Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Götze neemt in stilte afscheid van Dortmund

Götze neemt in stilte afscheid van Dortmund

DORTMUND (ANP) - De man die Duitsland in 2014 als invaller in de WK-finale tegen Argentinië de wereldtitel bezorgde, nam zaterdag in stilte afscheid van Borussia Dortmund. Mario Götze ontving in een leeg Signal Iduna Park een grote bos bloemen en een collage van foto's van zijn hoogtepunten in het geel en zwart.

"Het is een bijzondere situatie zo met de corona", zei Götze met een mondkapje op, voorafgaand aan de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Hoffenheim. "Ik ben ook niet iemand die van aandacht houdt, zeker niet als het om afscheid nemen gaat. Als ik terugdenk aan al mijn jaren bij Dortmund, heb ik veel positieve en negatieve gevoelens."

De 28-jarige Götze brak tussen 2009 en 2013 door bij Dortmund, waarmee hij twee keer kampioen van Duitsland werd en de finale van de Champions League haalde. De aanvallende middenvelder verhuisde daarna naar Bayern München, een overstap die hem door de fans van Dortmund niet in dank werd afgenomen. Na drie landstitels in drie jaar keerde Götze in 2016 terug bij 'BVB'.

Dit seizoen kwam de nummer 10 mede vanwege blessures slechts vijftien keer in actie in de Bundesliga, veelal als invaller. Zijn contract loopt af en Götze zoekt nu een nieuwe club. Mogelijk vertrekt hij naar Italië.

Meer uit Voetbal

Voetbalduels in Argentinië in 10e minuut onderbroken voor Messi

BUENOS AIRES (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in Argentinië worden komend weekeinde na tien minuten even stilgelegd als eerbetoon aan Lionel Messi. De vedette maakte onlangs bekend dat hij stopt als international. Hij voetbalde altijd met rugnummer 10 voor zijn nationale ploeg.

2 uur geleden
Bayern knokt zich in eerste ronde Duitse beker langs Osnabrück

OSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.

10 uur geleden
sc Heerenveen legt Uldrikis voor één seizoen vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.

10 uur geleden
PSV bereikt akkoord met Celtic over 19-jarige Van den Berg

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.

10 uur geleden
AZ verkoopt verdediger Dekker aan Willem II

ALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.

10 uur geleden
Bij PSV vertrokken Boadu tekent bij Watford

WATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.

20 uur geleden
Voormalig aanvoerder Brouwers vertrekt bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.

22 uur geleden