Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gorinchem kijkt tevreden terug op intocht Sinterklaas

Gorinchem kijkt tevreden terug op intocht Sinterklaas

GORINCHEM (ANP) - De gemeente Gorinchem kijkt tevreden terug op de intocht van Sinterklaas. De goedheiligman en zijn pieten arriveerden even na het middaguur in de Zuid-Hollandse stad. Ongeveer 15.000 kinderen, ouders, opa's en oma's waren aanwezig, zegt een woordvoerder.

Sinterklaas begroette alle kinderen hartelijk en riep onder meer dat hij blij was iedereen te zien. De kou en de regen hebben waarschijnlijk wat invloed gehad op de bezoekersaantallen, maar alsnog stond het rijendik langs de kade.

Of de sint wel in Gorinchem aan zou komen was nog even spannend. Vrijdag zei Sinterklaas in het Sinterklaasjournaal dat hij "helemaal niet naar Gorinchem" zou varen. De Stoomboot legde er in eerste instantie ook niet aan, maar bij Slot Loevestein, even verderop.

Welkom

Aan de kinderen werd dan ook gevraagd om zo hard mogelijk sinterklaasliedjes te zingen, om ervoor te zorgen dat de stoomboot de goede kant op zou komen. Hiervoor werden zij uiteindelijk beloond met pepernoten van de gearriveerde pieten.

Burgemeester Reinie Melissant-Briene en verslaggeefster Rachel Rosier hadden de eer om de goedheiligman welkom te heten toen hij voet aan wal zette. Hierna startte Sinterklaas zijn route door de stad.

Meer uit Binnenland

Natuurbranden in duinen bij Overveen en Goedereede

OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Brandweer nog uren aan het blussen bij natuurbrand Limburg

OOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.

3 uur geleden
KNMI waarschuwt voor onweersbuien en windstoten in Limburg

DE BILT (ANP) - In Limburg kunnen maandagavond lokaal onweersbuien voorkomen met windstoten, waarschuwt het KNMI. In de provincie gold al code geel voor aanhoudende warmte, net als in de rest van het land.

5 uur geleden
Limburgse natuurbrand breidt zich nog uit

OOSTRUM (ANP) - Bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen staat 21 hectare in brand. Dat is ongeveer een vijfde van het gebied, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord-Limburg. De brand is nog niet onder controle.

6 uur geleden
Zevende zeer hete dag gemeten, record van 2020 geëvenaard

HOUTEN (ANP) - In het zuidoosten van het land is de temperatuur maandag opgelopen tot boven de 35 graden. Daarmee wordt volgens Weeronline het record uit 2020 geëvenaard, toen het ook regionaal zeven dagen extreem heet was.

6 uur geleden
Grote natuurbrand ten oosten van Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Meerdere brandweereenheden zijn bezig de brand te bestrijden. De brand was even voor 16.00 uur ingesloten en kan zich niet meer verspreiden.

8 uur geleden
Blushelikopters voor de vierde keer dit jaar ingezet

OOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.

8 uur geleden