Götze stapt over van PSV naar Eintracht Frankfurt
FRANKFURT (ANP) - De overgang van Mario Götze naar Eintracht Frankfurt is rond. De 30-jarige middenvelder doorstond bij de club uit de Bundesliga de medische test. Götze ondertekent in Frankfurt een contract voor drie seizoenen. PSV zou tussen de 3 miljoen en 4 miljoen euro voor de Duitser ontvangen.
Götze ontbrak maandag op de eerste training van PSV in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Hij kreeg de ruimte om de transfer af te ronden. Eintracht Frankfurt won het afgelopen seizoen de Europa League, door in de finale Rangers FC te verslaan. De club plaatste zich zo ook voor de groepsfase van de Champions League.
"Dat Mario bij ons komt voetballen, is een groot succes voor onze club", zei directeur Markus Krösche van Frankfurt, dat afgelopen seizoen elfde werd in de Duitse competitie. "Hij had tal van aanbiedingen, maar koos voor ons. Daaruit blijkt dat ons imago in de laatste jaren enorm is gestegen. Kennelijk willen topspelers inmiddels graag naar ons toe komen. Mario is een technisch begaafde speler, een type dat in onze selectie ontbreekt. Maar het is niet nodig zijn kwaliteiten te beschrijven, die zijn bij iedereen zo langzamerhand wel bekend."
Grote ambities
Götze zelf sloot zich grotendeels bij die woorden aan. "Ik verheug me er enorm op om te gaan voetballen bij deze club. Frankfurt heeft zich geweldig ontwikkeld en heeft grote ambities voor de komende jaren. Ik ben blij dat ik daaraan kan bijdragen. Na de eerste contacten hebben we snel overeenstemming bereikt. De leiding van Frankfurt en ik hebben dezelfde ideeën. Bovendien speelt Frankfurt het komende seizoen in de Champions League. Samen willen we er iets heel moois van gaan maken."
Götze kwam twee seizoenen uit voor PSV. Daarvoor speelde hij voor de Duitse topclubs Borussia Dortmund en Bayern München. Zijn grootste succes was in 2014, toen hij het beslissende doelpunt maakte in de verlenging van de WK-finale tussen Duitsland en Argentinië (1-0).
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zaterdag de "gecoördineerde en aanhoudende pogingen" om de organisatie en voorzitter Gianni Infantino te "ondermijnen" veroordeeld. De bond benadrukte dat pogingen om Infantino's leiderschap aan te vechten volgens de procedures moeten verlopen zoals die zijn vastgelegd in de statuten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz zag een "slecht" PSV in de eerste Eredivisiewedstrijd van het seizoen. De landskampioen speelde, mede door een laat doelpunt van de bezoekers, thuis met 2-2 gelijk tegen Fortuna Sittard.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is het nieuwe Eredivisieseizoen begonnen met een overwinning op het gepromoveerde ADO Den Haag. In Alkmaar werd het zaterdagavond 2-0 voor de winnaar van de KNVB Beker en de Johan Cruijff Schaal.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de derde voorronde van de Champions League bereikt. Zaterdagavond werd Rangers in Schotland met 2-1 verslagen in de finale van een mini-toernooi in de tweede voorronde. In dat toernooitje won Ajax woensdag, ook in Schotland, met 2-0 van het Deense Brøndby.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Landskampioen PSV is de jacht op de vierde landstitel op rij begonnen met een teleurstellend gelijkspel tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Peter Bosz draaide in het eigen Philips Stadion een achterstand om in een 2-1-voorsprong, maar Edouard Michut bracht de ploeg uit Sittard in de blessuretijd op gelijke hoogte.
8 uur geledenLUXEMBURG-STAD (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de derde en laatste voorronde van de Champions League bereikt. In Luxemburg versloeg de ploeg van trainer Kasper Kurland HJK Helsinki in de tweede ronde met 3-1, dankzij drie treffers van Liz Rijsbergen.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles is het Eredivisieseizoen begonnen met een ruime thuiszege op het gepromoveerde Willem II. In de Adelaarshorst werd het 4-1 voor de club uit Deventer, die vorig jaar twaalfde werd in de Eredivisie.
9 uur geleden