
Goud en brons voor para-atletes op de 200 meter
TOKIO (ANP) - Para-atletes Marlène van Gansewinkel en Kimberly Alkemade hebben bij de Paralympische Spelen in Tokio voor dubbel Nederlands succes gezorgd op de 200 meter.
Van Gansewinkel veroverde de titel in een tijd van 26,22 seconden. Alkemade was met een tijd van 26,80 goed voor de derde plaats.
Van Gansewinkel won eerder al brons bij het verspringen. Ze komt ook nog in actie op de 100 meter. Van Gansewinkel keek terug op een mooie race. "Ik voelde mij zo klaar hiervoor. Ik ben nog nooit zo klaar geweest. Ik moest er vol voor gaan en dan wist ik dat ik een kans had. Ik ben gewoon paralympisch kampioen. Wie had dat gedacht."
Alkemade was niet tevreden over haar start. "De start ging niet goed. Ik was niet scherp. Ik heb daarna alles gegeven. Marlène was sterker. Maar ik mag niet klagen. Dit zijn mijn eerste Paralympische Spelen. Ik heb nog een hoop jaren te gaan."
Meer uit Sport
GUÉRET (ANP) - Kimberley Le Court heeft de vijfde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige op Mauritius geboren renster van AG Insurance - Soudal was de beste in de sprint van een kleine groep met de meeste klassementsfavorieten, voor Demi Vollering en Anna van der Breggen.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP/DPA) - De Franse zwemmer Léon Marchand heeft bij de WK in Singapore het wereldrecord op de 200 meter wisselslag verbeterd. Dat deed de winnaar van vier gouden medailles op de Olympische Spelen van Parijs in de halve finales.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Australische Mollie O'Callaghan heeft in Singapore de wereldtitel op de 200 meter vrije slag veroverd. Met een tijd van 1.53,48 hield de olympisch kampioene de Chinese Li Bingjie en de Amerikaanse Claire Weinstein, de snelste in de halve finales, achter zich.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.
16 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.
16 uur geledenCHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
1 dag geleden