Goud kent een van sterkste jaren deze eeuw
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Goud was een van de beste beleggingen dit jaar. Het edelmetaal werd in 2024 ongeveer 27 procent duurder en beleefde daarmee een van de beste jaren van deze eeuw. De waarde van het edelmetaal, dat als een veilige belegging wordt beschouwd, werd gestuwd door geopolitieke onzekerheden, renteverlagingen en goudaankopen door centrale banken in India en China.
Een troy ounce goud (31,1 gram) kostte maandag ruim 2600 dollar. Dat is wel minder dan het recordniveau van bijna 2800 dollar van eind oktober. De goudprijs is sinds de verkiezingswinst van Donald Trump in november gedaald, mede door een sterke stijging van de dollar. De waardestijging van de Amerikaanse munt maakt goud duurder voor internationale kopers omdat zij omgerekend in lokale valuta meer kwijt zijn.
Ondanks de recente prijsdaling wist goud dit jaar de meeste andere basismetalen, zoals ijzer, koper, aluminium, lood, nikkel, tin en zink, te overtreffen. Volgens grondstofanalist David Scutt van de Amerikaanse financiƫle dienstverlener StoneX Group was goud de "grootste marktverrassing van 2024". Andere metalen hadden het volgens hem moeilijk, vooral door de aanhoudende economische vertraging in China.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiƫle app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.
2 uur geleden