
Goud voor beachvolleyballers Brouwer/Meeuwsen in Ostrava
OSTRAVA (ANP) - De beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben goud veroverd bij het viersterrentoernooi van de WorldTour in Ostrava. Het Nederlandse duo bekroonde een prima toernooi met een indrukwekkende zege in de finale. Het als eerste geplaatste Tsjechische duo Ondrej Perusic/David Schweiner werd voor een fanatiek thuispubliek in drie sets verslagen: 13-21 21-19 15-13.
Brouwer en Meeuwsen keken in de beslissende set tegen een achterstand van 6-10 aan. Daarna sloeg het Nederlandse koppel met 5 punten op rij binnen. Via een tussenstand van 13-13 haalde het mentaal sterke duo alsnog de titel binnen.
"Ik ben op dit moment nog een beetje sprakeloos", liet Meeuwsen kort na de zwaar bevochten triomf glunderend weten. "Hoe hebben we dit toernooi kunnen winnen? We hebben er in elk geval keihard voor gevochten. Het hele seizoen verliep tot dusver moeizaam. Het was één lange worsteling. Maar we bleven ervoor gaan, met deze eindzege als beloning. Ik ben een heel gelukkig man nu."
Olympische Spelen
Voor Brouwer en Meeuwsen was het de eerste finale op de WorldTour in ruim anderhalf jaar. In 2018 behaalde het Nederlandse koppel de laatste eindzege in dit circuit.
Brouwer en Meeuwsen, al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Tokio, versloegen in de halve finales de Brazilianen George en André in drie sets: 22-20 24-26 16-14. In de kwartfinales hadden Brouwer en Meeuwsen afgerekend met Christiaan Varenhorst en Steven van de Velde (21-19 21-18). Varenhorst en Van de Velde konden zich in Ostrava verzekeren van deelname aan de Spelen als ze in de top 3 waren geëindigd. Zij krijgen nu nog één kans, op de Continental Cup van eind deze maand in Den Haag.
Meer uit Sport
ESSEN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is geen scheidsrechter in een politiek conflict. Dat heeft voorzitter Thomas Bach gezegd tijdens een toespraak. Hij verdedigde daarmee andermaal het standpunt van zijn organisatie om Russen en Belarussen mogelijkerwijs onder neutrale vlag toe te laten tot de Olympische Spelen van Parijs in 2024.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB staat met ingang van het komende speelweekeinde scheidsrechters in het betaalde voetbal toe de wedstrijd even stil te leggen voor een korte drink- en eetpauze. Dit is bedoeld voor voetballers die meedoen aan de ramadan, zo bevestigt de bond een bericht van de NOS.
9 uur geledenLA MOLINA (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft de derde etappe in de Ronde van Catalonië op zijn naam geschreven. De Belgische wereldkampioen van Soudal - Quick-Step was de sterkste in een rit over 181 kilometer en drie beklimmingen tussen Olost en La Molina. Klassementsleider Primoz Roglic eindigde op 2 seconden achterstand als tweede.
13 uur geledenDE PANNE (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de WorldTourwedstrijd Classic Brugge-De Panne op zijn naam geschreven. De 25-jarige Belg van Alpecin-Deceuninck was na 211 kilometer de snelste van een groep van vier vluchters. Hij versloeg Olav Kooij van Jumbo-Visma en zijn landgenoot Yves Lampaert.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Iga Swiatek heeft zich teruggetrokken van het tennistoernooi in Miami. De nummer 1 van de wereld kampt met een ribblessure. De Poolse mist ook de kwalificatiewedstrijd voor de Billie Jean King Cup tegen Kazachstan medio april.
13 uur geledenSAITAMA (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert heeft zich bij de wereldkampioenschappen kunstrijden geplaatst voor de vrije kür. De 18-jarige Nederlandse haalde in het Japanse Saitama op de korte kür een score van 57,56 punten en eindigde daarmee als negentiende. De beste 24 kunstrijdsters kwalificeerden zich. De Japanse Kaori Sakamoto zette voor eigen publiek de beste score neer met 79,24 punten.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben hun vijftigste overwinning van dit seizoen geboekt. De ploeg won met 132-109 van Sacramento Kings. De Kings staan nu steviger op de tweede plek in de Eastern Conference. Jayson Tatum, vorige maand de meeste waardevolle speler in de All-Star Game, was goed voor 36 punten. Jaylen Brown voegde 27 punten aan het totaal toe.
20 uur geleden