Götze stapt over van PSV naar Eintracht Frankfurt
FRANKFURT (ANP) - De overgang van Mario Götze naar Eintracht Frankfurt is rond. De 30-jarige middenvelder doorstond bij de club uit de Bundesliga de medische test. Götze ondertekent in Frankfurt een contract voor drie seizoenen. PSV zou tussen de 3 miljoen en 4 miljoen euro voor de Duitser ontvangen.
Götze ontbrak maandag op de eerste training van PSV in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Hij kreeg de ruimte om de transfer af te ronden. Eintracht Frankfurt won het afgelopen seizoen de Europa League, door in de finale Rangers FC te verslaan. De club plaatste zich zo ook voor de groepsfase van de Champions League.
"Dat Mario bij ons komt voetballen, is een groot succes voor onze club", zei directeur Markus Krösche van Frankfurt, dat afgelopen seizoen elfde werd in de Duitse competitie. "Hij had tal van aanbiedingen, maar koos voor ons. Daaruit blijkt dat ons imago in de laatste jaren enorm is gestegen. Kennelijk willen topspelers inmiddels graag naar ons toe komen. Mario is een technisch begaafde speler, een type dat in onze selectie ontbreekt. Maar het is niet nodig zijn kwaliteiten te beschrijven, die zijn bij iedereen zo langzamerhand wel bekend."
Grote ambities
Götze zelf sloot zich grotendeels bij die woorden aan. "Ik verheug me er enorm op om te gaan voetballen bij deze club. Frankfurt heeft zich geweldig ontwikkeld en heeft grote ambities voor de komende jaren. Ik ben blij dat ik daaraan kan bijdragen. Na de eerste contacten hebben we snel overeenstemming bereikt. De leiding van Frankfurt en ik hebben dezelfde ideeën. Bovendien speelt Frankfurt het komende seizoen in de Champions League. Samen willen we er iets heel moois van gaan maken."
Götze kwam twee seizoenen uit voor PSV. Daarvoor speelde hij voor de Duitse topclubs Borussia Dortmund en Bayern München. Zijn grootste succes was in 2014, toen hij het beslissende doelpunt maakte in de verlenging van de WK-finale tussen Duitsland en Argentinië (1-0).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
8 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
9 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.
10 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.
14 uur geleden