Gotthardtunnel voorlopig dicht door scheur in bovenkant
BERN/GÖSCHENEN (ANP/AFP/DPA) - De Gotthardtunnel die centraal Zwitserland met het zuidelijke kanton Ticino verbindt, is mogelijk een week lang afgesloten, nadat een scheur in de overkapping was ontdekt en een stuk beton naar beneden was gekomen. Dit was dicht bij de noordelijke ingang van de verkeerstunnel die van cruciaal belang is voor het autoverkeer van grote delen van West-Europa naar Italië. Deze tunnel blijft tot nader order dicht, meldt de wegenautoriteit Astra maandag. Het ministerie van Transport kwam later met de mededeling dat de tunnel tot uiterlijk het komend weekend gesloten blijft.
Het verkeer in de richting van Chiasso en Milaan moet vooralsnog over de bergpas heen of een andere route kiezen zoals via de tunnel van San Bernardino die tussen het Oost-Zwitserse Chur en Chiasso ligt.
Het stuk beton heeft geen ongelukken veroorzaakt, maar er ontstonden wel lange files. De weg over de Sint-Gotthardpas stamt al uit de 19e eeuw. De autotunnel werd geopend in 1980. Momenteel wordt gewerkt aan een soort reservetunnelbuis die in 2027 gereed moet zijn. Vanaf dat jaar zou dan drie jaar lang groot onderhoud aan de Gotthardtunnel worden gepleegd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.
4 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
9 uur geleden