Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google weert onterecht alternatieve betalingen in appstore India

Google weert onterecht alternatieve betalingen in appstore India

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het betalingssysteem in de Indiase appstore van het Amerikaanse internetconcern Google voor app-ontwikkelaars is "oneerlijk en discriminerend". Dat concludeert de Indiase toezichthouder op basis van de eerste bevindingen van een uitgebreid onderzoek, waarmee de deur wordt opengezet naar mogelijke strafmaatregelen tegen Google in de toekomst.

De mededingingsautoriteit van India deed maandenlang onderzoek, na klachten van ontwikkelaars over het feit dat Google een onredelijk hoge vergoeding rekent in ruil voor het gebruik van zijn Android appstore en zijn eigen betalingsdienst.

Ook in andere landen ligt Google onder vuur vanwege de hoge vergoedingen die het bedrijf rekent. Naast de hoge vergoedingen zijn er ook toenemende zorgen over de marktmacht van het bedrijf, en die van sectorgenoot Apple die ook een eigen appstore heeft. In verschillende landen zijn al claims tegen de bedrijven ingediend.

Hoge vergoedingen

Google halveerde eerder al de afdracht die app-ontwikkelaars moeten doen als ze abonnementen verkopen in hun apps via de Google Play Store. De prijsverlaging van 30 naar 15 procent geldt alleen voor abonnementen. Voor zaken als in-app-aankopen in spelletjes moet nog gewoon 30 procent commissie worden afgedragen aan het techbedrijf.

Meer dan 200 startup-oprichters in India sloegen de handen ineen om discussies te openen met de regering om te voorkomen dat zij die vergoeding van 30 procent aan Google moeten betalen. Het verzet in India weerspiegelt de wereldwijde oppositie tegen de vergoedingen die Google en Apple vragen voor het gebruik van hun appstores. De Amerikaanse ontwikkelaar van computerspellen Epic Games, bekend van het populaire spel Fortnite, heeft al een rechtszaak aangespannen in de Verenigde Staten tegen de twee bedrijven vanwege de hoge vergoedingen.

Facturen

In de hoop de zorgen bij de antitrustautoriteiten weg te nemen kondigde Google vorige week een test aan met het rechtstreeks factureren door sommige apps aan gebruikers. Daarmee wil Google een alternatief bieden voor betalingen via de appstore.

Het nieuwe systeem, dat Google als een experiment beschouwt, begint eerst met streamingbedrijf Spotify. Als een gebruiker ervoor kiest om Spotify rechtstreeks te betalen in plaats van via het factureringssysteem van Google, hoeft Spotify naar verluidt niet de volledige vergoeding van 15 procent te betalen. Spotify is een van de vele bedrijven die hebben geklaagd dat ze hun eigen factureringssystemen niet mogen gebruiken in de appstores.

Meer uit Financieel

KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

18 minuten geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

1 uur geleden
Maritieme organisatie VN wil veilige corridor door Straat Hormuz

LONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.

1 uur geleden
VS overwegen bepaalde sancties op Iraanse olie op te heffen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.

2 uur geleden
Zorgen over escalatie Iranoorlog zetten beurzen flink lager

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).

3 uur geleden
Transavia onderzoekt vlucht met passagiers in cockpit

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia stelt een onderzoek in naar gebeurtenissen rond een vlucht vorige maand omdat enkele passagiers tijdens de vlucht in de cockpit zaten. Het gaat om een vlucht op 21 februari van het Egyptische Hurghada naar Schiphol die overboekt was. Dat bevestigt een woordvoerster van Transavia na berichtgeving door RTL Nieuws.

4 uur geleden
Landen moeten niet overdrijven met energiesteun, vindt Lagarde

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Eurolanden moeten niet overdrijven met het helpen van burgers om de stijging van de energieprijzen het hoofd te bieden. Met die waarschuwing is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag gekomen na het nieuwe ECB-rentebesluit. "Elke budgettaire reactie op de energieprijsschok moet tijdelijk, gericht en op maat zijn", stelde de Française.

4 uur geleden