Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google stopt met verkoop advertenties in Rusland

Google stopt met verkoop advertenties in Rusland

MOSKOU (ANP/DPA/AFP/RTR) - Google stopt tijdelijk met het verkopen van onlineadvertenties in Rusland. Dat geldt ook voor dochteronderneming YouTube. Eerder namen Twitter en Snap al soortgelijke stappen vanwege de Russische invasie van Oekraïne.

Google had het Russische staatsmedia al onmogelijk gemaakt om advertenties te kopen of verkopen. Het bedrijf heeft daarnaast in samenspraak met de Oekraïense autoriteiten de verkeersinformatiediensten in Google Maps voor Oekraïne uitgeschakeld. Het besluit is genomen om burgers te beschermen.

De Russische mediatoezichthouder Roskomnadzor heeft Google maandag bevolen om te stoppen met het weergeven van advertenties die onjuiste informatie bevatten over de oorlog in Oekraïne. Het gaat dan om de aantallen Russische soldaten en Oekraïense burgers die zijn omgekomen in het conflict. Moskou heeft in het verleden boetes opgelegd aan, of de toegang beperkt tot diensten die dit soort eisen negeren.

Boycot

De lijst met bedrijven die Rusland op de een of andere manier voorlopig boycotten wordt intussen almaar groter. Eerder op de dag werd bijvoorbeeld bekend dat Airbnb voorlopig al zijn activiteiten opschort in Rusland.

Het Amerikaanse Intel, de belangrijkste leverancier van processors en servers voor datacenters, gaat voorlopig geen producten verkopen in het land. Datzelfde geldt ook voor het Duitse chipconcern Infineon Technologies, dat vrijdag eveneens met een verklaring naar buiten kwam.

Verder heeft Microsoft aangekondigd alle nieuwe verkopen van zijn producten en diensten in Rusland voorlopig op te schorten. "Net als de rest van de wereld zijn we geschokt, boos en bedroefd door de beelden en het nieuws uit de oorlog in Oekraïne en veroordelen we deze ongerechtvaardigde, niet-uitgelokte en onwettige invasie door Rusland", zei Microsoft-president Brad Smith in een blogpost.

Meer uit Financieel

Hypotheker: kloof tussen singles en koppels groeit op huizenmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De kloof tussen alleenstaande Nederlanders en tweeverdieners op de huizenmarkt wordt steeds groter, stelt hypotheekadviesketen De Hypotheker op basis van eigen onderzoek.

5 uur geleden
Grote techbedrijven sleuren graadmeters op Wall Street omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten, waarbij vooral de aandelen van grote technologiebedrijven zwaar op de beursgraadmeters drukten. Zwaargewichten zoals chipbedrijven Nvidia en Broadcom en internetconcerns als Amazon, Meta en Alphabet doken lager. Een opvallende uitzondering was Intel.

7 uur geleden
China en India staan directe vluchten tussen beide landen toe

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en China staan weer directe vluchten tussen de twee landen toe. Sinds de coronapandemie in 2020 was het niet meer mogelijk om zonder tussenstop direct tussen Indiase en Chinese bestemmingen te vliegen. Het akkoord komt op een moment dat de twee Aziatische landen weer enige toenadering zoeken.

7 uur geleden
FNV-bestuurder noemt gesprekken met NS 'stroef'

UTRECHT (ANP) - De onderhandelingen tussen vakbonden en de NS over een nieuwe cao gaan "hartstikke stroef", zei FNV-bestuurder Henri Janssen in een videoboodschap op Bluesky. Hij zei nog niet te kunnen zeggen of de bonden en de spoorvervoerder eruit komen. Een woordvoerder van de NS liet dinsdagavond weten dat de gesprekken nog lopen.

8 uur geleden
Minister bevestigt interesse regering VS in belang Intel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering bevestigt interesse te hebben in een aandelenbelang in chipfabrikant Intel. Zo'n belang zou Washington geen stemrechten of een zetel in het bestuur opleveren, zei minister van Handel Howard Lutnick in een interview met zakenzender CNBC. Eerder kwamen al mediaberichten naar buiten dat de regering een belang wil in Intel.

9 uur geleden
Metaalheffingen VS gelden voor ruim vierhonderd extra producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid heeft 407 extra producten toegevoegd aan de lijst met goederen waarvoor staal- of aluminiumheffingen gelden. Het gaat om uiteenlopende categorieën, waaronder windturbines, bulldozers en kinderzitjes. De maatregel moet ervoor zorgen dat importeurs de metaalheffingen niet kunnen omzeilen, meldt het ministerie van Handel van de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Week na bankroet Van Lier weer online met webshop

DEN HAAG (ANP) - Een webshop voor het Nederlandse schoenenmerk Van Lier is weer in de lucht, krap een week na het faillissement van een deel van het bedrijf. Het gaat om de site Vanlier1815.com, die expliciet verwijst naar de geschiedenis van het in 1815 opgerichte familiebedrijf dat bekend werd met nette leren herenschoenen.

11 uur geleden