Goud voor judoka Korrel op Grand Slam van Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft op het Grand Slam van Abu Dhabi het goud gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Korrel, die op de Olympische Spelen strandde in de herkansingen, was in de finale te sterk voor de Rus Niiaz Bilalov. De judoka uit Vianen versloeg zijn tegenstander met een waza-ari in de golden score (verlenging). Veel toppers ontbraken in Abu Dhabi.
Simeon Catharina verloor in diezelfde klasse in de strijd om het brons op ippon van de Tadzjiek Dzjakhongir Madzjidov.
In de klasse tot 90 kilo was er zilver voor Jesper Smink. De Rus Mansur Lorsanov versloeg de Amersfoorter in de finale op ippon. In die klasse verloor Mark van Dijk in de herkansingen van de Hongaar Peter Safrany.
Jelle Snippe pakte het brons bij de zwaargewichten (+100 kg). De judoka uit Enschede had in de halve finales verloren van Usjangi Kokauri uit Azerbeidzjan en trof daarna in de strijd om het brons zijn landgenoot Jur Spijkers, die via de herkansingen zo ver was gekomen. Snippe won op ippon.
Bij de vrouwen was er zilver in de klasse +78 kilogram voor Karen Stevenson. Ze stond na twee overwinningen in de finale waarin de judoka uit Heiloo op ippon verloor van de Française Coralie Hayme.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
18 minuten geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
22 minuten geledenSALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.
43 minuten geledenAALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.
2 uur geleden