Götze heeft bij terugkeer direct een basisplaats bij PSV
PIRAEUS (ANP) - PSV begint donderdag met Mario Götze aan de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Europa League. De Duitse spelmaker kwam dit jaar vanwege blessureleed nog niet in actie. Götze zit tegen de Grieken voor het eerst weer bij de selectie.
Yorbe Vertessen verdwijnt door de rentree van Götze uit het elftal. De 20-jarige Belg maakte zaterdag tegen ADO Den Haag (2-2) zijn basisdebuut in de Eredivisie. Aanvoerder Denzel Dumfries keert ook terug in het elftal van PSV. Tegen ADO kreeg hij lange tijd rust van trainer Roger Schmidt. Dumfries deed alleen het laatste kwartier mee. Timo Baumgartl zit tegen Olympiakos weer op de bank.
Cody Gakpo, Noni Madueke en Armando Obispo zijn wegens blessures nog niet inzetbaar. Mohamed Ihattaren is ook niet mee naar Griekenland gegaan omdat hij ziek is.
Olympiakos
Bij Olympiakos staat Armindo Bruma in de basis. De 26-jarige Portugees wordt door PSV verhuurd aan de Griekse koploper. Bruma, door PSV voor 15 miljoen euro overgenomen van RB Leizpig, heeft nog een contract tot de zomer van 2024 in Eindhoven. Oud-Willem II'er Marious Vrousai zit op de bank bij Olympiakos.
Opstellingen: Olympiakos: José Sá; Lala, Papastathopoulos, Ba en Reabciuk; M'Vila, Camara en Bouchalakis; Valbuena, El-Arabi en Bruma.
PSV: Mvogo; Dumfries, Teze, Boscagli en Max; Götze, Rosario, Sangaré en Thomas; Zahavi en Malen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
3 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
8 uur geleden