Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goud voor Spijkers en Korrel op EK judo, zilver voor Steenhuis

Goud voor Spijkers en Korrel op EK judo, zilver voor Steenhuis

SOFIA (ANP) - De Nederlandse judoploeg heeft op de slotdag van de Europese kampioenschappen in de Bulgaarse hoofdstad Sofia vier medailles veroverd. Jur Spijkers en Michael Korrel bekroonden hun eerste finale op een EK met goud. Guusje Steenhuis moest voor de vijfde keer genoegen nemen met zilver. Roy Meyer pakte een bronzen medaille.

Spijkers won in de klasse boven 100 kilogram, de zwaargewichten. Hij nam in de finale de Duitser Johannes Frey in een houdgreep. Korrel was de sterkste in de klasse tot 100 kilogram. Hij rekende in een slopende finale af met de Pool Piotr Kuczera. Na 4 minuten en 20 seconden in de verlenging (golden score) kreeg Korrel zijn tegenstander op de rug.

Steenhuis begon als favoriete aan de finale in de klasse tot 78 kilogram tegen de Duitse Alina Böhm, maar wist na een minuut al dat goud er niet meer inzat. Ze blesseerde haar arm bij een poging haar tegenstander tegen de mat te werpen. Steenhuis vocht door, maar leek de pijn te verbijten en kon in de rest van de finale geen acties meer maken. De Duitse kreeg wel een score. Steenhuis behaalde eerder zilver op de EK's van 2016, 2017, 2019 en 2021.

Vijf medailles

Meyer behaalde het brons bij de zwaargewichten door de Hongaar Richard Sipocz te verslaan. Het was zijn tweede bronzen EK-medaille.

Er waren ook kansen op brons voor Marit Kamps in de klasse boven 78 kilogram en Simeon Catharina in de klasse tot 100 kilo, maar zij verloren hun partij om het eremetaal. De totale oogst van Oranje kwam op vijf medailles in Sofia. Sanne van Dijke had zaterdag het zilver gepakt in de klasse tot 70 kilogram. De 26-jarige Nederlandse boog in haar vijfde EK-finale voor de Française Marie-Ève Gahié.

Noël van 't End werd al bij zijn eerste optreden uitgeschakeld. De voormalig wereldkampioen verloor in de klasse tot 90 kilogram van Maxime-Gael Ngayap Hambou. De Fransman legde de Nederlander kort voor het einde op zijn rug en won zo op ippon.

Meer uit Sport

Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

54 minuten geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

1 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

4 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

7 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

18 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

21 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

22 uur geleden