Google stelt vergaderapp Meet voor iedereen beschikbaar
AMSTERDAM (ANP) - Google wil de concurrentie aangaan met de app Zoom, die veel wordt gebruikt om te vergaderen via beeldbellen. Daarom krijgt iedereen gratis toegang tot de tegenhanger die Google heeft, Meet genaamd.
Volgens Google zijn er dagelijks 100 miljoen mensen die deelnemen aan vergaderingen op Meet, komen er dagelijks zo'n 3 miljoen gebruiker bij en vinden elke dag 3 miljard minuten aan videogesprekken plaats.
Nu vele miljoenen mensen over de hele wereld vanuit huis moeten werken, vervangen zulke diensten de werkvergaderingen. Daarnaast gebruiken mensen zulke apps om met vrienden te borrelen, nu alle cafés en restaurants dicht zijn en feesten thuis ook niet meer kunnen.
Zoom zegt dat het momenteel ongeveer 300 miljoen dagelijkse gebruikers heeft. Daarmee zou het dus drie keer zo groot zijn als Google Meet. Zoom ligt onder vuur omdat het niet goed genoeg beveiligd zou zijn. Facebook lanceerde vorige week ook een videochatdienst, Messenger Rooms genaamd.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
39 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
8 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
9 uur geleden