'Gouden' dag lonkt voor TeamNL op Spelen in Tokio
TOKIO (ANP) - Voor Nederland lonkt een 'gouden' dag op de Olympische Spelen in Tokio. TeamNL heeft vrijdag heel wat kanshebbers op een gouden medaille. De hockeysters staan voor de vijfde keer op rij in de olympische finale, atlete Sifan Hassan kan haar tweede gouden medaille in Tokio veroveren en op de wielerbaan zijn Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland de favorieten voor de sprinttitel. De baanwielrenners kunnen mogelijk zelfs onderling het goud en zilver verdelen.
Om 12.00 uur Nederlandse tijd beginnen de hockeysters aan de finale tegen Argentinië. De ongeslagen ploeg van bondscoach Alysson Annan kan Nederland de derde gouden hockeymedaille in vier Spelen bezorgen, na 2008 en 2012. Vijf jaar geleden in Rio verloor Oranje via shoot-outs van Groot-Brittannië.
Hassan hoopt in haar jacht op een unieke trilogie op de Spelen haar tweede gouden medaille te veroveren. De 28-jarige Hassan begint om 14.50 uur in het Olympisch Stadion van Tokio aan de finale van de 1500 meter. Kort daarna doen de Nederlandse estafettevrouwen mee aan de finale van de 4x100 meter (start 15.30 uur). Hassan bezorgde Nederland maandag op de 5000 meter het eerste atletiekgoud sinds Ellen van Langen in 1992 en ze gaat zaterdag ook proberen de 10.000 meter te winnen.
Nouchka Fontijn
Boksster Nouchka Fontijn is in de klasse tot 75 kilogram al zeker van brons, maar ze kan zich rond 07.00 uur ook plaatsen voor de strijd om goud. Fontijn neemt het in de halve finales op tegen de Britse Lauren Price. Ze kwamen elkaar twee jaar geleden ook tegen in de finale van het WK in Rusland. Fontijn werd toen op punten tot winnares uitgeroepen, maar na beroep van Price ging de titel naar de Welshe.
Om 09.10 uur gaat op de wielerbaan van Izu het sprinttoernooi voor de mannen verder met de halve finales. Hoogland neemt het in de halve finales op tegen de Rus Denis Dimitriev, Lavreysen treft de Brit Jack Carlin. Om 11.00 uur is de eerste van maximaal drie heats om het goud. Tussendoor rijden Kirsten Wild en Amy Pieters als favorieten op de koppelkoers, voor het eerst voor vrouwen op het olympisch programma.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
39 minuten geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
1 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
8 uur geleden