Gordon in actie tegen anonieme homofobe 'reaguurders'
AMSTERDAM (ANP) - Gordon is een petitie begonnen tegen anoniem reageren op internetfora en social media. Hij vindt dat mensen eerst een identiteitsbewijs moeten tonen voordat ze een account mogen aanmaken. De zanger en mediapersoonlijkheid wil de petitie aanbieden aan minister Ferd Grapperhaus (Justitie). Donderdagavond hadden al bijna 6700 mensen hun handtekening gezet.
Gordon is de actie begonnen omdat hij genoeg heeft van de haatreacties die hij al jaren over zich heen krijgt, met name van mensen die anoniem reacties posten onder artikelen van mediawebsite Mediacourant. Op de Facebookpagina van zijn fanclub geeft Gordon verschillende voorbeelden van reacties, die getuigen van homohaat en vaak ook doodsbedreigingen bevatten.
De zanger heeft aangifte gedaan tegen zestien anonieme 'reaguurders' en is ook een juridische procedure begonnen tegen Mediacourant. Hij wil de site aansprakelijk stellen voor het niet filteren van de haatzaaiende en discriminerende teksten die tegen hem zijn geuit. "Het gaat dus niet om mensen die Gordon geen goede presentator of zanger vinden", zegt zijn advocaat. "Het gaat echt om harde bedreigingen en homofobe uitingen." Het Openbaar Ministerie kijkt of het tot vervolging kan overgaan, aldus de raadsman. De website heeft de kwetsende reacties inmiddels weggehaald en Gordon excuses aangeboden.
In RTL Boulevard noemde minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) de opmerkingen die Gordon over zich heen krijgt "onsmakelijk". Volgens Dekker is vrijheid van meningsuiting belangrijk, "maar mensen moeten zich ook een beetje gedragen". De minister moedigt iedereen die te maken heeft met "concrete bedreiging" aan om aangifte te doen.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
10 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
11 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
15 uur geleden