Google wilde aanklager, spelletjesbedrijf Epic, kopen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft overwogen om spelletjesbedrijf Epic Games of onderdelen van die onderneming te kopen. Dat is opmerkelijk, omdat Epic het techbedrijf voor de rechter heeft gedaagd. Volgens Epic vraagt Google veel te hoge commissies over apps die verkocht worden via de App Store.
Dat Google interesse had in een overname van Epic blijkt uit documenten die openbaar zijn gemaakt in deze rechtszaak. Uit die documenten blijkt dat Google meerdere projecten is begonnen om te proberen Epic in handen te krijgen, waarschijnlijk om zo van de rechtszaak af te zijn.
Epic Games is onder meer bekend van het schietspel Fortnite. Het gamesbedrijf heeft ook Apple aangeklaagd over de commissies die dat bedrijf rekent aan ontwikkelaars, voor de apps die zij verkopen via de Apple App Store.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.
1 uur geledenREDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft maandag nieuwe richtlijnen gepresenteerd voor het ontwerpen van zijn AI-modellen. Daarmee probeert het tech- en softwareconcern zorgen over AI weg te nemen. De strekking van de ontwerpgedragscode is "Mensen zijn belangrijker dan AI".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager geopend, na de winsten die op vrijdag nog werden geboekt. De chipbedrijven op Wall Street stonden onder druk nadat grote AI-bedrijven hadden opgeroepen om de ontwikkeling van modellen voor kunstmatige intelligentie bewust te vertragen. De olieprijzen stegen weer, wat zorgde voor winsten in de oliesector.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie Nederlandse Brouwers is een petitie gestart tegen een verhoging van de belasting op bier, maakte de organisatie bekend in aanloop naar Prinsjesdag. "Uit wat nu bekend is, wacht de biersector een opeenstapeling van lastenverzwaringen: indexering van de bieraccijns, een hogere heffing op water, en afschaffing van het kleinbrouwerstarief", waarschuwen de brouwers.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat het komende cao-jaar inzetten op een loonsverhoging van 5,5 procent plus 80 euro. De vakbond kiest ervoor om een deel van de loonsverhoging in euro's te eisen. "Hiermee gaan de laagste inkomens er meer op vooruit dan de hoogste", legt arbeidsvoorwaardencoördinator van FNV Jacqie van Stigt uit.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De almaar stijgende energie- en brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten zijn zorgwekkend. Dat heeft bestuurder Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) maandag gezegd op een evenement in Berlijn. Door die stijgende prijzen kan de inflatie nog verder aangewakkerd worden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers gaan deze week van maandag tot en met vrijdag staken op Schiphol, stations en andere plekken in Nederland, kondigt vakbond FNV aan. Daarmee protesteren ze tegen een cao die vakbond CNV en werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland hebben afgesloten. Ongeveer 10 procent van alle schoonmakers is lid van de grootste vakbond van Nederland, zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts.
4 uur geleden