Götze heeft bij terugkeer direct een basisplaats bij PSV
PIRAEUS (ANP) - PSV begint donderdag met Mario Götze aan de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Europa League. De Duitse spelmaker kwam dit jaar vanwege blessureleed nog niet in actie. Götze zit tegen de Grieken voor het eerst weer bij de selectie.
Yorbe Vertessen verdwijnt door de rentree van Götze uit het elftal. De 20-jarige Belg maakte zaterdag tegen ADO Den Haag (2-2) zijn basisdebuut in de Eredivisie. Aanvoerder Denzel Dumfries keert ook terug in het elftal van PSV. Tegen ADO kreeg hij lange tijd rust van trainer Roger Schmidt. Dumfries deed alleen het laatste kwartier mee. Timo Baumgartl zit tegen Olympiakos weer op de bank.
Cody Gakpo, Noni Madueke en Armando Obispo zijn wegens blessures nog niet inzetbaar. Mohamed Ihattaren is ook niet mee naar Griekenland gegaan omdat hij ziek is.
Olympiakos
Bij Olympiakos staat Armindo Bruma in de basis. De 26-jarige Portugees wordt door PSV verhuurd aan de Griekse koploper. Bruma, door PSV voor 15 miljoen euro overgenomen van RB Leizpig, heeft nog een contract tot de zomer van 2024 in Eindhoven. Oud-Willem II'er Marious Vrousai zit op de bank bij Olympiakos.
Opstellingen: Olympiakos: José Sá; Lala, Papastathopoulos, Ba en Reabciuk; M'Vila, Camara en Bouchalakis; Valbuena, El-Arabi en Bruma.
PSV: Mvogo; Dumfries, Teze, Boscagli en Max; Götze, Rosario, Sangaré en Thomas; Zahavi en Malen.
Meer uit Voetbal
SANTA CLARA (ANP) - Turkije heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het San Francisco Bay Area Stadium met 1-0 verloren van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella is daardoor al na twee nederlagen uitgeschakeld in groep D op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
38 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Miguel Almirón van Paraguay heeft op het WK voetbal de eerste rode kaart gekregen voor het beledigen van een tegenstander met een hand voor zijn mond. Hij deed dat tegen de Turkse voetballer Mert Müldür. Paraguay stond met 1-0 voor.
41 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Ronald Koeman heeft alsnog toegegeven dat zijn wissels in het eerste WK-duel van het Nederlandse elftal met Japan niet goed zijn uitgepakt. "De impact van de wissels was niet goed", zei de bondscoach van Oranje op zijn laatste persconferentie voor de tweede wedstrijd op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van zaterdag tegen Zweden in Houston.
53 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Marokko heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het tweede groepsduel met Schotland met 1-0 gewonnen. Ismael Saibari, die de afgelopen seizoenen bij PSV speelde, maakte in Boston het enige doelpunt van de wedstrijd. Marokko gaat na twee wedstrijden met 4 punten aan de leiding in groep C. Brazilië en Haïti spelen later op de dag in Miami Gardens tegen elkaar.
57 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Jan Paul van Hecke is met zijn gedachten volledig bij het Nederlands elftal. Dat zei de verdediger vrijdag (plaatselijke tijd) op een persconferentie in Houston in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Zweden op het WK.
59 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Brazilië heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Haïti met 3-0 gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Carlo Ancelotti gaat met 4 punten aan de leiding in groep C voor Marokko, dat over een minder goed doelsaldo beschikt. Schotland staat op 3 punten en Haïti is na twee nederlagen als eerste van de 48 deelnemers uitgeschakeld op het WK.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het is nog niet helemaal zeker dat Frenkie de Jong zaterdag voor het Nederlands elftal kan uitkomen in het tweede groepsduel op het WK met Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding heeft opgelopen en niet inzetbaar is.
6 uur geleden