Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google weert reclames voor dure bemiddeling bij overheidsdiensten

Google weert reclames voor dure bemiddeling bij overheidsdiensten

AMSTERDAM (ANP) - Google heeft tientallen advertenties geblokkeerd van bemiddelingsbureaus die tegen betaling aanbieden om aanvragen te doen bij de overheid. Het gaat bijvoorbeeld om hulp bij het opvragen van een verklaring omtrent gedrag of huur- en zorgtoeslagen, wat in Nederland ook gewoon bij een loket kan. Het bedrijf achter de zoekmachine geeft aan dat inmiddels zeker veertig advertenties zijn tegengehouden.

De actie volgt op een meldingen van de Consumentenbond, die zich fel uitspreekt tegen de "dubieuze" bemiddelingsbureaus. "Het gaat hier om volstrekt overbodige diensten. Consumenten zouden veel geld kunnen besparen door de aanvragen zelf in te dienen", zegt Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond. "Daarvoor hoeven ze alleen maar bij het juiste loket uit te komen. Maar dat gebeurt nu niet omdat deze bemiddelaars de officiële loketten met hun advertenties verdringen in de zoekresultaten."

Molenaar is blij dat Google nu actie onderneemt tegen de advertenties. Het techbedrijf paste in mei al zijn beleid omtrent advertenties aan. Voortaan zijn via Google, wereldwijd de grootste speler op het vlak van online-advertenties, aanbiedingen verboden voor het opvragen van documenten of diensten die ook rechtstreeks bij de Nederlandse overheid of uitvoeringsinstanties te krijgen zijn.

Google noemt als verdere voorbeelden het aanvragen van huwelijkscertificaten, paspoorten of identiteitsbewijzen. Ook zijn advertenties voor betaalde hulp bij uitkeringen of officiële adreswijzigingen verboden. Hoeveel van deze reclames sinds dit voorjaar in totaal zijn geweerd, is niet bekend.

Google Nederland geeft wel aan dat vorig jaar 29 miljoen advertenties zijn tegengehouden die tegen richtlijnen van de zoekmachine indruisten. Het ging daarbij om aanprijzingen om producten te kopen die in werkelijkheid gratis beschikbaar zijn.

Meer uit Financieel

Aanklagers: afluisteraar OpenAI kreeg steun Saudische overheid

WASHINGTON (ANP) - De voormalige medewerker van OpenAI die ervan wordt verdacht opnameapparatuur te hebben verstopt, kreeg volgens Amerikaanse aanklagers steun van de Saudische overheid. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een rechtbankdocument. De medewerker werd ontslagen en gearresteerd nadat een "geavanceerd opnameapparaat" was ontdekt in een vergaderruimte van het management van de ChatGPT-maker.

39 minuten geleden
Moederbedrijf Albert Heijn doet aangifte om cyberincident

ZAANDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Albert Heijn, Ahold Delhaize, heeft maandag aangifte gedaan bij de politie vanwege het cyberbeveiligingsincident waar het supermarktconcern al ruim een week mee kampt. Dat meldt Ahold Delhaize op zijn website. Het concern meldt dat het verdachte activiteit in zijn IT-infrastructuur heeft opgemerkt en dat het cyberbeveiligingsexperts heeft ingeschakeld om onderzoek te doen. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachte activiteit het gevolg was van "kwaadwillende acties van derden".

45 minuten geleden
EU breidt regels gevaarlijke stoffen uit om bescherming personeel

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een pakket aangepaste regels aangenomen om werknemers beter te beschermen tegen gevaarlijke stoffen die ziekten als kanker of astma kunnen veroorzaken. Zo heeft Brussel grenswaarden vastgesteld voor de beroepsmatige blootstelling aan onder meer kobalt en PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). Dat is een groep organische stoffen die vrijkomen bij bijvoorbeeld het verbranden van hout.

2 uur geleden
Wall Street overwegend hoger dankzij herstel AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.

2 uur geleden
Inspectie: onduidelijk wie over veiligheid uitzendkracht gaat

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.

3 uur geleden
Onderzoek: half miljoen banen weg in Duitse industrie sinds 2019

DRESDEN (ANP) - De Duitse industrie heeft sinds 2019 minstens een half miljoen banen verloren, waarbij vooral de autosector hard werd geraakt. Dat meldt het economisch onderzoeksinstituut Ifo. In de Duitse dienstensector kwamen er juist veel banen bij, waaronder in de gezondheids- en ouderenzorg door de vergrijzing.

5 uur geleden
Greenwheels en Check gaan samenwerken en willen verdubbelen

AMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - Auto-, fiets- en scooterdeelbedrijven Greenwheels en Check gaan nauw samenwerken. De twee merken en hun apps blijven bestaan, maar het personeel gaat wel werken vanuit hetzelfde hoofdkantoor en de voertuigen van de merken worden in beide apps beschikbaar. Zo denkt moederbedrijf Pon de merken sneller te kunnen laten groeien en in de komende jaren het aantal te huren auto's, fietsen en scooters ruim te verdubbelen.

5 uur geleden