'Gouden' dag lonkt voor TeamNL op Spelen in Tokio
TOKIO (ANP) - Voor Nederland lonkt een 'gouden' dag op de Olympische Spelen in Tokio. TeamNL heeft vrijdag heel wat kanshebbers op een gouden medaille. De hockeysters staan voor de vijfde keer op rij in de olympische finale, atlete Sifan Hassan kan haar tweede gouden medaille in Tokio veroveren en op de wielerbaan zijn Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland de favorieten voor de sprinttitel. De baanwielrenners kunnen mogelijk zelfs onderling het goud en zilver verdelen.
Om 12.00 uur Nederlandse tijd beginnen de hockeysters aan de finale tegen Argentinië. De ongeslagen ploeg van bondscoach Alysson Annan kan Nederland de derde gouden hockeymedaille in vier Spelen bezorgen, na 2008 en 2012. Vijf jaar geleden in Rio verloor Oranje via shoot-outs van Groot-Brittannië.
Hassan hoopt in haar jacht op een unieke trilogie op de Spelen haar tweede gouden medaille te veroveren. De 28-jarige Hassan begint om 14.50 uur in het Olympisch Stadion van Tokio aan de finale van de 1500 meter. Kort daarna doen de Nederlandse estafettevrouwen mee aan de finale van de 4x100 meter (start 15.30 uur). Hassan bezorgde Nederland maandag op de 5000 meter het eerste atletiekgoud sinds Ellen van Langen in 1992 en ze gaat zaterdag ook proberen de 10.000 meter te winnen.
Nouchka Fontijn
Boksster Nouchka Fontijn is in de klasse tot 75 kilogram al zeker van brons, maar ze kan zich rond 07.00 uur ook plaatsen voor de strijd om goud. Fontijn neemt het in de halve finales op tegen de Britse Lauren Price. Ze kwamen elkaar twee jaar geleden ook tegen in de finale van het WK in Rusland. Fontijn werd toen op punten tot winnares uitgeroepen, maar na beroep van Price ging de titel naar de Welshe.
Om 09.10 uur gaat op de wielerbaan van Izu het sprinttoernooi voor de mannen verder met de halve finales. Hoogland neemt het in de halve finales op tegen de Rus Denis Dimitriev, Lavreysen treft de Brit Jack Carlin. Om 11.00 uur is de eerste van maximaal drie heats om het goud. Tussendoor rijden Kirsten Wild en Amy Pieters als favorieten op de koppelkoers, voor het eerst voor vrouwen op het olympisch programma.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden