Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google test rechtstreeks factureren voor apps als Spotify

Google test rechtstreeks factureren voor apps als Spotify

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google test de mogelijkheid van het rechtstreeks factureren door sommige apps aan gebruikers. Daarmee wil Google een alternatief bieden voor betalingen via de appstore. De laatste tijd klinkt er volop kritiek op de hoge vergoedingen die Google daarvoor rekent. Ook zijn er toenemende zorgen over de marktmacht van het bedrijf, en die van sectorgenoot Apple die ook een eigen appstore heeft.

Het nieuwe systeem, dat Google als een experiment beschouwt, begint eerst met streamingbedrijf Spotify. Als een gebruiker ervoor kiest om Spotify rechtstreeks te betalen in plaats van via het factureringssysteem van Google, zal Spotify Google naar verluidt niet de volledige vergoeding van 15 procent hoeven te geven. Een woordvoerder van Google benadrukte dat het bedrijf de financiële voorwaarden nog niet heeft geregeld.

Critici menen dat mensen de laatste jaren te veel hebben betaald voor aankopen via appstores van bedrijven als Google en Apple. De Amerikaanse techbedrijven zouden hun marktmacht hebben misbruikt door beperkende voorwaarden op te leggen. Zo werden ontwikkelaars verplicht om apps en in-app-aankopen uitsluitend via de appstores aan te bieden. De techbedrijven rekenden daar commissies tot wel 30 procent voor. In verschillende landen zijn claims tegen de bedrijven ingediend.

Google halveerde eerder al de afdracht die app-ontwikkelaars moeten doen als ze abonnementen verkopen in hun apps via de Google Play Store. De prijsverlaging van 30 naar 15 procent bij Google geldt alleen voor abonnementen. Voor zaken als in-app-aankopen in spelletjes moet nog gewoon 30 procent commissie worden afgedragen aan het techbedrijf.

Meer uit Financieel

OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

1 uur geleden
CNV eist 3 tot 5,5 procent loonsverhoging in nieuw cao-seizoen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.

2 uur geleden
Wall Street omlaag door stijging olieprijzen en inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.

7 uur geleden
Emiraten kondigen aan 40 miljard euro in Duitsland te investeren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.

10 uur geleden
Franse economie groeit minder dan gehoopt, denkt statistiekbureau

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.

10 uur geleden
AEX opnieuw lager na renteverhoging ECB en stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.

11 uur geleden
FNV: vrijdag duizenden stakers metaal en bouw om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.

12 uur geleden