Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goud en zilver op EK 'ongekend' in land zonder hoogspringcultuur

Goud en zilver op EK 'ongekend' in land zonder hoogspringcultuur

ISTANBUL (ANP) - Het lijkt erop dat Nederland een gearriveerd atletiekland is. Dat zei technisch directeur Vincent Kortbeek na de EK indooratletiek in Istanbul, waar zijn equipe zeven medailles won en als tweede eindigde in het medailleklassement.

‘’Ik zag dat Noorwegen ons nog is gepasseerd, maar tweede op de medaillespiegel is fantastisch mooi. Het is een feit dat we hier net als twee jaar geleden in Torun in de top meedraaien", aldus de atletiekbaas, die in totaal twaalf top-8 prestaties telde. Er zaten drie gouden, drie zilveren en één bronzen medaille bij de oogst. "Dat vind ik een heel goed niveau."

Femke Bol stak er bovenuit met Europees goud op de 400 meter en 4x400 meter estafette. De 23-jarige Amersfoortse is inmiddels de gearriveerde vedette, die al op twaalf medailles op grote internationale kampioenschappen staat.

Kortbeek over Bol

"Ik heb met ontzag naar haar gekeken. Wat zij laat zien is fenomenaal, ook op de estafette", vindt Kortbeek. "Je ziet dat ze met zoveel gemak zo'n hoog niveau haalt. Na haar winst op de 400 meter was ze natuurlijk blij, maar daarna zegt ze ook meteen weer: we hebben morgen ook nog iets te doen, we hebben nog een estafette te lopen. Zij is een voorbeeld voor ons allemaal. Voor iedereen in het team en iedereen die met atletiek bezig is in Nederland. Wij kunnen er als bond alleen maar fantastisch blij mee zijn met hoe ze presteert en hoe ze zich manifesteert."

De daverende verrassingen waren de twee medailles bij het hoogspringen. Douwe Amels vergaarde in tien jaar tijd achttien Nederlandse titels, maar op een EK of WK kwam hij geen enkele keer ook maar in de buurt van de medailles. Plotsklaps sprong de Fries naar het goud met 2,31 meter. De pas 19-jarige Britt Weerman stuntte met de zilveren plak.

Zilver voor Weerman

"Britt leverde natuurlijk een prachtig resultaat, maar wat Douwe deed was ongekend. Dit zijn de verrassingen die net wat specialer en mooier zijn dan de prestaties die je van de favorieten verwacht. We hebben niet eens echt een hoogspringcultuur in Nederland. Het wordt meestal solistisch beoefend en vanuit de bond is er geen focus op geweest", erkent de technisch directeur.

"Maar die twee leveren hier wel en dan zouden ze dat dus ook kunnen doen op de wereldkampioenschappen of Olympische Spelen. Wij moeten dus zeker kijken of we dit kunnen uitbouwen."

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

4 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

4 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

6 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

10 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

10 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

11 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

17 uur geleden