Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Götze heeft 'een paar weken nodig' voor debuut bij PSV

Götze heeft 'een paar weken nodig' voor debuut bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Mario Götze denkt niet dat hij direct klaar is om wedstrijden te spelen voor zijn nieuwe club PSV. "Ik ben fit en heb een goede basis, maar zal nog wel een paar weken nodig hebben", gaf hij donderdag aan bij zijn presentatie in Eindhoven. Met Adrian Fein stelde PSV meteen nog een tweede Duitse aanwinst voor.

Götze, matchwinnaar namens Duitsland in de WK-finale van 2014, gaf tijdens de persconferentie aan 'gelukkig' te zijn met zijn keuze voor PSV. "Ik heb de eerste training achter de rug en het beviel prima."

De aanvallende middenvelder, goed voor 231 wedstrijden in de Bundesliga, had het aanbod van PSV even in beraad gehouden. "Er waren andere opties, zeker. Ik heb veel tijd gehad om erover na te denken. De juiste trainer, de juiste filosofie en weer het plezier kunnen hervinden door te presteren, gaven voor mij de doorslag."

Veel tijd is er niet vanwege zijn late transfer, beseft ook Götze. "Het gaat direct beginnen. Er is geen tijd om rustig te acclimatiseren."

Adrian Fein

Ook Fein, huurling van Bayern München, verheugt zich op de samenwerking met trainer Roger Schmidt. De trainer van PSV is van grote invloed geweest op zijn beslissing naar Eindhoven te verhuizen. "In Duitsland is Schmidt een bekende trainer, vooral door zijn tijd bij Bayer Leverkusen", vertelde de 21-jarige middenvelder. "Ze speelden onder hem verzorgd aanvallend voetbal. Iets waar ik van onder de indruk was en wat bij mij past."

Over de komst van Götze was Fein net zo verbaasd als iedereen. "Het heeft mij in positieve zin verrast, ik wist ook niet dat hij kwam. Ik verheug mij op de samenwerking."

Marco van Ginkel was vanwege persoonlijke omstandigheden niet aanwezig. De presentatie van de Nederlander, die op huurbasis overkwam van Chelsea, volgt later.

Meer uit Voetbal

Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

30 minuten geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

1 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

6 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

6 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

6 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

19 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

19 uur geleden