Google verzet zich opnieuw tegen EU-boete van ruim 4 miljard
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google vecht opnieuw een miljardenboete van de Europese Commissie aan. Het internetbedrijf achter de gelijknamige zoekmachine en videosite YouTube moet een boete van ruim 4,1 miljard euro betalen wegens het wegdrukken van concurrenten op telefoons die met zijn besturingssysteem Android werken.
De Europese Commissie beboette Google in 2018 al voor verboden afspraken met smartphonefabrikanten en telecombedrijven ten faveure van de eigen zoekmachine. Een eerder beroep tegen die geldstraf bij de op één na hoogste rechter leidde ertoe dat Google de aanvankelijke boete van meer dan 4,3 miljard euro iets verlaagd kreeg. Maar de geldstraf was voor het grootste deel terecht, oordeelde het Gerecht van de Europese Unie.
Google is het daar nog steeds niet mee eens en meldt nu dat op "bepaalde vlakken juridische verheldering nodig is". Daarom stapt het bedrijf nu naar het Hof van Justitie van de Europese Unie. "Android heeft voor meer keuzevrijheid gezorgd, niet minder, en ondersteunt duizenden succesvolle bedrijven in Europa en wereldwijd."
In totaal legde de Europese Commissie het Amerikaanse techbedrijf 8 miljard euro aan boetes op wegens machtsmisbruik. Zo moest Google bijna 1,5 miljard euro betalen omdat het bedrijf zijn eigen advertentiedienst AdSense zou voortrekken ten nadele van andere advertentieverkopers. Ook hiertegen ging het bedrijf in beroep.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.
32 minuten geledenWALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.
2 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.
2 uur geleden