Götze heeft bij terugkeer direct een basisplaats bij PSV
PIRAEUS (ANP) - PSV begint donderdag met Mario Götze aan de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Europa League. De Duitse spelmaker kwam dit jaar vanwege blessureleed nog niet in actie. Götze zit tegen de Grieken voor het eerst weer bij de selectie.
Yorbe Vertessen verdwijnt door de rentree van Götze uit het elftal. De 20-jarige Belg maakte zaterdag tegen ADO Den Haag (2-2) zijn basisdebuut in de Eredivisie. Aanvoerder Denzel Dumfries keert ook terug in het elftal van PSV. Tegen ADO kreeg hij lange tijd rust van trainer Roger Schmidt. Dumfries deed alleen het laatste kwartier mee. Timo Baumgartl zit tegen Olympiakos weer op de bank.
Cody Gakpo, Noni Madueke en Armando Obispo zijn wegens blessures nog niet inzetbaar. Mohamed Ihattaren is ook niet mee naar Griekenland gegaan omdat hij ziek is.
Olympiakos
Bij Olympiakos staat Armindo Bruma in de basis. De 26-jarige Portugees wordt door PSV verhuurd aan de Griekse koploper. Bruma, door PSV voor 15 miljoen euro overgenomen van RB Leizpig, heeft nog een contract tot de zomer van 2024 in Eindhoven. Oud-Willem II'er Marious Vrousai zit op de bank bij Olympiakos.
Opstellingen: Olympiakos: José Sá; Lala, Papastathopoulos, Ba en Reabciuk; M'Vila, Camara en Bouchalakis; Valbuena, El-Arabi en Bruma.
PSV: Mvogo; Dumfries, Teze, Boscagli en Max; Götze, Rosario, Sangaré en Thomas; Zahavi en Malen.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
10 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
18 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
21 uur geleden