Gorinchem kijkt tevreden terug op intocht Sinterklaas
GORINCHEM (ANP) - De gemeente Gorinchem kijkt tevreden terug op de intocht van Sinterklaas. De goedheiligman en zijn pieten arriveerden even na het middaguur in de Zuid-Hollandse stad. Ongeveer 15.000 kinderen, ouders, opa's en oma's waren aanwezig, zegt een woordvoerder.
Sinterklaas begroette alle kinderen hartelijk en riep onder meer dat hij blij was iedereen te zien. De kou en de regen hebben waarschijnlijk wat invloed gehad op de bezoekersaantallen, maar alsnog stond het rijendik langs de kade.
Of de sint wel in Gorinchem aan zou komen was nog even spannend. Vrijdag zei Sinterklaas in het Sinterklaasjournaal dat hij "helemaal niet naar Gorinchem" zou varen. De Stoomboot legde er in eerste instantie ook niet aan, maar bij Slot Loevestein, even verderop.
Welkom
Aan de kinderen werd dan ook gevraagd om zo hard mogelijk sinterklaasliedjes te zingen, om ervoor te zorgen dat de stoomboot de goede kant op zou komen. Hiervoor werden zij uiteindelijk beloond met pepernoten van de gearriveerde pieten.
Burgemeester Reinie Melissant-Briene en verslaggeefster Rachel Rosier hadden de eer om de goedheiligman welkom te heten toen hij voet aan wal zette. Hierna startte Sinterklaas zijn route door de stad.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
4 uur geleden