Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google stapt voor miljarden in Indiaas techbedrijf

Google stapt voor miljarden in Indiaas techbedrijf

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Google investeert 4,5 miljard dollar in het Indiase tech- en telecombedrijf Jio Platforms. De twee bedrijven zijn onder andere van plan samen een goedkope smartphone voor de Indiase markt te ontwikkelen.

De Amerikaanse zoekmachinegigant verwerft na de deal een belang van 7,7 procent in Jio Platforms, dat voor het grootste deel in handen is van het Indiase conglomeraat Reliance. Het concern bracht vorig jaar alle digitale diensten, zoals chat- muziek- en filmapps, samen in de dochteronderneming, die ook een groot deel van de Indiase telefoniemarkt bedient.

Google en Jio Platforms kondigden aan een "instapmodel" smartphone te bedenken, met een aangepaste versie van besturingssysteem Android. Dat nieuwe model moet meer Indiërs toegang geven tot een smartphone en alle bijbehorende digitale mogelijkheden.

Veel interesse

Jio Platforms trok al eerder veel interesse van grote Amerikaanse bedrijven. Facebook kocht eerder dit jaar een belang van 10 procent in het bedrijf voor 5,7 miljard dollar. Ook chipmakers Qualcomm en Intel staken geld in het bedrijf. Ze hopen daarmee mee te kunnen liften op de sterke groei van de Indiase markt voor digitale diensten, waar steeds meer mensen voor het eerst toegang krijgen tot het internet.

Op de aandeelhoudersvergadering van Reliance Industries deed topman Mukesh Ambani woensdag nog een aantal ambitieuze plannen voor Jio uit de doeken. Zo zint hij op een streamingplatform dat verschillende bekende videokanalen, zoals Netflix en Disney+, samenbrengt. Ook wil hij in India een 5G-netwerk opzetten met technologie van eigen bodem.

Ambani, volgens zakenblad Forbes de rijkste man van Azië, kreeg na de dood van zijn vader de leiding over het zakenimperium Reliance. Waar dit conglomeraat zijn oorsprong vindt in de olie- en raffinagesector, wil Ambani het nu omvormen tot voorloper in de digitale economie.

Meer uit Financieel

Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

4 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

6 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

8 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

8 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

11 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

12 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

13 uur geleden