Goud shorttrackers op mixed relay
SHANGHAI (ANP) - Nederland heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Shanghai de zogenoemde mixed relay gewonnen. Daan Breeuwsma, Itzhak de Laat, Lara van Ruijven en Suzanne Schulting bleken na lange bestudering van de videobeelden net iets eerder gefinisht dan hun Russische opponenten. Canada en de Verenigde Staten hadden zichzelf met een val al uitgeschakeld, beide teams kregen ook nog een penalty. Voor de Russen kwam onder anderen Victor An het ijs op.
De derde plaats in Japan was tot nu toe het beste resultaat van Nederland geweest op de gemengde aflossing.
Eerder op zaterdag had Schulting al zilver gepakt op de eerste 500 meter. De winst was voor de Canadese Kim Boutin, het verschil tussen beiden was amper waarneembaar. De Italiaanse Martina Valcepina werd derde, Yara van Kerkhof vijfde. Voor Boutin was het al haar vierde wereldbekerzege dit seizoen op de 500 meter. Zondag volgt nog een tweede wedstrijd op de kortste afstand.
Aflossing
Schulting liet in de Chinese stad de 1500 meter schieten. Op die afstand bereikte Rianne de Vries de finale, die ze als zesde afsloot. De winst was voor de Zuid-Koreaanse Kim Alang. De Laat kwam bij de mannen op de langste individuele afstand als derde over de streep in de B-finale.
Op de aflossing plaatsten zowel de vrouwen als de mannen zich voor de finale. Bij de vrouwen (3000 meter) finishten Van Ruijven, De Vries, Schulting en Van Kerkhof in hun halve finale als tweede achter Canada. Bij de mannen moesten Breeuwsma, Dylan Hoogerwerf, De Laat en Melle van 't Wout na een spannende race alleen het team van Zuid-Korea voor zich dulden.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
15 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
16 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
17 uur geleden