Goud voor judoka Korrel op Grand Slam van Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft op het Grand Slam van Abu Dhabi het goud gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Korrel, die op de Olympische Spelen strandde in de herkansingen, was in de finale te sterk voor de Rus Niiaz Bilalov. De judoka uit Vianen versloeg zijn tegenstander met een waza-ari in de golden score (verlenging). Veel toppers ontbraken in Abu Dhabi.
Simeon Catharina verloor in diezelfde klasse in de strijd om het brons op ippon van de Tadzjiek Dzjakhongir Madzjidov.
In de klasse tot 90 kilo was er zilver voor Jesper Smink. De Rus Mansur Lorsanov versloeg de Amersfoorter in de finale op ippon. In die klasse verloor Mark van Dijk in de herkansingen van de Hongaar Peter Safrany.
Jelle Snippe pakte het brons bij de zwaargewichten (+100 kg). De judoka uit Enschede had in de halve finales verloren van Usjangi Kokauri uit Azerbeidzjan en trof daarna in de strijd om het brons zijn landgenoot Jur Spijkers, die via de herkansingen zo ver was gekomen. Snippe won op ippon.
Bij de vrouwen was er zilver in de klasse +78 kilogram voor Karen Stevenson. Ze stond na twee overwinningen in de finale waarin de judoka uit Heiloo op ippon verloor van de Française Coralie Hayme.
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
43 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
14 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
18 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
21 uur geleden