Goud voor beachvolleyballers Brouwer/Meeuwsen in Ostrava
OSTRAVA (ANP) - De beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben goud veroverd bij het viersterrentoernooi van de WorldTour in Ostrava. Het Nederlandse duo bekroonde een prima toernooi met een indrukwekkende zege in de finale. Het als eerste geplaatste Tsjechische duo Ondrej Perusic/David Schweiner werd voor een fanatiek thuispubliek in drie sets verslagen: 13-21 21-19 15-13.
Brouwer en Meeuwsen keken in de beslissende set tegen een achterstand van 6-10 aan. Daarna sloeg het Nederlandse koppel met 5 punten op rij binnen. Via een tussenstand van 13-13 haalde het mentaal sterke duo alsnog de titel binnen.
"Ik ben op dit moment nog een beetje sprakeloos", liet Meeuwsen kort na de zwaar bevochten triomf glunderend weten. "Hoe hebben we dit toernooi kunnen winnen? We hebben er in elk geval keihard voor gevochten. Het hele seizoen verliep tot dusver moeizaam. Het was één lange worsteling. Maar we bleven ervoor gaan, met deze eindzege als beloning. Ik ben een heel gelukkig man nu."
Olympische Spelen
Voor Brouwer en Meeuwsen was het de eerste finale op de WorldTour in ruim anderhalf jaar. In 2018 behaalde het Nederlandse koppel de laatste eindzege in dit circuit.
Brouwer en Meeuwsen, al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Tokio, versloegen in de halve finales de Brazilianen George en André in drie sets: 22-20 24-26 16-14. In de kwartfinales hadden Brouwer en Meeuwsen afgerekend met Christiaan Varenhorst en Steven van de Velde (21-19 21-18). Varenhorst en Van de Velde konden zich in Ostrava verzekeren van deelname aan de Spelen als ze in de top 3 waren geëindigd. Zij krijgen nu nog één kans, op de Continental Cup van eind deze maand in Den Haag.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
50 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
2 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
15 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
18 uur geleden