Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goud voor zeilsters Bekkering en Duetz op WK

Goud voor zeilsters Bekkering en Duetz op WK

AUCKLAND (ANP) - De zeilsters Annemiek Bekkering en Annette Duetz zijn opnieuw wereldkampioen in de 49erFX-klasse. De twee prolongeerden de titel zondag voor de kust van Auckland in Nieuw-Zeeland. Het duo finishte in de beslissende medalrace als derde, maar hield de Braziliaanse zeilsters Martine Grael en Kahena Kunze achter zich die als negende de eindstreep passeerden.

Beide duo's begonnen de dag aan de leiding met netto 76 punten. De regerend wereld- en Europees kampioenen eindigden de laatste twee 'normale' races zondag als negende en als vijfde. Grael en Kunze werden vijfde en elfde, waarop de Nederlanders met een kleine voorsprong begonnen aan de medalrace.

Bekkering en Duetz, al zeker van deelname aan de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio, zijn de eerste 49erFX-zeilsters ooit die twee keer op rij de wereldtitel winnen. "Het is een hele spannende week geweest met heel wisselende resultaten. De laatste dagen hebben we steady gevaren. In de medalrace stond er best veel wind en golven en hebben we ons eigen plan gevolgd. Heel tof om weer te winnen", aldus Bekkering.

Tevreden

Bondscoach Jaap Zielhuis was zeer tevreden: "Annemiek en Annette zijn nóg beter en nóg allrounder geworden vergeleken met vorig jaar. Twee keer op rij winnen is wel heel speciaal. Zeker in een pre-olympisch jaar waarin de concurrentie het zwaarst is."

Ook in de 49er deed Nederland goede zaken, Bart Lambriex en Pim van Vugt sloten het toernooi op de achtste positie af en hiermee kwalificeerden ze een Nederlandse boot voor de komende Zomerspelen. Scoren ze op een van de volgende grote toernooien nog een keer een top 8-notering, dan mag het duo zelf in Tokio varen.

"Bart en Pim hebben een enorm grote stap gezet sinds de zomer", reageerde Zielhuis. "Ze doen de moeilijke dingen goed: onder stress keuzes maken in het spel met de wind en de 49er onder wisselende omstandigheden hard laten gaan. Dit is een team met nog veel potentie."

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

14 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

15 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

21 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

21 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

1 dag geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden