Goud koerst af op sterkste weekwinst in ruim jaar tijd
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs stevent af op de grootste weekwinst sinds oktober vorig jaar. De waarde van het edelmetaal, dat als een veilige belegging wordt beschouwd, werd gestuwd door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Ook het vooruitzicht van verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten wordt als positief gezien voor goud. Lagere rentetarieven zijn doorgaans gunstig voor goud.
Een troy ounce goud (31,1 gram) werd vrijdag ruim 1 procent duurder op zo'n 2710 dollar. Deze week is de goudprijs daarmee bijna 5 procent gestegen. Het edelmetaal is dit jaar bezig met een recordopmars, met een stijging van meer dan 30 procent. Naast de geopolitieke spanningen en de renteverlagingen helpen de goudaankopen door centrale banken in India en China de prijs ook vooruit.
De goudprijs tikte dit jaar een recordniveau aan van rond de 2800 dollar en volgens kenners is de opmars nog niet voorbij. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs verwacht dat de goudprijs volgend jaar verder stijgt tot 3000 dollar, mede omdat centrale banken meer van het edelmetaal gaan opkopen. Ook de handelsspanningen door hoge importtarieven die aankomend president Donald Trump heeft aangekondigd, kunnen volgens Goldman voor een hogere goudprijs zorgen. De Zwitserse bank UBS heeft onlangs ook aangegeven optimistisch te blijven over goud.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP) - De Europese Commissie en India hebben overeenstemming bereikt over een vrijhandelsakkoord, meldt commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Onderhandelingen over de deal lopen al vele jaren, maar kwamen in een stroomversnelling nadat zowel de EU als India te maken kreeg met handelstarieven vanuit de Verenigde Staten. Beide kampen waren er daarom op gebrand snel tot een akkoord te komen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn in 2026 iets minder cafés in Nederland dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van data die het ANP heeft opgevraagd bij de Kamer van Koophandel (KVK). Volgens branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland gaat Gen Z niet alleen naar cafés, maar is ook de koffiebar steeds meer in trek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
9 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
14 uur geleden