van 2026 nog halen.
In Qatar moet het gebeuren voor België, het lijkt nu of nooit. Maar kleine naties worden zelden wereldkampioen. Alleen Uruguay wist de hegemonie van Brazilië, Argentinië, Italië, Duitsland, Frankrijk en Engeland tweemaal te doorbreken. Uruguay veroverde de wereldtitel in 1930 en 1950, in de prehistorie van het voetbal.
Fantastische periode
Het Nederlands elftal eindigde driemaal als tweede op het WK en won het EK van 1988. Zo ver kwamen de Belgen nooit. Landen met weinig inwoners blijven niet lang aan de top. Vraag dat maar aan de opvolgers van Johan Cruijff, Willem van Hanegem, Wim Jansen en Johan Neeskens of de internationals die in de voetsporen mochten treden van Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard. En na mooie tijden met Arjen Robben, Wesley Sneijder en Robin van Persie miste Oranje het EK van 2016 en WK van 2018.
België voerde lange tijd de wereldranglijst aan, totdat Brazilië twee maanden geleden de koppositie overnam. Roberto Martínez, de Spaanse bondscoach van België, wil dolgraag wereldkampioen worden in Qatar. "Maar deze generatie heeft het voetbal in België sowieso veranderd", zei hij onlangs. "Deze generatie staat of valt niet met zilverwerk. Zij kunnen wedijveren met de beste ploegen van de wereld. Dit is een fantastische periode voor het Belgische voetbal."
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
11 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden