Google steekt miljarden in AI-start-up Anthropic
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft 2 miljard dollar (1,9 miljard euro) aan investeringen beloofd aan Anthropic, een in kunstmatige intelligentie (AI) gespecialiseerd bedrijf. Het gaat om een lening die later zal worden omgezet in aandelen in het bedrijf.
Meer grote techbedrijven dichten Anthropic, dat werkt aan chatbot Claude, een grote toekomst toe. Eerder haalde de onderneming 4 miljard dollar op bij Amazon.
Grote techbedrijven als Google en Facebook-moeder Meta ontwikkelen zelf ook AI-chatbots die de concurrentie moeten aangaan met ChatGPT. Dat AI-programma van OpenAI baarde vorig jaar opzien door de geavanceerde mogelijkheden.
Niet onomstreden
De gevestigde techbedrijven investeren ook in opkomende bedrijven in kunstmatige intelligentie om zo banden te onderhouden met ontwikkelaars van technologie die naar verwachting een grote grol gaat spelen in de toekomst. Daarnaast zijn die AI-bedrijven mogelijk goede klanten van de cloudsoftware die de techconcerns zelf aanbieden.
Volgens financieel persbureau Bloomberg, dat zich baseert op informatie van ingewijden, mikt Anthropic bij gesprekken met investeerders op een waardering tussen de 20 miljard en 30 miljard dollar. Eerder dit jaar had de start-up nog een waarde van 5 miljard dollar, bleek uit gegevens van marktonderzoeker Pitchbook.
Het bedrijf is niet onomstreden. Onlangs kondigde muziekconcern Universal Music Group, dat sterren als Taylor Siwft en Billie Eilish vertegenwoordigt, een rechtszaak aan omdat Anthropic illegaal songteksten zou kopiëren.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
10 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
11 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
11 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
13 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
13 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
15 uur geleden