Goud voor judoka Korrel op Grand Slam van Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft op het Grand Slam van Abu Dhabi het goud gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Korrel, die op de Olympische Spelen strandde in de herkansingen, was in de finale te sterk voor de Rus Niiaz Bilalov. De judoka uit Vianen versloeg zijn tegenstander met een waza-ari in de golden score (verlenging). Veel toppers ontbraken in Abu Dhabi.
Simeon Catharina verloor in diezelfde klasse in de strijd om het brons op ippon van de Tadzjiek Dzjakhongir Madzjidov.
In de klasse tot 90 kilo was er zilver voor Jesper Smink. De Rus Mansur Lorsanov versloeg de Amersfoorter in de finale op ippon. In die klasse verloor Mark van Dijk in de herkansingen van de Hongaar Peter Safrany.
Jelle Snippe pakte het brons bij de zwaargewichten (+100 kg). De judoka uit Enschede had in de halve finales verloren van Usjangi Kokauri uit Azerbeidzjan en trof daarna in de strijd om het brons zijn landgenoot Jur Spijkers, die via de herkansingen zo ver was gekomen. Snippe won op ippon.
Bij de vrouwen was er zilver in de klasse +78 kilogram voor Karen Stevenson. Ze stond na twee overwinningen in de finale waarin de judoka uit Heiloo op ippon verloor van de Française Coralie Hayme.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
2 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
12 uur geleden