'Gouden' baansprinters weer Sportploeg van het Jaar
HAARLEM (ANP) - De Nederlandse baansprinters zijn voor de tweede keer uitgeroepen tot Sportploeg van het Jaar. Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland, Roy van den Berg en Matthijs Büchli bevestigden hun jarenlange suprematie op de teamsprint afgelopen zomer in Japan, door ook olympisch goud te veroveren. De baanwielrenners werden op het Sportgala van 2018 ook al gekozen tot Sportploeg van het Jaar.
De teamsprinters kregen de voorkeur boven de hockeysters, die dit jaar het EK in eigen land wonnen en goud pakten in Tokio, en de roeiers van de dubbelvier. Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers en Tone Wieten bezorgden Nederland op de roeibaan het eerste goud van de Spelen in Japan.
Twee jaar geleden ging de prijs voor Sportploeg van het Jaar naar de handbalsters, die enkele dagen daarvoor de wereldtitel hadden gepakt.
We hebben 'm
Van den Berg mocht in Haarlem de Jaap Eden-award in ontvangst nemen namens de sprintploeg. Hij behoorde samen met Lavreysen, kandidaat voor de prijs voor de Sportman van het Jaar, tot het selecte gezelschap in de Lichtfabriek. "De anderen zijn op trainingskamp. Goed bezig jongens, we hebben 'm!", zei Van den Berg.
Enkele maanden na het goud in Tokio veroverden de teamsprinters bij de WK in Roubaix voor de vierde keer op rij de wereldtitel. Ze heroverden ook de Europese titel. Vanaf de WK van 2018 heerst de ploeg, waarin Lavreysen en Hoogland vanaf het begin de vaste waarden waren en Van den Berg zich als starter in 2020 definitief in de ploeg reed. De ploeg bezit bovendien sinds de WK van Berlijn 2020 het wereldrecord: 41,225 seconden.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
2 dagen geleden