Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Gouden' dag lonkt voor TeamNL op Spelen in Tokio

'Gouden' dag lonkt voor TeamNL op Spelen in Tokio

TOKIO (ANP) - Voor Nederland lonkt een 'gouden' dag op de Olympische Spelen in Tokio. TeamNL heeft vrijdag heel wat kanshebbers op een gouden medaille. De hockeysters staan voor de vijfde keer op rij in de olympische finale, atlete Sifan Hassan kan haar tweede gouden medaille in Tokio veroveren en op de wielerbaan zijn Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland de favorieten voor de sprinttitel. De baanwielrenners kunnen mogelijk zelfs onderling het goud en zilver verdelen.

Om 12.00 uur Nederlandse tijd beginnen de hockeysters aan de finale tegen Argentinië. De ongeslagen ploeg van bondscoach Alysson Annan kan Nederland de derde gouden hockeymedaille in vier Spelen bezorgen, na 2008 en 2012. Vijf jaar geleden in Rio verloor Oranje via shoot-outs van Groot-Brittannië.

Hassan hoopt in haar jacht op een unieke trilogie op de Spelen haar tweede gouden medaille te veroveren. De 28-jarige Hassan begint om 14.50 uur in het Olympisch Stadion van Tokio aan de finale van de 1500 meter. Kort daarna doen de Nederlandse estafettevrouwen mee aan de finale van de 4x100 meter (start 15.30 uur). Hassan bezorgde Nederland maandag op de 5000 meter het eerste atletiekgoud sinds Ellen van Langen in 1992 en ze gaat zaterdag ook proberen de 10.000 meter te winnen.

Nouchka Fontijn

Boksster Nouchka Fontijn is in de klasse tot 75 kilogram al zeker van brons, maar ze kan zich rond 07.00 uur ook plaatsen voor de strijd om goud. Fontijn neemt het in de halve finales op tegen de Britse Lauren Price. Ze kwamen elkaar twee jaar geleden ook tegen in de finale van het WK in Rusland. Fontijn werd toen op punten tot winnares uitgeroepen, maar na beroep van Price ging de titel naar de Welshe.

Om 09.10 uur gaat op de wielerbaan van Izu het sprinttoernooi voor de mannen verder met de halve finales. Hoogland neemt het in de halve finales op tegen de Rus Denis Dimitriev, Lavreysen treft de Brit Jack Carlin. Om 11.00 uur is de eerste van maximaal drie heats om het goud. Tussendoor rijden Kirsten Wild en Amy Pieters als favorieten op de koppelkoers, voor het eerst voor vrouwen op het olympisch programma.

Meer uit Sport

Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

1 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

3 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

3 uur geleden
New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

6 uur geleden
Team Verhoeven protesteert tegen nederlaag en wil een rematch

CAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.

7 uur geleden
Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

14 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

15 uur geleden