Gotthardtunnel voorlopig dicht door scheur in bovenkant
BERN/GÖSCHENEN (ANP/AFP/DPA) - De Gotthardtunnel die centraal Zwitserland met het zuidelijke kanton Ticino verbindt, is mogelijk een week lang afgesloten, nadat een scheur in de overkapping was ontdekt en een stuk beton naar beneden was gekomen. Dit was dicht bij de noordelijke ingang van de verkeerstunnel die van cruciaal belang is voor het autoverkeer van grote delen van West-Europa naar Italië. Deze tunnel blijft tot nader order dicht, meldt de wegenautoriteit Astra maandag. Het ministerie van Transport kwam later met de mededeling dat de tunnel tot uiterlijk het komend weekend gesloten blijft.
Het verkeer in de richting van Chiasso en Milaan moet vooralsnog over de bergpas heen of een andere route kiezen zoals via de tunnel van San Bernardino die tussen het Oost-Zwitserse Chur en Chiasso ligt.
Het stuk beton heeft geen ongelukken veroorzaakt, maar er ontstonden wel lange files. De weg over de Sint-Gotthardpas stamt al uit de 19e eeuw. De autotunnel werd geopend in 1980. Momenteel wordt gewerkt aan een soort reservetunnelbuis die in 2027 gereed moet zijn. Vanaf dat jaar zou dan drie jaar lang groot onderhoud aan de Gotthardtunnel worden gepleegd.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
8 uur geleden