Goud koerst af op sterkste weekwinst in ruim jaar tijd
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs stevent af op de grootste weekwinst sinds oktober vorig jaar. De waarde van het edelmetaal, dat als een veilige belegging wordt beschouwd, werd gestuwd door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Ook het vooruitzicht van verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten wordt als positief gezien voor goud. Lagere rentetarieven zijn doorgaans gunstig voor goud.
Een troy ounce goud (31,1 gram) werd vrijdag ruim 1 procent duurder op zo'n 2710 dollar. Deze week is de goudprijs daarmee bijna 5 procent gestegen. Het edelmetaal is dit jaar bezig met een recordopmars, met een stijging van meer dan 30 procent. Naast de geopolitieke spanningen en de renteverlagingen helpen de goudaankopen door centrale banken in India en China de prijs ook vooruit.
De goudprijs tikte dit jaar een recordniveau aan van rond de 2800 dollar en volgens kenners is de opmars nog niet voorbij. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs verwacht dat de goudprijs volgend jaar verder stijgt tot 3000 dollar, mede omdat centrale banken meer van het edelmetaal gaan opkopen. Ook de handelsspanningen door hoge importtarieven die aankomend president Donald Trump heeft aangekondigd, kunnen volgens Goldman voor een hogere goudprijs zorgen. De Zwitserse bank UBS heeft onlangs ook aangegeven optimistisch te blijven over goud.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
17 minuten geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
8 uur geleden