Goud voor Spijkers en Korrel op EK judo, zilver voor Steenhuis
SOFIA (ANP) - De Nederlandse judoploeg heeft op de slotdag van de Europese kampioenschappen in de Bulgaarse hoofdstad Sofia vier medailles veroverd. Jur Spijkers en Michael Korrel bekroonden hun eerste finale op een EK met goud. Guusje Steenhuis moest voor de vijfde keer genoegen nemen met zilver. Roy Meyer pakte een bronzen medaille.
Spijkers won in de klasse boven 100 kilogram, de zwaargewichten. Hij nam in de finale de Duitser Johannes Frey in een houdgreep. Korrel was de sterkste in de klasse tot 100 kilogram. Hij rekende in een slopende finale af met de Pool Piotr Kuczera. Na 4 minuten en 20 seconden in de verlenging (golden score) kreeg Korrel zijn tegenstander op de rug.
Steenhuis begon als favoriete aan de finale in de klasse tot 78 kilogram tegen de Duitse Alina Böhm, maar wist na een minuut al dat goud er niet meer inzat. Ze blesseerde haar arm bij een poging haar tegenstander tegen de mat te werpen. Steenhuis vocht door, maar leek de pijn te verbijten en kon in de rest van de finale geen acties meer maken. De Duitse kreeg wel een score. Steenhuis behaalde eerder zilver op de EK's van 2016, 2017, 2019 en 2021.
Vijf medailles
Meyer behaalde het brons bij de zwaargewichten door de Hongaar Richard Sipocz te verslaan. Het was zijn tweede bronzen EK-medaille.
Er waren ook kansen op brons voor Marit Kamps in de klasse boven 78 kilogram en Simeon Catharina in de klasse tot 100 kilo, maar zij verloren hun partij om het eremetaal. De totale oogst van Oranje kwam op vijf medailles in Sofia. Sanne van Dijke had zaterdag het zilver gepakt in de klasse tot 70 kilogram. De 26-jarige Nederlandse boog in haar vijfde EK-finale voor de Française Marie-Ève Gahié.
Noël van 't End werd al bij zijn eerste optreden uitgeschakeld. De voormalig wereldkampioen verloor in de klasse tot 90 kilogram van Maxime-Gael Ngayap Hambou. De Fransman legde de Nederlander kort voor het einde op zijn rug en won zo op ippon.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
5 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
6 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
7 uur geleden