Goud voor judoka Korrel op Grand Slam van Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft op het Grand Slam van Abu Dhabi het goud gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Korrel, die op de Olympische Spelen strandde in de herkansingen, was in de finale te sterk voor de Rus Niiaz Bilalov. De judoka uit Vianen versloeg zijn tegenstander met een waza-ari in de golden score (verlenging). Veel toppers ontbraken in Abu Dhabi.
Simeon Catharina verloor in diezelfde klasse in de strijd om het brons op ippon van de Tadzjiek Dzjakhongir Madzjidov.
In de klasse tot 90 kilo was er zilver voor Jesper Smink. De Rus Mansur Lorsanov versloeg de Amersfoorter in de finale op ippon. In die klasse verloor Mark van Dijk in de herkansingen van de Hongaar Peter Safrany.
Jelle Snippe pakte het brons bij de zwaargewichten (+100 kg). De judoka uit Enschede had in de halve finales verloren van Usjangi Kokauri uit Azerbeidzjan en trof daarna in de strijd om het brons zijn landgenoot Jur Spijkers, die via de herkansingen zo ver was gekomen. Snippe won op ippon.
Bij de vrouwen was er zilver in de klasse +78 kilogram voor Karen Stevenson. Ze stond na twee overwinningen in de finale waarin de judoka uit Heiloo op ippon verloor van de Française Coralie Hayme.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
12 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
12 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
15 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
16 uur geleden