Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google stapt voor miljarden in Indiaas techbedrijf

Google stapt voor miljarden in Indiaas techbedrijf

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Google investeert 4,5 miljard dollar in het Indiase tech- en telecombedrijf Jio Platforms. De twee bedrijven zijn onder andere van plan samen een goedkope smartphone voor de Indiase markt te ontwikkelen.

De Amerikaanse zoekmachinegigant verwerft na de deal een belang van 7,7 procent in Jio Platforms, dat voor het grootste deel in handen is van het Indiase conglomeraat Reliance. Het concern bracht vorig jaar alle digitale diensten, zoals chat- muziek- en filmapps, samen in de dochteronderneming, die ook een groot deel van de Indiase telefoniemarkt bedient.

Google en Jio Platforms kondigden aan een "instapmodel" smartphone te bedenken, met een aangepaste versie van besturingssysteem Android. Dat nieuwe model moet meer Indiërs toegang geven tot een smartphone en alle bijbehorende digitale mogelijkheden.

Veel interesse

Jio Platforms trok al eerder veel interesse van grote Amerikaanse bedrijven. Facebook kocht eerder dit jaar een belang van 10 procent in het bedrijf voor 5,7 miljard dollar. Ook chipmakers Qualcomm en Intel staken geld in het bedrijf. Ze hopen daarmee mee te kunnen liften op de sterke groei van de Indiase markt voor digitale diensten, waar steeds meer mensen voor het eerst toegang krijgen tot het internet.

Op de aandeelhoudersvergadering van Reliance Industries deed topman Mukesh Ambani woensdag nog een aantal ambitieuze plannen voor Jio uit de doeken. Zo zint hij op een streamingplatform dat verschillende bekende videokanalen, zoals Netflix en Disney+, samenbrengt. Ook wil hij in India een 5G-netwerk opzetten met technologie van eigen bodem.

Ambani, volgens zakenblad Forbes de rijkste man van Azië, kreeg na de dood van zijn vader de leiding over het zakenimperium Reliance. Waar dit conglomeraat zijn oorsprong vindt in de olie- en raffinagesector, wil Ambani het nu omvormen tot voorloper in de digitale economie.

Meer uit Financieel

Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

1 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

2 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

11 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

19 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

19 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

22 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

23 uur geleden