Google verzet zich opnieuw tegen EU-boete van ruim 4 miljard
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google vecht opnieuw een miljardenboete van de Europese Commissie aan. Het internetbedrijf achter de gelijknamige zoekmachine en videosite YouTube moet een boete van ruim 4,1 miljard euro betalen wegens het wegdrukken van concurrenten op telefoons die met zijn besturingssysteem Android werken.
De Europese Commissie beboette Google in 2018 al voor verboden afspraken met smartphonefabrikanten en telecombedrijven ten faveure van de eigen zoekmachine. Een eerder beroep tegen die geldstraf bij de op één na hoogste rechter leidde ertoe dat Google de aanvankelijke boete van meer dan 4,3 miljard euro iets verlaagd kreeg. Maar de geldstraf was voor het grootste deel terecht, oordeelde het Gerecht van de Europese Unie.
Google is het daar nog steeds niet mee eens en meldt nu dat op "bepaalde vlakken juridische verheldering nodig is". Daarom stapt het bedrijf nu naar het Hof van Justitie van de Europese Unie. "Android heeft voor meer keuzevrijheid gezorgd, niet minder, en ondersteunt duizenden succesvolle bedrijven in Europa en wereldwijd."
In totaal legde de Europese Commissie het Amerikaanse techbedrijf 8 miljard euro aan boetes op wegens machtsmisbruik. Zo moest Google bijna 1,5 miljard euro betalen omdat het bedrijf zijn eigen advertentiedienst AdSense zou voortrekken ten nadele van andere advertentieverkopers. Ook hiertegen ging het bedrijf in beroep.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Ondanks de stijgende energieprijzen is Brussel niet van plan "ook maar een molecuul" aan Russische energie te importeren in de toekomst. Dat zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een vergadering van EU-ministers van Energie.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De Verenigde Staten voerden afgelopen weekend bombardementen uit op het Iraanse eiland Kharg. Vanaf dat eiland wordt verreweg de meeste olie uit Iran verscheept.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit wil het Duitse Commerzbank overnemen. Aandeelhouders van de Duitse bank hebben maandag een officieel overnamevoorstel ontvangen, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro is gemoeid. Het gaat om een grote deal, maar het is wel de vraag in hoeverre de overname kan slagen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - DHL Express is teleurgesteld over de staking die vakbonden FNV en CNV hebben opgezet bij de bezorger. Van die actie kunnen bedrijven en particulieren mogelijk hinder ondervinden. "Wij houden ontvangers via track en trace op dhlexpress.nl op de hoogte van het verloop van hun zending", laat de onderneming maandagochtend weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste bedrijventerreinen in Nederland zijn slecht voorbereid op wateroverlast als gevolg van klimaatverandering. Dat meldt Werklandschappen van de Toekomst, een landelijk programma dat bedrijventerreinen helpt verduurzamen. Volgens een analyse van alle 3713 bedrijventerreinen bevat 70 procent veel gebouwen die kwetsbaar zijn bij extreme regenbuien. Daarbij kan wateroverlast leiden tot schade aan gebouwen en verstoring van belangrijke infrastructuur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export kende in januari de zwakste groei in meer dan een half jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging de uitvoer in aantallen goederen 1,1 procent omhoog. De laatste maand dat de export slechter presteerde was mei vorig jaar, toen ten opzichte van een jaar eerder een lichte krimp werd genoteerd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
10 uur geleden