
Goud baanrenners Havik en Van Schip op koppelkoers in Nations Cup
MILTON (ANP) - Baanwielrenners Yoeri Havik en Jan-Willem van Schip hebben op de derde dag van de Nations Cup in het Canadese Milton het goud veroverd op de koppelkoers. De regerend Europees kampioenen op dit onderdeel kwamen na een uitgekiende race uit op de meeste punten (74). Het Britse koppel Ethan Hayter en Rhys Britton pakte het zilver (66 punten) en het brons was voor de Duitsers Theo Reinhardt en Tim Torn Teutenberg (47 punten).
Het was de tweede medaille voor Havik. Hij behaalde vrijdag zilver op de afvalkoers.
Kyra Lamberink greep net naast een medaille op de 500 meter tijdrit. Ze eindigde als vierde op 0,825 seconde achterstand van de Australische Kristina Clonan, die won in een tijd van 32,987.
Hoogland uitgeschakeld
Topsprinter Jeffrey Hoogland, donderdag nog goed voor goud op de teamsprint, kwam er niet aan te pas op het onderdeel keirin. Hij werd uitgeschakeld in de herkansingen.
De wedstrijden om de Nations Cup in Canada duren tot en met zondag. In juli staat in de Colombiaanse stad Cali de derde en laatste wedstrijd op het programma.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.
11 uur geledenTIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.
15 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.
15 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.
15 uur geledenROME (ANP) - Jesper de Jong heeft met een mooie overwinning op Alejandro Davidovich Fokina de derde ronde van het tennistoernooi van Rome bereikt. De 24-jarige Haarlemmer was veel te sterk voor de Spanjaard, de nummer 26 van de wereldranglijst. De Jong gunde zijn opponent slechts twee games: 6-0 6-2.
15 uur geledenLE MANS (ANP) - De MotoGP introduceert een nieuwe mondiale raceklasse met motoren van het beroemde Amerikaanse merk Harley-Davidson. De serie van twaalf races start in 2026, met steeds twee races tijdens zes grands prix verdeeld over Europa en de Verenigde Staten.
16 uur geleden