Gorinchem onderzoekt mogelijke stemfraude bij raadsverkiezingen
GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem zijn er vermoedens van stemfraude met volmachten tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen woensdag. De gemeente doet daar onderzoek naar, zo is besloten na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie.
De vermoedens kwamen naar voren na het bekijken van de verslagen van de stembureaus en via informatie van burgers. Het betrof "mensen die de volmacht afgaven, en mensen die gevraagd zijn om een volmacht", licht een gemeentewoordvoerdert toe.
Het stembureau in Wijkcentrum Rozenobel aan het Dukatenplein meldde in het verslag dat een kandidaat op de verkiezingslijst vijf keer is langsgekomen met één of twee personen. "Die kwamen stemmen waarbij hij dan een foto wilde maken voor de socials. Deze stemmers hadden telkens ook meerdere volmachten."
Volmacht
Hetzelfde bureau meldt ook een "relatief hoog aantal volmachten (135/650)", zo valt te lezen. "Veel van deze volmachten waren op dezelfde manier voorbereid! Twee stempassen met kopie paspoort met een paperclip."
De gemeentewoordvoerder bevestigt dat dit de notitie is die wordt onderzocht, samen met de meldingen van de burgers die gevraagd zijn om een volmacht of die hebben gegeven.
"De signalen die tot mij zijn gekomen, neem ik buitengewoon serieus", aldus burgemeester Reinie Melissant in een verklaring. "Als burgemeester sta ik voor een transparant en eerlijk democratisch proces. Inwoners moeten erop kunnen rekenen dat nadat zij hun stem hebben uitgebracht er een betrouwbare verkiezingsuitslag komt. Mocht stemfraude worden geconstateerd, dan worden de noodzakelijke vervolgstappen gezet."
Dinsdagavond wordt de huidige gemeenteraad bijgepraat over de zaak. De gemeentewoordvoerder kan niet inschatten hoe lang het onderzoek duurt en of dit gevolgen heeft voor het instellen van de nieuwe gemeenteraad.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B voelde zich van de beschuldigingen tegen hem het meest geraakt door die van zangeres Jill Helena. Dat zei de rapper dinsdag tijdens de behandeling van het hoger beroep van de zedenzaak tegen hem.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ahmed Aboutaleb, voormalig burgemeester van Rotterdam, gaat als verkenner aan de slag in Den Haag. Hij moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd na de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer geven het ov in 2025 een ruime voldoende. Net als in 2024 en 2023 krijgt het Nederlandse openbaar vervoer gemiddeld een 7,8, blijkt uit onderzoek van kennisplatform CROW.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen tot boven de 2100. Dat is aanzienlijk hoger dan de afgelopen weken, en toen lagen de aantallen al ruim boven de limiet van 2000 mensen. Voor opvangorgaan COA betekent dit geen nieuwe dwangsom, het maximumbedrag van 5 miljoen euro is ruim een week geleden bereikt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.
4 uur geleden