Google weert onterecht alternatieve betalingen in appstore India
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het betalingssysteem in de Indiase appstore van het Amerikaanse internetconcern Google voor app-ontwikkelaars is "oneerlijk en discriminerend". Dat concludeert de Indiase toezichthouder op basis van de eerste bevindingen van een uitgebreid onderzoek, waarmee de deur wordt opengezet naar mogelijke strafmaatregelen tegen Google in de toekomst.
De mededingingsautoriteit van India deed maandenlang onderzoek, na klachten van ontwikkelaars over het feit dat Google een onredelijk hoge vergoeding rekent in ruil voor het gebruik van zijn Android appstore en zijn eigen betalingsdienst.
Ook in andere landen ligt Google onder vuur vanwege de hoge vergoedingen die het bedrijf rekent. Naast de hoge vergoedingen zijn er ook toenemende zorgen over de marktmacht van het bedrijf, en die van sectorgenoot Apple die ook een eigen appstore heeft. In verschillende landen zijn al claims tegen de bedrijven ingediend.
Hoge vergoedingen
Google halveerde eerder al de afdracht die app-ontwikkelaars moeten doen als ze abonnementen verkopen in hun apps via de Google Play Store. De prijsverlaging van 30 naar 15 procent geldt alleen voor abonnementen. Voor zaken als in-app-aankopen in spelletjes moet nog gewoon 30 procent commissie worden afgedragen aan het techbedrijf.
Meer dan 200 startup-oprichters in India sloegen de handen ineen om discussies te openen met de regering om te voorkomen dat zij die vergoeding van 30 procent aan Google moeten betalen. Het verzet in India weerspiegelt de wereldwijde oppositie tegen de vergoedingen die Google en Apple vragen voor het gebruik van hun appstores. De Amerikaanse ontwikkelaar van computerspellen Epic Games, bekend van het populaire spel Fortnite, heeft al een rechtszaak aangespannen in de Verenigde Staten tegen de twee bedrijven vanwege de hoge vergoedingen.
Facturen
In de hoop de zorgen bij de antitrustautoriteiten weg te nemen kondigde Google vorige week een test aan met het rechtstreeks factureren door sommige apps aan gebruikers. Daarmee wil Google een alternatief bieden voor betalingen via de appstore.
Het nieuwe systeem, dat Google als een experiment beschouwt, begint eerst met streamingbedrijf Spotify. Als een gebruiker ervoor kiest om Spotify rechtstreeks te betalen in plaats van via het factureringssysteem van Google, hoeft Spotify naar verluidt niet de volledige vergoeding van 15 procent te betalen. Spotify is een van de vele bedrijven die hebben geklaagd dat ze hun eigen factureringssystemen niet mogen gebruiken in de appstores.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.
2 uur geleden