Goud Schulting op 1500 meter bij wereldbeker shorttrack Nagoya
NAGOYA (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de tweede wereldbeker shorttrack van dit seizoen in het Japanse Nagoya de 1500 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige regerend wereldkampioene bleef in de finale de Italiaanse Arianna Fontana (zilver) en de Zuid-Koreaanse Kim A-lang (brons) voor. Xandra Velzeboer kwam als vijfde over de finish.
Schulting won vorige week bij de opening van het wereldbekerseizoen in Beijing de 1000 meter, de afstand waarop ze in 2018 olympisch goud veroverde. In de Chinese hoofdstad ging ze op de 1500 meter onderuit.
Sjinkie Knegt eindigde bij de mannen in de finale van de 1500 meter als vijfde. De winst was voor de Italiaan Yuri Confortola, die vroeg in de wedstrijd een grote voorsprong nam en die tot aan de meet vasthield.
Hoogerwerf
In Nagoya schaatste Schulting ook de 500 meter. In haar heat uit de halve finales eindigde ze als derde, waarmee ze werd verwezen naar de B-finale. Die strijd om de plekken vijf tot en met acht won ze wel. Ze kwam na de finish nog hard ten val en landde hard op haar elleboog, maar raakte niet geblesseerd.
Dylan Hoogerwerf haalde de halve finales van de 500 meter bij de mannen. In zijn heat eindigde de Nederlander als vijfde en laatste.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
3 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden