Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goud voor judoka Van 't End in Masters Doha

Goud voor judoka Van 't End in Masters Doha

DOHA (ANP) - Judoka Noël van 't End heeft uitstekende vorm getoond bij aanvang van het olympische jaar. De regerend wereldkampioen in de klasse tot 90 kilogram veroverde de gouden medaille bij de hoog aangeschreven Doha Masters. Hij versloeg in de finale Beka Gviniasjvili uit Georgië.

Van 't End was voortdurend in de aanval tegen de Georgiër en scoorde al snel een waza-ari. In de laatste seconden maakte hij het af met een armklem. De Nederlander is al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Tokio.

Van 't End bereikte zonder veel problemen de halve finales, maar in die partij tegen de Rus Michail Igolnikov moest hij diep gaan. Pas in de extra tijd, de 'golden score', kreeg Van 't End zijn tegenstander op de rug.

Steenhuis

Guusje Steenhuis besliste het duel om het brons in de klasse tot 78 kilogram met landgenote Marhinde Verkerk in haar voordeel. De twee rivalen voor het olympische ticket in deze klasse maakten er een spannend gevecht van dat lang duurde. De judoka's waren al bijna 5 minuten bezig in de extra tijd, toen Steenhuis met een heupzwaai Verkerk vloerde.

Steenhuis verloor in de halve finales van de Japanse Shori Hamada. Verkerk boog in de kwartfinales voor de Britse Natalie Powell, maar herstelde zich in de herkansing met een zege op de Duitse Luise Malzahn. Daardoor vochten de twee Nederlandse judoka's tegen elkaar voor het brons. In de strijd om het ticket voor Tokio heeft Steenhuis nu wel een flinke voorsprong genomen op Verkerk.

Grol

Henk Grol (+100) won een bronzen medaille. Hij versloeg Tamerlan Bashaev in een slopend gevecht om een medaille. Grol brak pas na ruim 4 minuten vechten in de golden score, de extra tijd in het judo, het verzet van de regerend Europees kampioen uit Rusland. Grol strijdt met Roy Meyer om één ticket voor de Spelen van Tokio. Meyer trof het niet in Doha en stuitte al in zijn eerste partij op Teddy Riner, de tienvoudig wereldkampioen die ook twee olympische titels op zak heeft. Meyer kon niet stunten tegen de Franse reus.

Simeon Catharina (-100 kg) kwam in de strijd om het brons tekort tegen de Rus Arman Adamián. Michael Korrel, de beste Nederlander in deze klasse, werd in de tweede ronde uitgeschakeld.

De Nederlandse ploeg mag terugkijken op een geslaagde Masters, waar de bijna complete wereldtop aan meedeed. Frank de Wit (-81) won dinsdag al zilver. Kim Polling (-70 kg), Sanne Vermeer (-63 kg) en Tornike Tsjakadoea (-60 kg) verlaten Doha met een bronzen plak.

Meer uit Sport

Eerste EK-plak op 4x400 meter 'met hart en ziel' voor Bonevacia

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.

8 uur geleden
Broeders-Bol: goud winnen voelt als vanouds, maar went nooit

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."

8 uur geleden
Broeders-Bol voorbij Blankers-Koen op eeuwige medaillelijst EK

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.

8 uur geleden
Nederlandse atletiekploeg beleeft met 14 medailles beste EK ooit

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.

10 uur geleden
Phijffers loodst estafettemannen naar brons op 4x400 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.

11 uur geleden
Britse atlete Hunt gaat Blankers-Koen voorbij met vierde EK-goud

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.

11 uur geleden
Estafettevrouwen grijpen derde EK-goud op rij op 4x400 meter

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.

11 uur geleden