Goud koerst af op sterkste weekwinst in ruim jaar tijd
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs stevent af op de grootste weekwinst sinds oktober vorig jaar. De waarde van het edelmetaal, dat als een veilige belegging wordt beschouwd, werd gestuwd door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Ook het vooruitzicht van verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten wordt als positief gezien voor goud. Lagere rentetarieven zijn doorgaans gunstig voor goud.
Een troy ounce goud (31,1 gram) werd vrijdag ruim 1 procent duurder op zo'n 2710 dollar. Deze week is de goudprijs daarmee bijna 5 procent gestegen. Het edelmetaal is dit jaar bezig met een recordopmars, met een stijging van meer dan 30 procent. Naast de geopolitieke spanningen en de renteverlagingen helpen de goudaankopen door centrale banken in India en China de prijs ook vooruit.
De goudprijs tikte dit jaar een recordniveau aan van rond de 2800 dollar en volgens kenners is de opmars nog niet voorbij. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs verwacht dat de goudprijs volgend jaar verder stijgt tot 3000 dollar, mede omdat centrale banken meer van het edelmetaal gaan opkopen. Ook de handelsspanningen door hoge importtarieven die aankomend president Donald Trump heeft aangekondigd, kunnen volgens Goldman voor een hogere goudprijs zorgen. De Zwitserse bank UBS heeft onlangs ook aangegeven optimistisch te blijven over goud.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.
2 uur geledenONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.
3 uur geleden