Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google wint rechtszaak over EU-boete voor advertenties

Google wint rechtszaak over EU-boete voor advertenties

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft een rechtszaak gewonnen over een boete van 1,5 miljard euro in de Europese Unie voor het dwarsbomen van concurrentie voor onlineadvertenties. De boete werd in 2019 opgelegd door de Europese Commissie, maar het Amerikaanse internetbedrijf verzette zich daartegen. Rechters bij het Gerecht van de Europese Unie in Luxemburg steunen het bezwaar van Google en oordelen dat de Commissie fouten heeft gemaakt in het onderzoek.

De uitspraak kan nog worden aangevochten bij het hoogste gerechtshof van de EU, het Hof van Justitie. Vorige week behaalde de Europese Commissie nog twee grote overwinningen op Google en het Amerikaanse techconcern Apple. Het Hof oordeelde toen dat de Commissie beide techbedrijven terecht hoge boetes heeft opgelegd.

Zo bepaalde de hoogste Europese rechter vorige week dat Apple inderdaad onterecht staatssteun van Ierland heeft gekregen en 13 miljard euro aan Ierland moet terugbetalen, plus 1,2 miljard euro rente. Ook oordeelde het Hof dat Google definitief een boete van 2,4 miljard euro moet betalen. De zoekmachine kreeg die geldstraf in 2017 door de Commissie opgelegd om vermeend machtsmisbruik bij zijn prijsvergelijkingsdienst.

Dominante marktpositie

De boetes zijn onderdeel van de inspanningen van de EU om de grote techbedrijven aan te pakken als die hun dominante marktpositie misbruiken. Brussel legde Google al boetes op ter waarde van in totaal 8,2 miljard euro tussen 2017 en 2019 voor het beperken van de concurrentie. Google vecht nog een boete van ruim 4 miljard euro aan die Brussel in 2018 heeft opgelegd voor het wegdrukken van concurrenten op telefoons die met zijn besturingssysteem Android werken.

Het dochterbedrijf van Alphabet heeft ook in eigen land steeds meer juridische problemen. Een Amerikaanse rechter oordeelde in augustus dit jaar dat Google zich illegaal een monopolie heeft toegeëigend op de markt voor zoekopdrachten op het internet. Daardoor gaan stemmen op om het bedrijf te verplichten zich op te splitsen. Google heeft aangegeven in beroep te gaan tegen die uitspraak.

Meer uit Financieel

EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

30 minuten geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

31 minuten geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

33 minuten geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

36 minuten geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

1 uur geleden
Von der Leyen: heffingen ondermijnen relatie tussen EU en VS

BRUSSEL (ANP) - De aangekondigde Amerikaanse heffingen zouden de banden tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten ondermijnen, waarschuwt Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat die tarieven ingaan op 1 februari als daarvoor nog geen akkoord is gesloten over Groenland, dat hij per se wil innemen.

1 uur geleden
Denemarken verrast door Amerikaanse heffingen om Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De heffingen die de VS vanwege Groenland opleggen aan Europese landen waren voor Denemarken een "verrassing". Dat zegt buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen, die afgelopen woensdag nog in Washington was om te overleggen over het eiland.

1 uur geleden