Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gotthardtunnel voorlopig dicht door scheur in bovenkant

Gotthardtunnel voorlopig dicht door scheur in bovenkant

BERN/GÖSCHENEN (ANP/AFP/DPA) - De Gotthardtunnel die centraal Zwitserland met het zuidelijke kanton Ticino verbindt, is mogelijk een week lang afgesloten, nadat een scheur in de overkapping was ontdekt en een stuk beton naar beneden was gekomen. Dit was dicht bij de noordelijke ingang van de verkeerstunnel die van cruciaal belang is voor het autoverkeer van grote delen van West-Europa naar Italië. Deze tunnel blijft tot nader order dicht, meldt de wegenautoriteit Astra maandag. Het ministerie van Transport kwam later met de mededeling dat de tunnel tot uiterlijk het komend weekend gesloten blijft.

Het verkeer in de richting van Chiasso en Milaan moet vooralsnog over de bergpas heen of een andere route kiezen zoals via de tunnel van San Bernardino die tussen het Oost-Zwitserse Chur en Chiasso ligt.

Het stuk beton heeft geen ongelukken veroorzaakt, maar er ontstonden wel lange files. De weg over de Sint-Gotthardpas stamt al uit de 19e eeuw. De autotunnel werd geopend in 1980. Momenteel wordt gewerkt aan een soort reservetunnelbuis die in 2027 gereed moet zijn. Vanaf dat jaar zou dan drie jaar lang groot onderhoud aan de Gotthardtunnel worden gepleegd.

Meer uit Buitenland

Duitse verkenners verlaten Groenland alweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

28 minuten geleden
The Sunday Times: zeker 16.500 doden en 330.000 gewonden in Iran

TEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.

31 minuten geleden
Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

1 uur geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

2 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

3 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

3 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

3 uur geleden