Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gorinchem kijkt tevreden terug op intocht Sinterklaas

Gorinchem kijkt tevreden terug op intocht Sinterklaas

GORINCHEM (ANP) - De gemeente Gorinchem kijkt tevreden terug op de intocht van Sinterklaas. De goedheiligman en zijn pieten arriveerden even na het middaguur in de Zuid-Hollandse stad. Ongeveer 15.000 kinderen, ouders, opa's en oma's waren aanwezig, zegt een woordvoerder.

Sinterklaas begroette alle kinderen hartelijk en riep onder meer dat hij blij was iedereen te zien. De kou en de regen hebben waarschijnlijk wat invloed gehad op de bezoekersaantallen, maar alsnog stond het rijendik langs de kade.

Of de sint wel in Gorinchem aan zou komen was nog even spannend. Vrijdag zei Sinterklaas in het Sinterklaasjournaal dat hij "helemaal niet naar Gorinchem" zou varen. De Stoomboot legde er in eerste instantie ook niet aan, maar bij Slot Loevestein, even verderop.

Welkom

Aan de kinderen werd dan ook gevraagd om zo hard mogelijk sinterklaasliedjes te zingen, om ervoor te zorgen dat de stoomboot de goede kant op zou komen. Hiervoor werden zij uiteindelijk beloond met pepernoten van de gearriveerde pieten.

Burgemeester Reinie Melissant-Briene en verslaggeefster Rachel Rosier hadden de eer om de goedheiligman welkom te heten toen hij voet aan wal zette. Hierna startte Sinterklaas zijn route door de stad.

Meer uit Binnenland

Groningen in verzet tegen kerncentrales en hoopt op Tweede Kamer

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat er "alles aan doen" om te voorkomen dat in de Eemshaven kerncentrales komen. De provincie en de gemeente Het Hogeland, waarin de Eemshaven ligt, hebben hun hoop ook gevestigd op de Tweede Kamer die op 2 juli debatteert over kernenergie. "Onze oproep is: haal ons hieruit!", aldus wethouder Eltjo Dijkhuis.

25 minuten geleden
Groningen is boos op kabinet: onfatsoenlijke overvaltactiek

WINSUM (ANP) - Het kabinet heeft een "overvaltactiek" gebruikt om de plaatsing van kerncentrales in de Groningse Eemshaven mogelijk te maken. Dat vindt wethouder Eltjo Dijkhuis van Het Hogeland, de gemeente waarin de Eemshaven ligt. "Als een dief in de nacht voert het Rijk hier over de rug van de Groningers een operatie uit die het naar eigen zeggen niet zou doen."

55 minuten geleden
Meisje uit Meerstad verdacht van dubbele moord op haar ouders

MEERSTAD (ANP) - Het meisje uit het Groningse Meerstad dat donderdagochtend werd aangehouden na de dood van haar ouders, wordt verdacht van dubbele moord. Ze is 15 jaar oud. Het Openbaar Ministerie meldt dat het meisje is voorgeleid bij de rechter-commissaris. Die heeft bepaald dat ze nog zeker veertien dagen blijft vastzitten.

1 uur geleden
OM eist in hoger beroep fors lagere straffen voor 'tattookillers'

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag in hoger beroep fors lagere celstraffen geƫist tegen verdachten van de moord op Onno Kuut in 2009. De rechtbank sprak de vier in 2020 vrij, na een eis van levenslang. Het OM ging hiertegen in hoger beroep.

2 uur geleden
Celstraf voor verkrachting minderjarige tijdens Koningsdag Arnhem

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag een 27-jarige man uit Almere veroordeeld voor het verkrachten van een 15-jarig meisje in een mobiel toilet. Dat gebeurde vorig jaar tijdens Koningsdag in het centrum van Arnhem. De man krijgt een gevangenisstraf van 28 maanden, waarvan twaalf maanden voorwaardelijk. De rechtbank legde de Almeerder ook een contactverbod op van drie jaar.

3 uur geleden
Hoogste temperatuur ooit gemeten in Nederland op 19 juni

DE BILT (ANP) - In Ell steeg de temperatuur vrijdag tot 34,0 graden. Niet eerder werd op 19 juni zo'n hoge temperatuur gemeten in ons land, meldt Weeronline. Het vorige warmterecord voor 19 juni werd gemeten in 2000. Toen steeg het kwik tot 33,9, ook in de Limburgse plaats Ell.

4 uur geleden
Verdachte bedreiging school Kampen aangehouden

KAMPEN (ANP) - De politie heeft een man aangehouden die verdacht wordt van het uiten van bedreigingen aan de Prisma-school in Kampen, een school voor speciaal onderwijs. De man is opgepakt in zijn woonplaats in de gemeente Oldambt en wordt verhoord, meldt de politie.

4 uur geleden