Gordon in actie tegen anonieme homofobe 'reaguurders'
AMSTERDAM (ANP) - Gordon is een petitie begonnen tegen anoniem reageren op internetfora en social media. Hij vindt dat mensen eerst een identiteitsbewijs moeten tonen voordat ze een account mogen aanmaken. De zanger en mediapersoonlijkheid wil de petitie aanbieden aan minister Ferd Grapperhaus (Justitie). Donderdagavond hadden al bijna 6700 mensen hun handtekening gezet.
Gordon is de actie begonnen omdat hij genoeg heeft van de haatreacties die hij al jaren over zich heen krijgt, met name van mensen die anoniem reacties posten onder artikelen van mediawebsite Mediacourant. Op de Facebookpagina van zijn fanclub geeft Gordon verschillende voorbeelden van reacties, die getuigen van homohaat en vaak ook doodsbedreigingen bevatten.
De zanger heeft aangifte gedaan tegen zestien anonieme 'reaguurders' en is ook een juridische procedure begonnen tegen Mediacourant. Hij wil de site aansprakelijk stellen voor het niet filteren van de haatzaaiende en discriminerende teksten die tegen hem zijn geuit. "Het gaat dus niet om mensen die Gordon geen goede presentator of zanger vinden", zegt zijn advocaat. "Het gaat echt om harde bedreigingen en homofobe uitingen." Het Openbaar Ministerie kijkt of het tot vervolging kan overgaan, aldus de raadsman. De website heeft de kwetsende reacties inmiddels weggehaald en Gordon excuses aangeboden.
In RTL Boulevard noemde minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) de opmerkingen die Gordon over zich heen krijgt "onsmakelijk". Volgens Dekker is vrijheid van meningsuiting belangrijk, "maar mensen moeten zich ook een beetje gedragen". De minister moedigt iedereen die te maken heeft met "concrete bedreiging" aan om aangifte te doen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en CuraƧao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.
1 uur geledenVAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.
2 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.
2 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
5 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
10 uur geleden