Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gotthardtunnel voorlopig dicht door scheur in bovenkant

Gotthardtunnel voorlopig dicht door scheur in bovenkant

BERN/GÖSCHENEN (ANP/AFP/DPA) - De Gotthardtunnel die centraal Zwitserland met het zuidelijke kanton Ticino verbindt, is mogelijk een week lang afgesloten, nadat een scheur in de overkapping was ontdekt en een stuk beton naar beneden was gekomen. Dit was dicht bij de noordelijke ingang van de verkeerstunnel die van cruciaal belang is voor het autoverkeer van grote delen van West-Europa naar Italië. Deze tunnel blijft tot nader order dicht, meldt de wegenautoriteit Astra maandag. Het ministerie van Transport kwam later met de mededeling dat de tunnel tot uiterlijk het komend weekend gesloten blijft.

Het verkeer in de richting van Chiasso en Milaan moet vooralsnog over de bergpas heen of een andere route kiezen zoals via de tunnel van San Bernardino die tussen het Oost-Zwitserse Chur en Chiasso ligt.

Het stuk beton heeft geen ongelukken veroorzaakt, maar er ontstonden wel lange files. De weg over de Sint-Gotthardpas stamt al uit de 19e eeuw. De autotunnel werd geopend in 1980. Momenteel wordt gewerkt aan een soort reservetunnelbuis die in 2027 gereed moet zijn. Vanaf dat jaar zou dan drie jaar lang groot onderhoud aan de Gotthardtunnel worden gepleegd.

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

2 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

2 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

2 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

4 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

9 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

10 uur geleden