Götze heeft 'een paar weken nodig' voor debuut bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Mario Götze denkt niet dat hij direct klaar is om wedstrijden te spelen voor zijn nieuwe club PSV. "Ik ben fit en heb een goede basis, maar zal nog wel een paar weken nodig hebben", gaf hij donderdag aan bij zijn presentatie in Eindhoven. Met Adrian Fein stelde PSV meteen nog een tweede Duitse aanwinst voor.
Götze, matchwinnaar namens Duitsland in de WK-finale van 2014, gaf tijdens de persconferentie aan 'gelukkig' te zijn met zijn keuze voor PSV. "Ik heb de eerste training achter de rug en het beviel prima."
De aanvallende middenvelder, goed voor 231 wedstrijden in de Bundesliga, had het aanbod van PSV even in beraad gehouden. "Er waren andere opties, zeker. Ik heb veel tijd gehad om erover na te denken. De juiste trainer, de juiste filosofie en weer het plezier kunnen hervinden door te presteren, gaven voor mij de doorslag."
Veel tijd is er niet vanwege zijn late transfer, beseft ook Götze. "Het gaat direct beginnen. Er is geen tijd om rustig te acclimatiseren."
Adrian Fein
Ook Fein, huurling van Bayern München, verheugt zich op de samenwerking met trainer Roger Schmidt. De trainer van PSV is van grote invloed geweest op zijn beslissing naar Eindhoven te verhuizen. "In Duitsland is Schmidt een bekende trainer, vooral door zijn tijd bij Bayer Leverkusen", vertelde de 21-jarige middenvelder. "Ze speelden onder hem verzorgd aanvallend voetbal. Iets waar ik van onder de indruk was en wat bij mij past."
Over de komst van Götze was Fein net zo verbaasd als iedereen. "Het heeft mij in positieve zin verrast, ik wist ook niet dat hij kwam. Ik verheug mij op de samenwerking."
Marco van Ginkel was vanwege persoonlijke omstandigheden niet aanwezig. De presentatie van de Nederlander, die op huurbasis overkwam van Chelsea, volgt later.
Meer uit Voetbal
ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
16 minuten geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
12 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
15 uur geleden