Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goud voor zeilsters Bekkering en Duetz op WK

Goud voor zeilsters Bekkering en Duetz op WK

AUCKLAND (ANP) - De zeilsters Annemiek Bekkering en Annette Duetz zijn opnieuw wereldkampioen in de 49erFX-klasse. De twee prolongeerden de titel zondag voor de kust van Auckland in Nieuw-Zeeland. Het duo finishte in de beslissende medalrace als derde, maar hield de Braziliaanse zeilsters Martine Grael en Kahena Kunze achter zich die als negende de eindstreep passeerden.

Beide duo's begonnen de dag aan de leiding met netto 76 punten. De regerend wereld- en Europees kampioenen eindigden de laatste twee 'normale' races zondag als negende en als vijfde. Grael en Kunze werden vijfde en elfde, waarop de Nederlanders met een kleine voorsprong begonnen aan de medalrace.

Bekkering en Duetz, al zeker van deelname aan de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio, zijn de eerste 49erFX-zeilsters ooit die twee keer op rij de wereldtitel winnen. "Het is een hele spannende week geweest met heel wisselende resultaten. De laatste dagen hebben we steady gevaren. In de medalrace stond er best veel wind en golven en hebben we ons eigen plan gevolgd. Heel tof om weer te winnen", aldus Bekkering.

Tevreden

Bondscoach Jaap Zielhuis was zeer tevreden: "Annemiek en Annette zijn nóg beter en nóg allrounder geworden vergeleken met vorig jaar. Twee keer op rij winnen is wel heel speciaal. Zeker in een pre-olympisch jaar waarin de concurrentie het zwaarst is."

Ook in de 49er deed Nederland goede zaken, Bart Lambriex en Pim van Vugt sloten het toernooi op de achtste positie af en hiermee kwalificeerden ze een Nederlandse boot voor de komende Zomerspelen. Scoren ze op een van de volgende grote toernooien nog een keer een top 8-notering, dan mag het duo zelf in Tokio varen.

"Bart en Pim hebben een enorm grote stap gezet sinds de zomer", reageerde Zielhuis. "Ze doen de moeilijke dingen goed: onder stress keuzes maken in het spel met de wind en de 49er onder wisselende omstandigheden hard laten gaan. Dit is een team met nog veel potentie."

Meer uit Sport

Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

12 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

14 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

15 uur geleden
Schaatsster Beune is blij dat ze medaille om de nek heeft hangen

MILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.

15 uur geleden
Skeletonner Jeraskevitsj krijgt 180.000 euro van baas voetbalclub

MILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.

15 uur geleden
Schaatser Bosker vertrok 'om zich op te frissen voor huldiging'

MILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.

16 uur geleden
Ritsma 'tevreden' met zilver en 'trots' op vierde plaats

MILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.

16 uur geleden