Goud voor judoka Korrel op Grand Slam van Tel Aviv
TEL AVIV (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft de gouden medaille veroverd op de Grand Slam van Tel Aviv. De Nederlander won in de finale in de klasse tot 100 kilogram van de Israëliër Peter Paltchik.
Korrel, die brons veroverde op de WK van 2019 en in datzelfde jaar de World Masters won, maakte indruk op het toernooi met overtuigende overwinningen, onder meer in de halve finales tegen de Rus Niiaz Iliasov. De zege tegen thuisfavoriet Paltchik kreeg pas gestalte in de extra tijd, de zogenoemde golden score. Korrel kreeg zijn tegenstander ietwat moeizaam op de schouder, maar kreeg na het bekijken van videobeelden toch de winst toebedeeld.
Marhinde Verkerk won in de klasse tot 78 kilogram een bronzen medaille. De voormalig wereldkampioene nam de Duitse Luise Malzahn in een heupzwaai die waza-ari opleverde.
Voorlaatste meetmoment
De Grand Slam in de Israëlische stad is voor de Nederlandse judobond het voorlaatste meetmoment voor de Olympische Spelen van Tokio. Korrel is zeker van olympische deelname, Verkerk is met Guusje Steenhuis in gevecht om het ticket voor Tokio in de klasse -78 kg. Steenhuis reikte wel tot de herkansingen, maar verloor daarin van de Kroatische Karla Prodan en eindigde als zevende.
Frank de Wit (-81 kg), Sanne Vermeer (-63 kg) en Sanne Vermeer (-70 kg) pakten vrijdag brons in Tel Aviv.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer twee derde van het totaal aantal beschikbare tickets.
54 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
4 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geleden