Google stelt vergaderapp Meet voor iedereen beschikbaar
AMSTERDAM (ANP) - Google wil de concurrentie aangaan met de app Zoom, die veel wordt gebruikt om te vergaderen via beeldbellen. Daarom krijgt iedereen gratis toegang tot de tegenhanger die Google heeft, Meet genaamd.
Volgens Google zijn er dagelijks 100 miljoen mensen die deelnemen aan vergaderingen op Meet, komen er dagelijks zo'n 3 miljoen gebruiker bij en vinden elke dag 3 miljard minuten aan videogesprekken plaats.
Nu vele miljoenen mensen over de hele wereld vanuit huis moeten werken, vervangen zulke diensten de werkvergaderingen. Daarnaast gebruiken mensen zulke apps om met vrienden te borrelen, nu alle cafés en restaurants dicht zijn en feesten thuis ook niet meer kunnen.
Zoom zegt dat het momenteel ongeveer 300 miljoen dagelijkse gebruikers heeft. Daarmee zou het dus drie keer zo groot zijn als Google Meet. Zoom ligt onder vuur omdat het niet goed genoeg beveiligd zou zijn. Facebook lanceerde vorige week ook een videochatdienst, Messenger Rooms genaamd.
Meer uit Financieel
TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Tel Aviv Stock Exchange (TASE) is vanaf de eerste week van 2026 open van maandag tot en met vrijdag. De Israëlische beurs was in de afgelopen decennia van zondag tot en met donderdag open, in lijn met de werkweek in het land. Met de aanpassing van de openingsdagen wil de Israëlische beurs zijn aantrekkingskracht op internationale investeerders vergroten na twee jaar oorlog in Gaza.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Brazilië en Australië. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.
5 uur geleden