Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goud voor amazone Voets in dressuur bij Paralympische Spelen

Goud voor amazone Voets in dressuur bij Paralympische Spelen

TOKIO (ANP) - Amazone Sanne Voets heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio goud bemachtigd in de individuele dressuurtest. Ze kreeg na haar vlekkeloze optreden met haar paard Demantur RS2 van de jury een score van 76,585. Daarmee verwees Voets de Braziliaan Rodolpho Riskalla naar de tweede plek (74,659). De Belgische Manon Claeys pakte brons (72,853).

De 34-jarige Voets komt uit in grade IV; in grade I zitten de sporters met de zwaarste handicaps en in grade V de atleten met kleine beperkingen. De Rosmalense amazone is regerend Europees, wereld- en paralympisch kampioen in haar klasse.

In 2016 won Voets paralympisch goud op de vrije kür, op muziek van Armin van Buuren. Voor deze editie van de Paralympische Spelen is ze een samenwerking aangegaan met de Nederlandse band HAEVN. Maandag is in Tokio de kür op muziek.

Voets haalde namens Oranje de vijfde gouden medaille binnen in Japan.

Meer uit Sport

Coste (101) overleden, was oudste nog levende olympisch kampioen

PARIJS (ANP/AFP) - Met de dood van Charles Coste is donderdag de oudste nog levende olympisch kampioen op 101-jarige leeftijd overleden. Dat maakte Marina Ferrari, de Franse minister van Sport, zondag bekend op X. Oud-wielrenner Coste veroverde op de Spelen van Londen 1948 het goud op de ploegenachtervolging.

1 uur geleden
Wennemars beleeft topweekend met pr's en eerste Nederlandse titel

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars is het olympische schaatsseizoen beter dan ooit begonnen. De 23-jarige schaatser van Team Essent verbeterde zichzelf op alle drie de afstanden die hij reed en veroverde zijn eerste Nederlandse titel bij de senioren op de 1000 meter. "Het is voor nu leuk", relativeerde hij deze prestaties ook in dit seizoen.

1 uur geleden
Hassan vreesde blessure in 'zware' marathon New York

NEW YORK (ANP) - Sifan Hassan liep in New York haar slechtste marathon tot nu toe. De olympisch kampioene van Parijs eindigde in de prestigieuze hardloopklassieker als zesde in 2.24.43. Zo laag was ze nog niet geëindigd en zo langzaam was ze nog niet geweest op de 42,195 kilometer.

1 uur geleden
Leerdam blij met kwalificatie teamgenoot Verbij voor wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam was heel blij met de kwalificatie van teamgenoot Kai Verbij voor de wereldbekerwedstrijden. De 26-jarige schaatsster koos er afgelopen seizoen voor om met coach Kosta Poltavets zonder team verder te gaan, maar kreeg in de aanloop naar het olympische seizoen in oud-wereldkampioen Verbij en Ted Dalrymple twee teamgenoten.

2 uur geleden
Leerdam denkt weer positief na eerdere schrik over haar lies

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is na zes Nederlandse titels op de 1000 meter op rij haar titel kwijtgeraakt, maar benadrukte na haar derde plaats op de kilometer de positieve punten. De 26-jarige schaatsster sprak na afloop wel van pijn in haar lies, maar constateerde ook enigszins tevreden dat ze haar doelen had behaald.

3 uur geleden
Keniaan Kipruto wint marathon New York na fotofinish

NEW YORK (ANP) - De Keniaan Benson Kipruto heeft met minimaal verschil de marathon van New York gewonnen. Hij rende na 42,195 kilometer samen met zijn landgenoot Alexander Mutiso door het finishlint. De fotofinish wees uit dat hij 0,16 seconde sneller was. Beide atleten kregen een tijd van 2.08.09 achter hun naam.

4 uur geleden
Schaatsster Groenewoud opnieuw de beste op de massastart

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud is voor de tweede keer Nederlands kampioen op de massastart geworden. De wereldkampioene op het onderdeel was bij de NK afstanden na zestien ronden de beste van een trio met haar twee ploeggenoten Bente Kerkhoff en Merel Conijn op de plaatsen twee en drie.

4 uur geleden