Goud voor beachvolleyballers Brouwer/Meeuwsen in Ostrava
OSTRAVA (ANP) - De beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben goud veroverd bij het viersterrentoernooi van de WorldTour in Ostrava. Het Nederlandse duo bekroonde een prima toernooi met een indrukwekkende zege in de finale. Het als eerste geplaatste Tsjechische duo Ondrej Perusic/David Schweiner werd voor een fanatiek thuispubliek in drie sets verslagen: 13-21 21-19 15-13.
Brouwer en Meeuwsen keken in de beslissende set tegen een achterstand van 6-10 aan. Daarna sloeg het Nederlandse koppel met 5 punten op rij binnen. Via een tussenstand van 13-13 haalde het mentaal sterke duo alsnog de titel binnen.
"Ik ben op dit moment nog een beetje sprakeloos", liet Meeuwsen kort na de zwaar bevochten triomf glunderend weten. "Hoe hebben we dit toernooi kunnen winnen? We hebben er in elk geval keihard voor gevochten. Het hele seizoen verliep tot dusver moeizaam. Het was één lange worsteling. Maar we bleven ervoor gaan, met deze eindzege als beloning. Ik ben een heel gelukkig man nu."
Olympische Spelen
Voor Brouwer en Meeuwsen was het de eerste finale op de WorldTour in ruim anderhalf jaar. In 2018 behaalde het Nederlandse koppel de laatste eindzege in dit circuit.
Brouwer en Meeuwsen, al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Tokio, versloegen in de halve finales de Brazilianen George en André in drie sets: 22-20 24-26 16-14. In de kwartfinales hadden Brouwer en Meeuwsen afgerekend met Christiaan Varenhorst en Steven van de Velde (21-19 21-18). Varenhorst en Van de Velde konden zich in Ostrava verzekeren van deelname aan de Spelen als ze in de top 3 waren geëindigd. Zij krijgen nu nog één kans, op de Continental Cup van eind deze maand in Den Haag.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
22 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden