Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goud koerst af op sterkste weekwinst in ruim jaar tijd

Goud koerst af op sterkste weekwinst in ruim jaar tijd

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs stevent af op de grootste weekwinst sinds oktober vorig jaar. De waarde van het edelmetaal, dat als een veilige belegging wordt beschouwd, werd gestuwd door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Ook het vooruitzicht van verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten wordt als positief gezien voor goud. Lagere rentetarieven zijn doorgaans gunstig voor goud.

Een troy ounce goud (31,1 gram) werd vrijdag ruim 1 procent duurder op zo'n 2710 dollar. Deze week is de goudprijs daarmee bijna 5 procent gestegen. Het edelmetaal is dit jaar bezig met een recordopmars, met een stijging van meer dan 30 procent. Naast de geopolitieke spanningen en de renteverlagingen helpen de goudaankopen door centrale banken in India en China de prijs ook vooruit.

De goudprijs tikte dit jaar een recordniveau aan van rond de 2800 dollar en volgens kenners is de opmars nog niet voorbij. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs verwacht dat de goudprijs volgend jaar verder stijgt tot 3000 dollar, mede omdat centrale banken meer van het edelmetaal gaan opkopen. Ook de handelsspanningen door hoge importtarieven die aankomend president Donald Trump heeft aangekondigd, kunnen volgens Goldman voor een hogere goudprijs zorgen. De Zwitserse bank UBS heeft onlangs ook aangegeven optimistisch te blijven over goud.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

3 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

3 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

4 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

4 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

5 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

6 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

7 uur geleden