
Goud voor Spijkers en Korrel op EK judo, zilver voor Steenhuis
SOFIA (ANP) - De Nederlandse judoploeg heeft op de slotdag van de Europese kampioenschappen in de Bulgaarse hoofdstad Sofia vier medailles veroverd. Jur Spijkers en Michael Korrel bekroonden hun eerste finale op een EK met goud. Guusje Steenhuis moest voor de vijfde keer genoegen nemen met zilver. Roy Meyer pakte een bronzen medaille.
Spijkers won in de klasse boven 100 kilogram, de zwaargewichten. Hij nam in de finale de Duitser Johannes Frey in een houdgreep. Korrel was de sterkste in de klasse tot 100 kilogram. Hij rekende in een slopende finale af met de Pool Piotr Kuczera. Na 4 minuten en 20 seconden in de verlenging (golden score) kreeg Korrel zijn tegenstander op de rug.
Steenhuis begon als favoriete aan de finale in de klasse tot 78 kilogram tegen de Duitse Alina Böhm, maar wist na een minuut al dat goud er niet meer inzat. Ze blesseerde haar arm bij een poging haar tegenstander tegen de mat te werpen. Steenhuis vocht door, maar leek de pijn te verbijten en kon in de rest van de finale geen acties meer maken. De Duitse kreeg wel een score. Steenhuis behaalde eerder zilver op de EK's van 2016, 2017, 2019 en 2021.
Vijf medailles
Meyer behaalde het brons bij de zwaargewichten door de Hongaar Richard Sipocz te verslaan. Het was zijn tweede bronzen EK-medaille.
Er waren ook kansen op brons voor Marit Kamps in de klasse boven 78 kilogram en Simeon Catharina in de klasse tot 100 kilo, maar zij verloren hun partij om het eremetaal. De totale oogst van Oranje kwam op vijf medailles in Sofia. Sanne van Dijke had zaterdag het zilver gepakt in de klasse tot 70 kilogram. De 26-jarige Nederlandse boog in haar vijfde EK-finale voor de Française Marie-Ève Gahié.
Noël van 't End werd al bij zijn eerste optreden uitgeschakeld. De voormalig wereldkampioen verloor in de klasse tot 90 kilogram van Maxime-Gael Ngayap Hambou. De Fransman legde de Nederlander kort voor het einde op zijn rug en won zo op ippon.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Niels Laros komt bij de FBK Games op 9 juni in actie op de 800 meter. De organisatie van de atletiekwedstrijd op pinkstermaandag in Hengelo meldt de komst van de 20-jarige atleet uit het Brabantse Oosterhout en maakte ook bekend dat hoogspringster Nicola Olyslagers uit Australië op de deelnemerslijst staat.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Sifan Hassan is in vorm, maar ze kan niet zeggen of ze de marathon van Londen zondag kan winnen. "Ik heb niet de vorm om een wereldrecord te lopen, dat weet ik wel. Maar ik denk wel dat ik goed ben", zei de 32-jarige olympisch kampioene in een online-persconferentie.
10 uur geledenPODGORICA (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn voor Sanne van Dijke op een teleurstelling uitgelopen. De 29-jarige Nederlandse verloor in Podgorica in Montenegro direct haar eerste partij. De Hongaarse Szofi Özbas was haar met een yuko de baas.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen verwacht dat zondag meer dan 56.000 deelnemers de wedstrijd over 42,195 kilometer uitlopen. Dat zou een wereldrecord zijn, zegt directeur Hugh Brasher op de website van de marathon. Het record staat nu op naam van de marathon van New York, waar vorig jaar november 55.646 deelnemers de finish haalden.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft op de twaalfde avond van de Premier League Darts de laatste vier bereikt na een memorabele partij tegen wereldkampioen Luke Littler. Na een 4-0-achterstand wist de Nederlander alsnog te winnen: 6-5.
1 dag geledenPODGORICA (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft op de EK judo in het Montenegrijnse Podgorica een bronzen plak veroverd in de klasse tot 63 kilogram. De 22-jarige regerend wereldkampioene versloeg de Française Manon Deketer in de verlenging (golden score) door een diskwalificatie. Vorig jaar in Zagreb pakte de Nederlandse EK-zilver.
1 dag geledenOBERTILLIACH (ANP) - Thymen Arensman heeft de macht in de Ronde van de Alpen gegrepen. De Nederlander van Ineos Grenadiers won de vierde etappe, een zware bergrit over ruim 162 kilometer van Sillian naar Obertilliach. Hij heeft de leiding in het algemeen klassement overgenomen van de Australiër Michael Storer
1 dag geleden