Götze neemt in stilte afscheid van Dortmund
DORTMUND (ANP) - De man die Duitsland in 2014 als invaller in de WK-finale tegen Argentinië de wereldtitel bezorgde, nam zaterdag in stilte afscheid van Borussia Dortmund. Mario Götze ontving in een leeg Signal Iduna Park een grote bos bloemen en een collage van foto's van zijn hoogtepunten in het geel en zwart.
"Het is een bijzondere situatie zo met de corona", zei Götze met een mondkapje op, voorafgaand aan de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Hoffenheim. "Ik ben ook niet iemand die van aandacht houdt, zeker niet als het om afscheid nemen gaat. Als ik terugdenk aan al mijn jaren bij Dortmund, heb ik veel positieve en negatieve gevoelens."
De 28-jarige Götze brak tussen 2009 en 2013 door bij Dortmund, waarmee hij twee keer kampioen van Duitsland werd en de finale van de Champions League haalde. De aanvallende middenvelder verhuisde daarna naar Bayern München, een overstap die hem door de fans van Dortmund niet in dank werd afgenomen. Na drie landstitels in drie jaar keerde Götze in 2016 terug bij 'BVB'.
Dit seizoen kwam de nummer 10 mede vanwege blessures slechts vijftien keer in actie in de Bundesliga, veelal als invaller. Zijn contract loopt af en Götze zoekt nu een nieuwe club. Mogelijk vertrekt hij naar Italië.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - De Kroatische politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag 57 mensen aangehouden na een confrontatie tussen fans van Ajax en Hajduk Split, melden Kroatische media. De twee clubs spelen donderdagavond tegen elkaar in de Conference League en volgens onder meer onlinekrant index.hr moest de politie ingrijpen om gevechten tussen honderden supporters te voorkomen.
1 uur geledenROME (ANP) - Marten de Roon en Donyell Malen hebben woensdag in de Champions League hun waarde voor AS Roma bewezen. De twee Nederlanders namen in de thuiswedstrijd tegen Real Madrid alle drie de doelpunten van de Italianen voor hun rekening. Genoeg voor een goed resultaat was het niet, want Real Madrid scoorde in de laatste tien minuten drie keer uit een hoekschop en won alsnog: 3-4.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Cesc Fàbregas zocht niet naar excuses na de nederlaag van Como tegen Feyenoord in de Champions League (3-2). "Feyenoord was gewoon veel beter", zei hij in de perskamer van De Kuip.
13 uur geledenVENETIË (ANP) - Venezia is de vierde club in de Serie A die dit seizoen van trainer is gewisseld. Davide Nicola volgt bij hekkensluiter Giovanni Stroppa op. Venezia verloor de eerste zes competitiewedstrijden en kreeg al zestien doelpunten tegen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Champions League binnen. De koploper van de Eredivisie beloonde zich tijdens een vermakelijk optreden met een zege op Como (3-2).
13 uur geledenLINZ (ANP) - Liverpool heeft ook de tweede wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. Het elftal van trainer Andoni Iraola was in Oostenrijk veel te sterk voor LASK: 3-6.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid kan volgende week zondag in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona niet beschikken over Vinícius Júnior. De Braziliaanse aanvaller is door de Spaanse voetbalbond voor vier wedstrijden geschorst.
14 uur geleden