Götze heeft 'een paar weken nodig' voor debuut bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Mario Götze denkt niet dat hij direct klaar is om wedstrijden te spelen voor zijn nieuwe club PSV. "Ik ben fit en heb een goede basis, maar zal nog wel een paar weken nodig hebben", gaf hij donderdag aan bij zijn presentatie in Eindhoven. Met Adrian Fein stelde PSV meteen nog een tweede Duitse aanwinst voor.
Götze, matchwinnaar namens Duitsland in de WK-finale van 2014, gaf tijdens de persconferentie aan 'gelukkig' te zijn met zijn keuze voor PSV. "Ik heb de eerste training achter de rug en het beviel prima."
De aanvallende middenvelder, goed voor 231 wedstrijden in de Bundesliga, had het aanbod van PSV even in beraad gehouden. "Er waren andere opties, zeker. Ik heb veel tijd gehad om erover na te denken. De juiste trainer, de juiste filosofie en weer het plezier kunnen hervinden door te presteren, gaven voor mij de doorslag."
Veel tijd is er niet vanwege zijn late transfer, beseft ook Götze. "Het gaat direct beginnen. Er is geen tijd om rustig te acclimatiseren."
Adrian Fein
Ook Fein, huurling van Bayern München, verheugt zich op de samenwerking met trainer Roger Schmidt. De trainer van PSV is van grote invloed geweest op zijn beslissing naar Eindhoven te verhuizen. "In Duitsland is Schmidt een bekende trainer, vooral door zijn tijd bij Bayer Leverkusen", vertelde de 21-jarige middenvelder. "Ze speelden onder hem verzorgd aanvallend voetbal. Iets waar ik van onder de indruk was en wat bij mij past."
Over de komst van Götze was Fein net zo verbaasd als iedereen. "Het heeft mij in positieve zin verrast, ik wist ook niet dat hij kwam. Ik verheug mij op de samenwerking."
Marco van Ginkel was vanwege persoonlijke omstandigheden niet aanwezig. De presentatie van de Nederlander, die op huurbasis overkwam van Chelsea, volgt later.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
2 minuten geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
5 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
5 uur geleden