Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Götze stapt over van PSV naar Eintracht Frankfurt

Götze stapt over van PSV naar Eintracht Frankfurt

FRANKFURT (ANP) - De overgang van Mario Götze naar Eintracht Frankfurt is rond. De 30-jarige middenvelder doorstond bij de club uit de Bundesliga de medische test. Götze ondertekent in Frankfurt een contract voor drie seizoenen. PSV zou tussen de 3 miljoen en 4 miljoen euro voor de Duitser ontvangen.

Götze ontbrak maandag op de eerste training van PSV in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Hij kreeg de ruimte om de transfer af te ronden. Eintracht Frankfurt won het afgelopen seizoen de Europa League, door in de finale Rangers FC te verslaan. De club plaatste zich zo ook voor de groepsfase van de Champions League.

"Dat Mario bij ons komt voetballen, is een groot succes voor onze club", zei directeur Markus Krösche van Frankfurt, dat afgelopen seizoen elfde werd in de Duitse competitie. "Hij had tal van aanbiedingen, maar koos voor ons. Daaruit blijkt dat ons imago in de laatste jaren enorm is gestegen. Kennelijk willen topspelers inmiddels graag naar ons toe komen. Mario is een technisch begaafde speler, een type dat in onze selectie ontbreekt. Maar het is niet nodig zijn kwaliteiten te beschrijven, die zijn bij iedereen zo langzamerhand wel bekend."

Grote ambities

Götze zelf sloot zich grotendeels bij die woorden aan. "Ik verheug me er enorm op om te gaan voetballen bij deze club. Frankfurt heeft zich geweldig ontwikkeld en heeft grote ambities voor de komende jaren. Ik ben blij dat ik daaraan kan bijdragen. Na de eerste contacten hebben we snel overeenstemming bereikt. De leiding van Frankfurt en ik hebben dezelfde ideeën. Bovendien speelt Frankfurt het komende seizoen in de Champions League. Samen willen we er iets heel moois van gaan maken."

Götze kwam twee seizoenen uit voor PSV. Daarvoor speelde hij voor de Duitse topclubs Borussia Dortmund en Bayern München. Zijn grootste succes was in 2014, toen hij het beslissende doelpunt maakte in de verlenging van de WK-finale tussen Duitsland en Argentinië (1-0).

Meer uit Voetbal

Duitse voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Nagelsmann

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.

3 uur geleden
Spits Haller neemt afscheid van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.

4 uur geleden
Napoli stelt Allegri aan als nieuwe trainer

NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.

4 uur geleden
Algerijn Mahrez stopt als international na uitschakeling op WK

VANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.

5 uur geleden
Salah mogelijk niet in basis Egypte voor WK-duel met Australië

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.

6 uur geleden
Bondscoach Nagelsmann stopt volgens Duitse media na echec WK

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.

8 uur geleden
Zwitserland na winst op Algerije naar achtste finales WK voetbal

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.

8 uur geleden