Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goud voor judoka Van 't End in Masters Doha

Goud voor judoka Van 't End in Masters Doha

DOHA (ANP) - Judoka Noël van 't End heeft uitstekende vorm getoond bij aanvang van het olympische jaar. De regerend wereldkampioen in de klasse tot 90 kilogram veroverde de gouden medaille bij de hoog aangeschreven Doha Masters. Hij versloeg in de finale Beka Gviniasjvili uit Georgië.

Van 't End was voortdurend in de aanval tegen de Georgiër en scoorde al snel een waza-ari. In de laatste seconden maakte hij het af met een armklem. De Nederlander is al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Tokio.

Van 't End bereikte zonder veel problemen de halve finales, maar in die partij tegen de Rus Michail Igolnikov moest hij diep gaan. Pas in de extra tijd, de 'golden score', kreeg Van 't End zijn tegenstander op de rug.

Steenhuis

Guusje Steenhuis besliste het duel om het brons in de klasse tot 78 kilogram met landgenote Marhinde Verkerk in haar voordeel. De twee rivalen voor het olympische ticket in deze klasse maakten er een spannend gevecht van dat lang duurde. De judoka's waren al bijna 5 minuten bezig in de extra tijd, toen Steenhuis met een heupzwaai Verkerk vloerde.

Steenhuis verloor in de halve finales van de Japanse Shori Hamada. Verkerk boog in de kwartfinales voor de Britse Natalie Powell, maar herstelde zich in de herkansing met een zege op de Duitse Luise Malzahn. Daardoor vochten de twee Nederlandse judoka's tegen elkaar voor het brons. In de strijd om het ticket voor Tokio heeft Steenhuis nu wel een flinke voorsprong genomen op Verkerk.

Grol

Henk Grol (+100) won een bronzen medaille. Hij versloeg Tamerlan Bashaev in een slopend gevecht om een medaille. Grol brak pas na ruim 4 minuten vechten in de golden score, de extra tijd in het judo, het verzet van de regerend Europees kampioen uit Rusland. Grol strijdt met Roy Meyer om één ticket voor de Spelen van Tokio. Meyer trof het niet in Doha en stuitte al in zijn eerste partij op Teddy Riner, de tienvoudig wereldkampioen die ook twee olympische titels op zak heeft. Meyer kon niet stunten tegen de Franse reus.

Simeon Catharina (-100 kg) kwam in de strijd om het brons tekort tegen de Rus Arman Adamián. Michael Korrel, de beste Nederlander in deze klasse, werd in de tweede ronde uitgeschakeld.

De Nederlandse ploeg mag terugkijken op een geslaagde Masters, waar de bijna complete wereldtop aan meedeed. Frank de Wit (-81) won dinsdag al zilver. Kim Polling (-70 kg), Sanne Vermeer (-63 kg) en Tornike Tsjakadoea (-60 kg) verlaten Doha met een bronzen plak.

Meer uit Sport

Tennisster Lamens uitgeschakeld op grastoernooi van Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is gestrand in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De mondiale nummer 125 verloor met 7-6 (5) 4-6 4-6 van de als vijfde geplaatste Oostenrijkse Anastasia Potapova. Zij treft de Turkse Zeynep Sönmez in de volgende ronde.

17 minuten geleden
Knappe zege tennistalent Boogaard op grastoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard heeft een knappe zege geboekt in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De 17-jarige Nederlander, de nummer 779 van de wereldranglijst, versloeg de Chinees Wu Yibing met 6-3 2-6 6-4.

40 minuten geleden
Verstappen kijkt 10 jaar na eerste zege uit naar GP in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar de aankomende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, op het circuit waar hij in 2016 zijn eerste zege in de Formule 1 boekte. De viervoudig wereldkampioen wil zich dit weekend bovendien herpakken na de teleurstelling van de Grote Prijs van Monaco. Hij viel afgelopen zondag al in de eerste ronde uit.

3 uur geleden
Hockeyster Post fit voor Pro League-duels Oranje in Rotterdam

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft Lisa Post opgenomen in zijn selectie voor de vier Pro League-wedstrijden in juni in Rotterdam. De speelster van SCHC komt terug van een blessure. Josine Koning, Noor van den Nieuwenhof en Guusje Moes ontbreken door blessures.

3 uur geleden
Volop protesten in Mexico-Stad in aanloop naar WK-opening

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico maakt zich in een hoofdstad vol protesten op voor de openingswedstrijd van het WK voetbal. Twee dagen voor het eerste duel tussen Mexico en Zuid-Afrika zijn sommige wegen naar het Mexico City Stadium geblokkeerd door een demonstratie van een onderwijsvakbond. Van totale chaos is echter geen sprake. Het stadion is nog steeds bereikbaar voor media en vrijwilligers, die hun accreditaties moeten ophalen.

16 uur geleden
Serena Williams maakt comeback met zege in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP/AFP) - Serena Williams heeft haar comeback in het internationale tenniscircuit gemaakt met een overwinning in het dubbelspel. De 44-jarige Amerikaanse won in de eerste ronde van het grastoernooi van Queen's in Londen met de 19-jarige Canadese Victoria Mboko van de Amerikaanse Nicole Melichar-Martinez en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland: 7-6 (2) 6-2.

17 uur geleden
Visma - Lease a Bike wint ploegentijdrit met Jorgenson

PERREUX (ANP) - De wielrenners van Visma - Lease a Bike hebben de ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De Amerikaan Matteo Jorgenson was na 28,4 kilometer met start en finish in Perreux 9 seconden sneller dan de Brit Oscar Onley en de Fransman Kévin Vauquelin van Netcompany Ineos.

21 uur geleden