Google stopt met Iers-Nederlandse belastingroute
AMSTERDAM (ANP) - Google-moeder Alphabet stopt met een populaire methode van belastingontwijking via Nederland en Ierland. Dat heeft het technologieconcern in zijn Nederlandse en Ierse belastingaangiftes over 2018 geschreven. De stukken zijn door persbureau Reuters ingezien.
Een precieze datum gaf Alphabet niet voor het stoppen van de praktijk. "Het bestuur verwacht dat dit per 31 december 2019 is, of in de loop van 2020 gebeurt." In 2017 verplaatste Google op deze manier nog 23 miljard dollar aan inkomsten via Nederland naar Bermuda.
Het was al bekend dat er een einde zou komen aan deze belastingroute die ook wel 'Double Irish with a Dutch Sandwich' wordt genoemd. Ierland voerde een paar jaar geleden een wetswijziging door om deze vorm van belastingontwijking na 2020 uit te bannen.
Bij de methode draagt een Amerikaans bedrijf bepaalde intellectuele eigendomsrechten over aan een ander bedrijf in Ierland dat de geldstromen via een belastingparadijs als Bermuda naar Nederland en weer terug naar Ierland stuurt. Door die ingewikkelde financiële constructie hoeft minder belasting in de Verenigde Staten te worden betaald.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
3 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
6 uur geleden