Götze heeft 'een paar weken nodig' voor debuut bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Mario Götze denkt niet dat hij direct klaar is om wedstrijden te spelen voor zijn nieuwe club PSV. "Ik ben fit en heb een goede basis, maar zal nog wel een paar weken nodig hebben", gaf hij donderdag aan bij zijn presentatie in Eindhoven. Met Adrian Fein stelde PSV meteen nog een tweede Duitse aanwinst voor.
Götze, matchwinnaar namens Duitsland in de WK-finale van 2014, gaf tijdens de persconferentie aan 'gelukkig' te zijn met zijn keuze voor PSV. "Ik heb de eerste training achter de rug en het beviel prima."
De aanvallende middenvelder, goed voor 231 wedstrijden in de Bundesliga, had het aanbod van PSV even in beraad gehouden. "Er waren andere opties, zeker. Ik heb veel tijd gehad om erover na te denken. De juiste trainer, de juiste filosofie en weer het plezier kunnen hervinden door te presteren, gaven voor mij de doorslag."
Veel tijd is er niet vanwege zijn late transfer, beseft ook Götze. "Het gaat direct beginnen. Er is geen tijd om rustig te acclimatiseren."
Adrian Fein
Ook Fein, huurling van Bayern München, verheugt zich op de samenwerking met trainer Roger Schmidt. De trainer van PSV is van grote invloed geweest op zijn beslissing naar Eindhoven te verhuizen. "In Duitsland is Schmidt een bekende trainer, vooral door zijn tijd bij Bayer Leverkusen", vertelde de 21-jarige middenvelder. "Ze speelden onder hem verzorgd aanvallend voetbal. Iets waar ik van onder de indruk was en wat bij mij past."
Over de komst van Götze was Fein net zo verbaasd als iedereen. "Het heeft mij in positieve zin verrast, ik wist ook niet dat hij kwam. Ik verheug mij op de samenwerking."
Marco van Ginkel was vanwege persoonlijke omstandigheden niet aanwezig. De presentatie van de Nederlander, die op huurbasis overkwam van Chelsea, volgt later.
Meer uit Voetbal
MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
24 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
5 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
18 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
21 uur geleden