Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Götze stapt over van PSV naar Eintracht Frankfurt

Götze stapt over van PSV naar Eintracht Frankfurt

FRANKFURT (ANP) - De overgang van Mario Götze naar Eintracht Frankfurt is rond. De 30-jarige middenvelder doorstond bij de club uit de Bundesliga de medische test. Götze ondertekent in Frankfurt een contract voor drie seizoenen. PSV zou tussen de 3 miljoen en 4 miljoen euro voor de Duitser ontvangen.

Götze ontbrak maandag op de eerste training van PSV in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Hij kreeg de ruimte om de transfer af te ronden. Eintracht Frankfurt won het afgelopen seizoen de Europa League, door in de finale Rangers FC te verslaan. De club plaatste zich zo ook voor de groepsfase van de Champions League.

"Dat Mario bij ons komt voetballen, is een groot succes voor onze club", zei directeur Markus Krösche van Frankfurt, dat afgelopen seizoen elfde werd in de Duitse competitie. "Hij had tal van aanbiedingen, maar koos voor ons. Daaruit blijkt dat ons imago in de laatste jaren enorm is gestegen. Kennelijk willen topspelers inmiddels graag naar ons toe komen. Mario is een technisch begaafde speler, een type dat in onze selectie ontbreekt. Maar het is niet nodig zijn kwaliteiten te beschrijven, die zijn bij iedereen zo langzamerhand wel bekend."

Grote ambities

Götze zelf sloot zich grotendeels bij die woorden aan. "Ik verheug me er enorm op om te gaan voetballen bij deze club. Frankfurt heeft zich geweldig ontwikkeld en heeft grote ambities voor de komende jaren. Ik ben blij dat ik daaraan kan bijdragen. Na de eerste contacten hebben we snel overeenstemming bereikt. De leiding van Frankfurt en ik hebben dezelfde ideeën. Bovendien speelt Frankfurt het komende seizoen in de Champions League. Samen willen we er iets heel moois van gaan maken."

Götze kwam twee seizoenen uit voor PSV. Daarvoor speelde hij voor de Duitse topclubs Borussia Dortmund en Bayern München. Zijn grootste succes was in 2014, toen hij het beslissende doelpunt maakte in de verlenging van de WK-finale tussen Duitsland en Argentinië (1-0).

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

4 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

5 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

16 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

17 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

18 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

22 uur geleden